Saç Sağlığı için Doğal Kürler Ve Tarifler

Saç Sağlığı için Doğal Kürler Ve Tarifler

Saç Sağlığı için Doğal Kürler Ve Maskeler

Pırıl prıl parlayan sağlıklı saçlara hangi kadın sahip olma istemez ki. Güzelliğine düşkün olan bayanlar sağlıklı saçlar için kozmetik ürünlerine kuaförlere avuç dolusu paralar dökmektedir Aslında herkesin mutfağında bulunan her zaman tükettiğimiz besinler ile de saç sağlığımızı koruyabiliriz. Saç sağlığı için doğal kürler nelerdir bu yazımızda bunun hakkında bilgi edineceksiniz sevgili bayanlar.

Saç sağlığı için doğal yumurta sarısı kürü:

Bu karışım için gerekli olan malzemelerimiz 3 yumurta sarısı,1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 damlada E vitamini.
Hepsini bir kapta karıştırıp saçınıza sürün. Bekleme süreniz 10 dakikadır. Saçınızı şampuan ile yıkayıp temizleyin. Bu kürü haftada bir kez uygulamanızı öneririz. Sert saçların yumuşatarak şekle sokmak için çok etkili bir kürdür.
Saç sağlığı için doğal bira kürü: Bu kürümüzde önce boş bir sprey şişesine biraz bira koyuyoruz. Saçınızı yıkadıktan sonra havluyla kurutun ve nemli olan saçınıza sprey şişesindeki birayı sıkın.
Bira kürü saçlarınızın sağlıkla parlamasını sağlayacak.

yumurta saç kürü

Saç sağlığı için doğal mayonez kürü:

Islak olan saçlarınıza mayonezi sürün. Bekleme süreniz 15 30 dakika arasıdır. Daha sonra saçınızdan mayonezi akıtıp şampuanla yıkayarak iyice temizleyin.
Mayonez bir saç kremindeki bütün özelliklere sahiptir. Adeta doğal bir saç kremidir. Saçlarınızın canlandığını ve sağlıkla parladığını göreceksiniz.

saçlar için mayonez kürü tarifi

Saç sağlığı için doğal muz kürü:

Bu kürü sadece bir muz yardımı ile kolaylıkla yapabiliriz. Muzu çatalla ya da kaşıkla ezerek püre haline getirin. Saçınızın köklerinden başlayarak uçlara doğru saçınıza sürün. Bekleme süreniz 15 dakikadır. Sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayarak temizleyin.
Özellikle muz kürü kuru ve yıpranmış saçlarda çok etkilidir. Kuruyan saçın nem dengesini ayarlayarak canlı ve pırıl pırıl saçlara sahip olmanızı sağlar

sağlıklı saçlar için muz kürü 2014

Saç sağlığı için doğal zeytinyağı kürü:

4 yemek kaşığı zeytinyağını saçınıza ve saç derinize sürerek 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Daha etkili bir sonuç elde etmek için zeytinyağını saçsınıza uyguladıktan sonra poşet yardımı ile saçlarınızı sarın. U şekilde yatıp saçlarınızı gündüz yıkayın.
Zayıflayıp kırılan saçlar üzerinde zeytinyağı çok etkilidir. Saç tellerinizin güçlü olmasını sağlar.

saçlar için zeytin yağı maskeleri 2014

Saç sağlığı için doğal çilek kürü:

Bu kürü yapmak için 8 adet çileği ezin ve 1 yemek kaşığı mayonezle karıştırın. Saçlarınız temiz olmalıdır. Bu kürü uygulamadan önce saçlarınızı yıkayın. Daha sonra masaj yaparak saçınıza uygulayın. Karışın daha etkili olması için karışımı saçınıza sürdükten sonra boş bir bonsai takın. Bekleme süreniz 15 dakikadır. Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayıp temizleyin.
Saçlarınızın parlak ve yumuşak görünmesinde çok etkili bir kürdür. Saçlarının sertliğinden yakınanlar için mükemmel bir kürdür.

çilek ile saç kürleri 2014

Saç sağlığı için doğal yağ masajı:

Bu yağ masajını yaparken hindistancevizi yağı ya da zeytinyağına ihtiyacımız olacak. Yağın içersine birazda sirke karıştırın. Bunlarla saçınıza masaj yaparak sürün. Biraz beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
Özellikle kepek sorunu yaşayanlar bu masajı mutlaka uygulamalıdır. Kepeklerinizin giderek yok olduğunu göreceksiniz.

doğal saç yağları ile saç bakımı 2014

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Cilt İçin Doğal Meyve Maskeleri başlıklı makalemizde çilek maskesi, cilt ve cilt maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.