Yüz Şekline Göre Makyaj Yapımı

A+
A-
Yüz Şekline Göre Makyaj Yapımı

Yüz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Makyajın en önemli püf noktalarından biri yüz şekline uygun makyaj yapmaktır. Sizlere bu yazımızda yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır, yüz şeklinize en uygun olan makyaj sırlarını anlatacağız. Sizlerde yüz şekline göre makyaj sırlarını öğrenerek kusursuz görünebilirsiniz. Yüz şeklinize uygun olmayan bir makyaj sizi güzel göstermek yerine itici gösterebilir.

Yuvarlak yüzlüler nasıl makyaj yapmalı: Yuvarlak yüzlülerde dikkat çeken bir bölge yoktur yapacağınız makyaj ile ön plana çıkacak bölgeyi siz belirlersiniz. Fondöten yüze uygulandıktan sonra burun ucu, ağız kenarları ve gözaltları aydınlatıcı ile ön plana çıkarılmalı. Allık ile yanaklar belirginleştirilmeli. Bunun için allığı kulak hizasından başlayıp ağız kenarına kadar sürmelisiniz. Çene kenarları ve şakaklara ise bronzlaştırıcı sürmelisiniz. Böylece yüzünüz daha uzun görünür. Göz ve dudaklar aynı tonlarda olmalı ki yüzünüzdeki dengeyi sağlayabilesiniz.Göz şekline göre kaş şekli seçimi nasıl olur ? İncelemek için linke tıklayabilirsiniz.

yuvarlak yuz makyaj

Oval yüzlüler nasıl makyaj yapmalı: Yuvarlak yüzlü bayanlarda ise alın ile çene birbirlerini dengeler yanaklar ise daha düz şekildedir. Oval yüzlüler fondötenden sonra allığı yanak elmalarına doğru sürmelidirler. Yüzdeki dengeyi bozmamak için koyu göz makyajı ve koyu ruj uygulamalıdırlar. Gözlerinizde abartısız bir göz makyajı tercih ettiyseniz dudaklarınızda da abartıdan kaçınmalısınız. Çünkü sizler için önemli olan yüzünüzdeki dengeyi bozmamaktır.yuz sekline gore makyaj yapimi

Üçgen Yüzler nasıl makyaj yapmalı: Üçgen yüzlü bayanlar sivri bir çeneye, belirgin elmacık kemiklerine ve açık alına sahiptirler. Bu durumda yapılması gereken makyaj ile dengeyi yakalamaktır. Çene ve elmacık kemikleri ön plana çıkarılarak ve açık alında gölgelendirmeler yaparak bu dengeyi sağlayabilirsiniz. Fondötenin yüzünüzün her tarafına eşit şekilde dağıttığınızdan emin olmalısınız. Yanaklarınızın üst kısmına aydınlatıcı pudra sürerek gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde aydınlatıcıyı çenenizde de kullanarak daha geniş görünmesini sağlamalısınız. Açık olan alnınızı daha ince ve kibar göstermek içinse şakaklarınıza bronz allık uygulayın. Çıkık elmacık kemiklerinize ise pembe allık uygulayarak güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinizde ise koyu renkler yerine açık renkler kullanmayı tercih edin.

ucgen yuzluler nasil makyaj yapmali

Dikdörtgen yüzlüler nasıl makyaj yapmalı: Çıkık bir alın, köşeli çene dikdörtgen yüzlülerin tipik özelliklerindendir. Fondöten sürerken yüzün orta kısmında daha yoğun dışlarda ise daha hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Çene ve gözaltında aydınlatıcı pudra kullanmalısınız. Çene kemiklerinde ve şakaklarda ise bronzlaştırıcı allık kullanarak bu bölgeleri arka plana itmelisiniz. Allık ise elmacık kemiklerinden kulaklara doğru sürülmeli. Göz makyajınız koyuysa dudaklarınız daha sade olmalı, dudaklarınız koyu renk ise göz makyajınız hafif olmalı, yani tek bir bölgeye dikkat çekmelisiniz.

dikdortgen yuz şekli makyaj

Güzellik mi dediniz? O halde hemen bir kadına başvurmalısınız. Kadınlar kendilerinin güzelliği adına her zaman büyük bir çaba içerisindedirler ve her zaman bunu için uğraşırlar. Mesela her yere giderken çok farklı giyim ve makyaj stilleri vardır. Bu bakımdandır ki; çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır ritüelini tekrarlamış oluyoruz. Kadınların bakımları adına her gün kuaförde saatlerini geçirebilirler ve bu bakımdandır ki; saatlerce güzellik adına o koltuklarda oturabilirler. Aslına bakarsanız kendileri de kendilerine faydada bulunabilir ama profesyonel bir elin değmesi apayrı bir boyut kazandırmaktadır. Her zaman her gördüğümüz şeyi kendimizde uygulamamız gerektiğini bilmeliyiz. Mesela basenli bir kadın ile basensiz bir kadının giyecekleri şeyler aynı olmadığı gibi, yüz şekilleri farklı insanların yapacakları makyajlarda aynı olmayacaktır.

6981490-brunette-makeup maxresdefault (1)

Yüz şekilleri ve yüz siması insanları çok değiştirir. Bu bakımdan herkesin ayrı ayrı tip yüzleri vardır. Ve var olan bu yüzlere göre kimi aşamadan geçerler. Mesela makyaj kısmı her yüz şekline göre değişeceği gibi, saç yapımda her yüz şekline göre değişmektedir. Sadece yüz değil göz rengine kadar uyum sağlanması gereken olgular vardır. Hayatımızda her zaman güzel gözükmenin farklı yollarını arıyor olsak bile, bir süre sonra rutine bindiriyoruz her şeyi. Mesela çoğu zaman her kıyafete farklı renkte rujlar veya farlar sürerken, bir süre sonra aynı şeyleri yapmaya devam ediyoruz. Sadece kahverengi ruj gibi.

Bir önceki yazımız olan Göz Rengine Uygun Far Seçimi başlıklı makalemizde far, göz rengine ve seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.