Size Hangi Oje Yakışır?

A+
A-
Size Hangi Oje Yakışır?

Kadınlarda en önemli bakım etkenlerinden bir tanesi el bakımıdır. El bakımının en temel etkeni ise tırnak bakımından geçer. Size hangi oje yakışır sorusunun yanıtı ise; Kadınlarda tırnakları sadece manikür ve pedikür yardımı ile güzel göstermek konusuyla bağlantılıdır. Bu yüzden en temel durumlardan bir tanesi de ojeler olmaktadır. Bu noktada size hangi oje yakışır bu konuda yardım arıyor olabilirsiniz. Oje seçimleri kadınların tırnak yapılarına uygun seçim yapılması gerekir. Sadece tırnak yapısı değil ten rengi de önemli faktörlerden bir tanesi. Eğer kadınlar hem tırnak yapısına hem de ten rengine uygun renkleri seçerlerse oldukça bakımlı gözüken elleri olacaktır.

blank

Nude Ojeyi Kimler Tercih Edilmeli?

Beyaz tenli ve uzun tırnak yapısına sahipseniz o halde tam da sizlere uygun oje modeli nude renkler olmaktadır. Bunlar arasında hem koyu renkler hem de açık renkler yer alır. Mat renkler olması kadınların daha çok hem günlük hayatta hem de özel anlarda kullanmasına olanak sunar. Tırnaklara zımpara yapıldıktan sonra tercih edilen ürünler tırnakların daha pürüzsüz ve düzgün gözükmesine yardımcı olacak. Bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de oje seçim rengi olacaktır. Eğer kadınlar kendi ten renklerine uygun olan renk seçimlerini başarabilirse rahatlık ile bu noktada güzel, bakımlı tırnak elde edeceklerdir.

blank

Yaldızlı Oje Seçimini Kimler Tercih Etmeli?

Yaldızlı oje daha çok özel anlarda tercih edilmeli. Düğün, nişan ya da mezuniyet gibi anlarda tercih edilir. Daha çok klasik bir modeli olduğu için bu noktalarda ince ve uzun tırnaklara sürülmeli. Oval ve kısa olan tırnaklarda istenen  görüntü pek elde edilemeyecek. Bu yüzden tırnak yapısı uzun ve ince olan kadınların tercihleri arasında yer alacaktır.

Bir de parlatıcı konumunda yer alan ürünler tırnakların hem daha parlak hem daha özel gözükmesine yardımcı olacaktır. Bu noktada ojelerin içerisinde yaldız olarak kalp, ay ya da yıldız gibi farklı alternatifler yer alır. Hangisi o ortama daha uygun olur ise onların tercih edilmesi daha uygun gösterecektir.

Oje seçimi tamam! Peki, günlük kombin önerilerini de öğrenmek ister misiniz? Günlük kombin önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Fular ve Atkı Modelleri başlıklı makalemizde Atkı modelleri ve fular modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.