Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

A+
A-
Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

Yaz ayları ile beraber güneş yüzünden leke oluşumu her cilt tipi için karşılaşılabilecek bir problemdir. Güneş lekelerinden korunmanın yolları arasında ilk olarak koruyucu krem kullanımını muhakkak yerine getirmek gelir. Çok uzun süre dışarıda kalacağınız bir gün geçirecekseniz mutlaka gün içerisinde yüzünüzün veya vücudunuzun açıkta kalan, güneş ile temas eden bölgelerinin kremlenmesi yenilenmelidir. Sıcak hava, deniz, havuz ve sıcak havanın verdiği hararet düşünülür ise sürülen koruyucu krem bir süre sonra ne yazık ki etkisini yitirebilir. Güneş lekelerinden korunmanın yolları arasında deniz, terleme gibi durumlar ile karşılaşıldığı zaman kesinlikle yeniden koruyucu krem sürmelisiniz.
Güneş lekelerinden korunmanın yolları sadece koruyucu kremle de kalmamaktadır. Krem sadece bir önleyici olarak düşünülmelidir. Özellikle güneş ışığının dik olarak yansıdığı saatler arasında mümkünse dışarı çıkmamak en iyi korunma yöntemleri arasındadır. Sabah saat 11:00 ile 16:00 arası en zararlı zaman dilimi olarak tanımlanır. Bu saatler arasında dışarı çıkmak zorundaysanız da şapka gibi aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Yoğun güneş ışığının bulunduğu saatlerde gölgede bulunmakta korunma yöntemlerinin arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tüm Cilt Tipleri için kahve ve kakao Yüz Maskesi başlıklı makalemizde cilt maskesi, her cilt tipi için ve Kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Mira Baran dedi ki:

    Gecen sene denize gittim sabahtan aksama kadar yuzdum oyunlar oynadim omuzunda ve yuzumun daha çok alin kisminda kahverengi güneş lekeleri oluştu. Birçok tedavi yöntemi denedim ama izler kaybolmadi bunun içinggüneş lekelerinin hic olusmamasi en doğrusu .