Goji Berry’nin İnanamayacağınız Etkisi ve Faydaları

Goji Berry’nin İnanamayacağınız Etkisi ve Faydaları

Sağlığımız hayatımızdaki en dikkat etmemiz gereken birinci konumuzdur.Sağlığımız için modern tıbba çok ama çok şeyler borçluyuz.Doktorumuzun dediklerini yaparak hastalıklarımıza şifa bulur ve kaliteli bir yaşamın kapılarını açarız.Modern tıbba ihtiyacınızı azaltmak içinde bitkilerin dünyasını da iyi bilmeliyiz.Doğamızda insan vücuduna çok iyi gelen bitkiler vardır.Allah bitkileri insanların istifade etmesi için yaratmıştır.Doğal olarakta bu bitkilerin faydalarını araştırarak kullanmalıyız.Bu bitkilerden birisi goji berry bitkisi.Goji berry‘nin ana diyarı Himalayalardır. Kırmızı renkli mucizevi bir bitkidir.Faydası son yıllarda keşfedilen bir bitkidir..Çin’de ise uzun yıllardır goji berry kullanılmakta sayısız hastalığa çare olan goji berry bütün dünyanın ilgisini çekmekte.

Goji Berry’nin Müthiş Faydaları

1)Yaşlanmayı Geciktirir:Sağlıklı bir yaşam için geç yaşlanmak  çok önemlidir.50 yaşında olupta 35 yaşında biriymiş gibi görünmek herkesin isteyeceği müthiş bir durumdur. Goji berry belki yaşlanmayı sıfırlamıyor ama yaşlanma etkisini minamale indiriyor.Goji berry’nin lifli yapısı,antioksidan deposu olmasından dolayı anti-aging özelliği göstererek cilt ve vücut yaşlanmasını önemli ölçüde önlüyor.Ayrıca cilt ve deri üzerindeki zararlı maddelerin etkisini önleyerek cilt kanseri gibi sorunlara şifa oluyor.
1. başlık
2)Psikolojik Sorunları Azaltıyor:Sakinleştirici bir etki sağlıyor.Psikolojik tedavi görmeden önce goji berryi deneyip sonra doktora gidin göreceksiniz ki doktora gitmeye gerek olmayacak.İçinde bulundurduğu maddeler sebebiyle sakinlik ve rahatlık hissi verir doğal bir yaşam enerjisi sağlar.
2. başlık
3)C Vitamini Zengini:C vitamini soğuk algınlığı,vücut direnci,hastalıklara karşı önemli bir vitamin kaynağıdır. Goji berry de C vitamini bakımından oldukça zengindir.Bir madalinde bulunandan 4 kat daha fazla C vitamini bulundurur.Böyle olması da goji berry2nin ne kadar önemli bir bitki olduğu anlamına geliyor.
3. başlık
4)Vücudunuzdaki Yağları Yakar: Goji berry proteinin yapı taşı olan aminoasit bakımında zengindir.İçinde 19 çeşit farklı aminoasit bulundurur.Aminoasitler kasların yenilenmesini ve büyümesini sağlar.Ayrıca yağ yakımında birebirdir.Bu durumda kilo almanızı önlüyor.Vücutta fazla yağların yok olmasını sağlıyor.Bununla beraber bol miktarda su tüketmeyi de yazın aklınıza.
4. başlık
5)Sindirime Yardımcıdır: Goji berry’nin anavatanı Çindir. Çin de sindirim sorunu yaşayan kişiler ilk olarak goji berrye başvurur.Midedeki gastrit,ülser,reflü gibi hastalıkların tedavisine de yardımcı oluyor. Goji berry’nin suyunu kullanmanız daha faydalı olacaktır.
5. başlık
6)Kısırlığı Önler: Goji Uzak Doğu Asya’da özellikle doğurganlığı arttırmak için kullanılıyor.Erkeklerde spermlerin canlılığını arttırdığı,stres ve çevresel kaynaklı sperm azalmasından dolayı kısırlıklar tedavi ediliyor bu bitkiyle.
6. başlık
7)Şeker ve İnsülin Düzeyini Ayarlar:Uzak Doğu Ülkesi olan Çin’de şeker ve insülin düzeyini ayarlamak için ilk önce hastalara goji berry kullandırılmakta.Diyabet hastaları bu bitki sayesinde şifa bulurlar.Bu bitki diyabet hastalarında umut ışığı olmaya devam etmekte.Şunu hatırlatırız ki goji  berry kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.
7. başlık
8)Kolestrol Düzeyini Kontrol Eder: Kolestrol zayıf,şişman,normal diye nitelendirilen kilolarda bile her tipte insanda rastlanmaktadır. Kolestrolün en kuvvetli sebebi ise beslenme ve yaşam şeklidir.Goji bitkisi de kötü kolestrolle mücadele ederek  kolestrolü ideal seviyede tutar.
8. başlık
9)Görme Bozukluklarında Çare Goji:Gözün en çok ihtiyaç duyduğu vitamin A vitaminidir. Goji bitkisi de A vitamini bakımından oldukça zengindir bu açıdan göze çok faydalıdır.Katarakt bir tür görme problemidir yapılan araştırmalara göre gojinin kataraktı önlediği kanıtlanmıştır.Ayrıca yaşlanmayla beraber birçok görme problemi ortaya çıkar bunların azaltılmasında da önemli bir rol oynar.
9. başlık
10)Enerji Sağlar:Kendinizi sürekli yorgun,bitkin,halsiz hissediyorsanız enerji düşüklüğünüz var demektir.Dinç ve kuvvetli olmak için goji bitkisi mükemmel bir enerji deposudur.Ayrıca yüksek aktiviteli işlerde goji bitkisinden destek alabilirsiniz.
10. başlık

Bir önceki yazımız olan İngiliz Karbonatının Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Faydaları başlıklı makalemizde ingiliz karbonatı, ingiliz karbonatı faydaları ve karbonat nerde kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. blank Ayşe altun tidim dedi ki:

  Ayşe altun tidim/ batman gojy berry diyetini bende duymuştum inşallah uygalayıp bende yapacağım Teşekkürler

 2. blank Melike Avcı dedi ki:

  Goji Berry özellikle zayıflamaya çok yardımcı oluyor gercekten tesekkürler

 3. blank sultan kara dedi ki:

  sultan kara afyon

 4. blank enise karaoglanoglu dedi ki:

  Enise karaoglanoglu ordu goji beri herkezin dilinde. Gerçekten zayiflatiyor mu acaba?

 5. blank öznur tiryaki adana dedi ki:

  kullanıyorum diyetteyim umarım faydası olur

 6. blank Duygu başal KOCAELİ dedi ki:

  Gojiberry harika

 7. blank Büşra nur acarlıoglu dedi ki:

  Büşra nur /kilis.merkez