Pırlantanın Işıltısı Sevdiğinizle Buluşsun

Pırlantanın Işıltısı Sevdiğinizle Buluşsun

Aşkınızı ifade etmek için göz alıcı bir tektaş yüzük, herkesi kendine hayran bırakacak ışıltılı beştaş yüzük veya ömür boyu sürecek özel bir baget yüzük ile sevdiğinizi mutlu etmenin tam zamanı. Ronaff Pırlanta Koleksiyonu’nda yer alan ışıltılı pırlanta yüzük modelleri ile özel bir günde ya da en doğru anda sevdiğiniz kişinin yüzünde samimi bir gülümseme uyandırabilirsiniz. Dilerseniz Ronaff Pırlanta dan alacağınız özel tektaş pırlanta yüzük Ronaff  koleksiyonundan pırlanta küpe, pırlanta kolye ve pırlanta bileklik modelleri ile özgürce kombinlenebilir.

İster sade ister gösterişli onlarca Ronaff  tasarımının yer aldığı pırlanta yüzük koleksiyonumuzu, online kredi kartı ödeme seçenekleri ve havale ile kapıda ödeme imkânı ile resmi internet sitemizde ve alışveriş platformlarımızda inceleyin.

Pırlantanın ışıltısını özel kesimlerle artıran pırlanta bileklikler ve takılar, ışıltılı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yalın görünümü ve pırlantanın en çarpıcı şekliyle kusursuz tasarımıyla Ronaff Pırlanta sizi bekliyor

Pırlanta Nedir?

Elmas, doğal bir elmas madeninin kesilmesiyle elde edilen özel bir şekildir. Taşlar, kesimleri ve şekilleri nedeniyle elmas veya elmas olarak adlandırılır. Doğal bir elmas kamış, geniş bir kesim yüzeyi ve kubbeli bir taban ile özel bir şekle parlatılarak daha parlak bir “elmas” a dönüşür. Pırlantalar ve pırlantalar arasındaki fark, pırlantaların daha küçük kesim yüzlerine ve daha düz diplere sahip olmasıdır. Elmas özellikleri söz konusu olduğunda birçok seçenek vardır. Bu nedenle pırlanta yüzük alırken dikkat edilmesi gereken 4C’ler Kesim, Renk, Karat Ağırlığı ve Berraklıktır.

Pırlanta Kesimleri

Kesim, bir pırlantadaki tek el yapımı özelliktir. Bir pırlantanın parlaklığı, kesiminin işçiliğine ve kullanılan tekniklere bağlıdır. Kesimin hassasiyeti ve hassaslığı, pırlantanın ışık yansımasını ve kırılma indeksini belirler. Kesim ne kadar ince olursa, pırlantanın sahip olduğu parlaklık, parlaklık ve ışıltı da o kadar fazladır. Doğru oranlarda kesilmiş bir pırlantanın bir tarafından giren ışık, diğer taraftan yansıtılır, dağılır ve “taç” adı verilen tepeden yayılır. Kesim çok derinse, ışığın bir kısmı elmasın “koni” adı verilen altından sızacaktır. Kesim yeterince derin değilse, koniden ışık sızacak ve elmas yeterince parlamayacaktır. En kaliteli, iyi kesilmiş bir pırlanta, parlaklığını en iyi yansıtan dik açılı yüzeylerden (fasetler) oluşur.

Pırlanta Şekilleri

Bir pırlantanın şekli ile kesimi aynı değildir. Kesim kalitesi pırlantanın değerini etkilerken şekli tamamen çiftlerin tercihlerine göre seçilebilir. En yaygın yuvarlak kesim. Yuvarlak kesimlerin yanı sıra oval kesim, markiz kesim, armut kesim, kalp kesim ve zümrüt kesim pırlanta çeşitleri de bulunmaktadır.

Pırlantanın Işıltısı Sevdiğinizle Buluşsun

Bir önceki yazımız olan Abiyede Son Moda Trendler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.