Bakımlı Saçlar İçin İpuçları

Bakımlı Saçlar İçin İpuçları

Sağlıklı Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler ;

Biz kadınlar için saçlarımız çok önemli. Onların kuru, yıpranmış, kırık ve sönük durumda olmaları her bayanı rahatsız eden bir durumdur. Sağlıklı saçlar için yapılması gereken altın kuralları öğrenerek sizde daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

  • Saç dökülmesi problemini genelde her bayan belli bir dönemde yaşar. Saç dökülmesinin birçok nedeni olduğu gibi stres saçları döken etmenlerin başında gelir. Bunun için stresten uzak kalmaya çalışın. Saç dökülmesi yaşıyorsanız mutlak a bir doktora başvurup nedenini öğrenin.
  • Kullandığınız taraklar saçlarınıza uygun olmalı ve kırılmalarına yol açmamalıdır. Özellikle kıvırcık saçlı olanlar saçlarını banyodan banyoya taramalıdırlar kuru iken saçlarını asla taramamalıdırlar. Ayrıca düzleştirici, fön makinesi gibi saçları kurutup yıpratan aletleri de çok fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.
  • banyoda saç derinize mutlaka masaj yapın. Ayrıca saçlarınızı iyice duruladığınızdan emin olun. İyice durulanmayan saç kepek gibi sorunlara neden olur. Kepek ise saçları çok sönük gösterir.saglikli ve bakimli saclar icin ipuclari
  • Saçlarınıza uygun olan şampuanları ve saç kremlerini kullanın. Ürünlerin üzerinde zaten hangi saça uygun olduğu yazmaktadır.
  • Gün içersinde saçlarınızla çok fazla oynayıp onların yağlanmalarına neden olmayın. Çünkü yağlanma beraberinde dökülmeyi getirir.
  • Özellikle dengeli beslenme saçlar açısından da çok önemlidir. Çünkü saçlarımız tıpkı bir bebek yediklerimizle de beslenir. Saçlarınıza kötü davranmayın. Tararken veya fönlerken çekerek, sert hareketlerle kırılmalarına ve yıpranmalarına neden olmamalısınız

Bir önceki yazımız olan Göz Şekline Göre Kaş şekli Seçimi ! başlıklı makalemizde göz, göz yapısı ve kaş hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.