Dış Çekim Elbisesi

A+
A-
Dış Çekim Elbisesi

Dış çekim elbisesi; mekan ile uyum sağladığı takdirde sizi dünyanın en güzel kadını yapabilir! Düğün, nişan ya da kutlamalar için kullanılan dış çekimler, doğru kıyafetler ile ölümsüz anlara dönüşebiliyor.

Eğer yakın zamanda dış çekim planınız varsa; mutlaka aşağıda sıraladığımız önerilere göz atmalısınız. Bu içeriğimizde sizler için dış çekim elbisesi nasıl olmalı, nasıl seçilir gibi konulara değindik. Hazırsanız, başlayalım…

Dış Çekim Elbiseleri

Dış çekim için elbise seçimi, dış çekim mekanını seçmek kadar önemlidir. Eğer bahar aylarında canlı ve göz alıcı bir mekanda çekim yapılacaksa; elbisenizin sade ve göz yorucu olmamasına özen göstermeniz gerekiyor.

Buna ek olarak yine sade bir mekanda çekim yapılacaksa, makyajınızın ön planda ve yoğun olması; daha çekici görünmenizi sağlayacaktır. Eğer yeşil bir alanda ya da deniz kenarında – kumsalda çekim yapılacaksa; açık tonlarda elbiseler çok daha şık görünecektir.

Fakat dış çekim ormanlık ya da dağlık bir alanda yapılacaksa; elbisenizden ziyade saç modelinize ve makyajınıza yoğunlaşmanız çok doğru olacaktır. Eğer ormanlık ve ağaçların bol olduğu bir alanda çekim yapılacaksa; saçlarınızı su dalgası yapabilir ve makyajınızı biraz iddialı yapabilirsiniz. Buna ek olarak yine açık renklerde tercih edeceğiniz elbiseler ile uyumu tamamen yakalayabilirsiniz.

Vücut Tipiniz için En Uygun Dış Çekim Elbise Modelleri

Vücut tipinize göre seçtiğiniz dış çekim için elbise; en iyi şekilde görünmenizi sağlayacaktır. Bunun için en temel prensibiniz kusur olarak gördüğünüz ya da beğenmediğiniz bir bölgeyi saklamak için ya da beğendiğiniz bir bölgeyi ön plana çıkarmak olabilir.

Eğer beliniz inceyse; kalçalarınız ve bacaklarınız üst bedeninizden daha inceyse, etek kısmı hareketli olan elbiseleri tercih edebilirsiniz.

blank

Şayet bacaklarınız ince fakat üst bölümünüz daha kalın görünüyorsa; yani elma tipinde bir vücudunuz varsa, bel kısmınızı kapatmak için bacaklarınızı ön plana çıkaracak elbiseleri tercih etmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır. Derin bacak dekoltesi, ince bacaklara ve kollara sahip olan kişiler için oldukça iyi bir tercihtir. Elbette kolsuz elbiseleri de unutmamak gerek.

Ombre saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Size Hangi Oje Yakışır? başlıklı makalemizde size hangi oje yakışır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.