Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Cilt bakımı oldukça önemlidir. Hem cildimiz için hem de ruhsal sağlığımız için bakım yapmak çok önemlidir. Ama her önümüze gelen kremi sürmek ya da maskeyi yapmak cilt bakımından çok cilde zarar vermeye girmektedir. Cilt dokusunu bozar cildinizde kalıcı zararlar verirler. Bu yüzden cilt bakımı yaparken özellikle bir dermatologdan yardım almak çok önemlidir. Peeling işlemi cildimizdeki tüm mikrop ve kirin atılmasını sağlayan cilt bakımı işlemedir. Cildinizin derinliklerinde saklanan tüm kiri çıkarır hem cildinizi yumşamasını sağlar hem de cilt rengini eşitler. Ama peeling yaparken cilt tipine göre peeling önerileri yapılmalıdır. Özellikle de evde yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle denememelisiniz ve cilt tipine göre peeling önerileri olan malzemeleri seçmelisiniz.

Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Kuru Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Cildiniz eğer kuru ise oldukça hassastır. Bu yüzden herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan önce küçük bir parça sürüp cildinizde denemek sizin için yararlı olacaktır. Eğer alerji gibi etken olmaz ise tüm cildinize sürebilirsiniz. Ayrıca cildiniz aşırı hassas ise doktorunuzun önerileri ile hareket etmek sizin için yararlı olacaktır. Kuru cilt tipine göre peeling önerileri çok yoktur. Çünkü eğer cildiniz hassas ise peelingi doğru ve kontrollü yapmanız gerekmektedir. Kuru olan cildiniz zaten soyulup dökülmektedir. Bir de peeling yaparak cildinizin dökülmesini tetiklemek riskli ve sağlıksız olabilir. Bu konuda sizi en doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Peeling Önerileri

Cildinizi bahara hazırlamak için peeling yapmalısınız. Böylece cildiniz hem arınacak hem de aydınlık bir yüzünüz olacaktır. Hem hızlı etki etmesi sayesinde hem de uygun fiyatı sayesinde peeling önerilerinin en başında Loreal saf kil maskesi yer almaktadır. Küçük parçacıkları sayesinde cildinizi temizleyecektir. Ayrıca içerisindeki parçacıklar çok keskin olmadığı için cildinizde kesici yaralar bırakmayacaktır. Sephora aydınlatıcı ve yatıştırıcı peelingi de oldukça etkilidir. Greyfurt çekirdekleri ve E vitamini sayesinde kalitesine kalite katan bu maske soyulabilir. Yüzünüze uyguladıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin. Daha sonrasında da kuruyan maskenizi soyarak çıkarın. Cildiniz olduğundan daha parlak olacak ve oldukça tertemiz bir cilde sahip olacaklardır.

Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri Cilt Tipine Göre Peeling Önerileri

Bir önceki yazımız olan En Güzel Dereotlu Poğaça Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.