Kirpikleriniz İçin En Doğru Maskara Hangisi?

A+
A-
Kirpikleriniz İçin En Doğru Maskara Hangisi?

Gözlerinizi ortaya çıkarmanın yolu güzel kirpiklerden geçiyor.Kirpikleriniz güzel ve estetik duruyorsa yüzünüzün güzelliği ön plana çıkmış demektir.Günlük olarak sürekli makyaj yapıyorsanız maskarayı sürekli kullanıyorsunuzdur bakışlarınızı canlandırarak daha etkili bir görünüm için doğru maskara seçimi çok önemlidir.Kirpiklerinize istediğiniz etkiyi her maskara fırçası ile veremezsiniz.Maskaranın bir çok çeşidi vardır:Kalın,ince,kıvrık,küre,özel şekilli,mikro gibi.

Bu maskara türleri kirpiklere ayrı dokunuşlar yaparak sizi istediğiniz kirpiklere ulaştıracaktır.Güzel bir kirpik,güzel bir göz ve güzel bir yüz demek oluyor.Bazen görmüşsünüzdür çok güzel kirpiklere sahip olan bayanları,burada güzel kirpiklere sahip olmanın doğru yolu ideal maskarayı bulmaktır.Kirpiklerinize hangi maskaranın daha uygun olduğunu biliyor musunuz?

Maskara Çeşitleri ve Özellikleri

1)Kalın ve Sık Fırçalı Maskara: Bu maskara çeşidi bayanlar arasında en yaygın olarak kullanıldığı için çok popüler.Kalın ve sık fırçalı maskeler kirpiklerinize hacim ve dolgunluk katar.Eğer ince kirpikleriniz varsa bunu rahatlıkla dolgun hale getirmeniz mümkün.Ayrıca kat kat uygulama imkanı sunmaktadır.Solgun,kötü,ince kirpikliler için idealdir.

1. başlık

2)Uzun ve Seyrek Fırçalı Maskara: Bu fırça tipi ok misali uzun ve fırça kısmı ise ince tırtıklardan oluşmuştur.Elle daha rahat tutulan bu maskara türü ayrıca kalın maskaraya göre avantajı ise kalın maskara gibi 2-3 ay gibi kısa sürede kurumaz.Kirpikleriniz uzun ve tane tane  olmasını istiyorsanız uzun ve seyrek fırçalı maskara kullanmalısınız.Yalnız bu maskara türü kirpiklere hacim vermez bunu unutmayın.

2. başlık

3)Kıvrık, Sert Maskara: Adından da anlaşılıyor kıvrık maskara demek kirpiklerinizi kıvırarak şekil vermeyi sağlayan maskara türüdür.Kıvrık maskaranın fırça kısmındaki açı sayesinde rahatlıkla ve hızlı bir şekilde kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.Zamanı olmayan çalışan bayanlar için çok pratiktir.Bu maskara türü sayesinde istediğiniz  kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.Bu maskara bakışlara çekicilik vaat ediyor.

3. başlık

4)Yuvarlak Şekilli Maskara: Sıra dışı bir fırça diğer şekillerden farklı özelliklere sahip olan bu maskara,yuvarlak yapısı  sayesinde bütün kirpiklerinize değer ve harika kirpikler vaat eder.Tek bir kirpiğim boyanmadan kalmasın diyenler için ideal.Olumsuz yönü ise daha fazla zaman gerektirmesi,zamanı olan bayanlar için güzel bir model öneriyoruz.

4. başlık

5)Kişiye Özel Maskara: Bu fırça türü diğer modellerden oldukça farklıdır.Fırçanın üzerindeki teller farklı uzunlukta ve kalınlıkta.Maskaranın üzerindeki bu farklı özellikle daha fazla verim alma imkanı sunuyor.Yani kalın ve ince fırçanın  yaptığını tek başına yapıyor.Kirpiklerinize hem hacim sağlarken hem de tel tel ok gibi kirpiklere kavuşabilirsiniz.İki özelliği bir arada isteyen bayanlar için mükemmel.Tek dezavantajı dikkatli bir şekilde kirpiklerinize uygulamanız.

5. başlık

6)Çok İnce Maskara: Göz altı kirpiklerini hedef alan bir fırçadır.Göz altı kirpiklerini de üst kirpikleri gibi olmasını isteyen bayanların tercihi çok ince maskara olmalıdır.Fırça üzerindeki çok ince kıllar sayesinde alt kirpikleriniz de şekil alır.Üst ve alt kirpikleriniz de uyum sağlamış olur.Dikkatli yavaş bir şekilde uygularsanız çok güzel sonuç alırsınız.

6. başlık

Bir önceki yazımız olan Evde Kolay Pembe Maske Tarifi Nasıl yapılır? başlıklı makalemizde bayan cilt maskeleri, dekolte maskesi ve leke maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank sema dedi ki:

  Nursema demir Gaziantep

 2. blank Busra Beyza aytolon bijkan dedi ki:

  Busra Beyza aytolon bijkan/izmir süper işime yarayacAk bu bilgiler

 3. blank Emel dedi ki:

  Emel çelik ankara

 4. blank Fatma Yalçın dedi ki:

  Fatma Yalçın BOLU

 5. blank diler dedi ki:

  Diler derya kalkan istanbul