Dudakları Dolgun Gösteren Rujlar

A+
A-
Dudakları Dolgun Gösteren Rujlar

Dudakları dolgun gösteren rujlar arasında son dönemin modası olan likit rujlar bulunuyor. Bu rujlar dudakları büyük gösterme konusunda çok etkili oluyorlar. Dudakları nemlendiren, aynı zamanda dudakları dolgun gösteren rujlar önemlidir.

Nemli dudaklar her zaman daha dolgun ve daha bakımlı duracaktır. Dudakları nemlendirmek için likit rujlar ideal bir tercih gibi duruyor. Eğer likit ruj kullanımı yapılmıyorsa normal sürümlü rujlar da kullanılabilir. Normal sürümlü rujlardan yağlı rujlar tercih edilirse daha dolgun duracaktır.

Rujun tonu da dolgun durması konusunda büyük bir öneme sahiptir. Açık renk rujlar, koyu renk rujlara göre her zaman daha dolgun bir görünüm sağlayacaktır.

2020'nin Ruj Modası

Koyu renk rujlar dudak çizgilerini belli edeceğinden ve dudağı sınırlayacağından dolgun durmasını sağlamaz. Açık renk rujlar, ten rengine yakın oldukları için dudağı ten ile birleştirecektir. Bu birleşim de dudağı belirli kısıtlamalar içerisine koymayacağından olduğundan büyük gözükmesini sağlar.

Dudak kontürü yapmak da dudakların büyük durmasını sağlar. Dudak kontürü yaparken kalem ile çizgiler netleştirilmelidir.

2020'nin Ruj Modası

Ruj sürmeden önce acı ile peeling yapılabilir. Acı dudakların olduğundan büyük durmasını sağlayacaktır. Bu peeling yöntemi ile dudaklar hem nemli hem de büyük bir görünüme kavuşacaktır.

Ruj modasını yakından takip ediyorsanız; 2020’nin Ruj Modası başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Ruj Nasıl Sürülür?

Dudakları dolgun gösteren rujlar ile ya da e en çok bilinen yöntem kalem ile dudakları büyütmek ve içini doldurmaktır. Böylece daha büyük dudaklara sahipmiş görüntüsü elde edilebilir. Ayrıca ruj sürerken dudak içine koyu renk ruj sürmek de etkili olacaktır. Koyu renk dudağın orta kısmına nokta biçiminde sürülebilir.

2020'nin Ruj Modası

Koyu renk, dudağa sürülen ruj ile aynı renk tablosunda olmalıdır. Ancak ton olarak fark etmelidir. Aksi takdirde iç taraftaki koyu renk ruj pek hoş bir görünüm yaratmaz. Ardından çevresine daha açık renk ruj sürülerek dudakların olduğundan dolgun durması sağlanabilir.  Bu rujun uçları uçuş bir hale getirilirse dudak ile ten birleşecek ve dudağın bitim noktası kendisini belli etmeyecektir.

Dudak kalemi kullanmak da dudağı dolgun gösterecek bir başka yöntemdir. Dudakları bir çerçeve içine alabilir ve köşelerdeki renkler dağıtılırsa dudaklar daha büyük durur.

Galeri

 

Bir önceki yazımız olan 2020'nin Ruj Modası başlıklı makalemizde 2020'nin Ruj Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.