Brezilya Fönü Hakkında Bilgiler

Brezilya Fönü Hakkında Bilgiler

Eğer saçınızı sürekli düzleştirmeyi seviyorsanız Brezilya fönünü kesinlikle duymuşsunuzdur. Brezilya fönü tek bir işlem ile saçlarınızın uzun süre düz kalmasını sağlayan föndür. Özellikle her sabah uyandığınızda saçınızı düzleştiriyorsanız saçınızın zarar görmesi çok büyük ihtimaldir. Brezilya fönü ise saça zarar vermekten ziyade saçınızın bakımlı durmasını sağlayacaktır. Brezilya fönü hakkında bilgiler oldukça önemli ve değişkenlik gösterebilir. Mesela herkeste aynı vakitte düz kalamayabiliyor. Bazıları için 2 ay sürse bile bazılarında daha kısa ya da daha uzun süre olabilir. Ayrıca saçınız eğer çok kabarık ise Brezilya fönü bu kabarıklığı almayacaktır. Yoğun kreatin bakımı ile saç tellerinizi dümdüz yapacaktır. Eğer yaptırmayı düşünüyorsanız Brezilya fönü hakkında bilgiler verdiğimiz yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Brezilya fönü oldukça önemli bir işlemdir. Hem saçınızın uzun süre düz kalmasını sağlar hem de saçınızı canlı ve bakımlı gösterir. Ama bu işlem biraz tehlikeli olabilir. Brezilya fönü hakkında bilinmesi gerekenler oldukça önemli ve uzun listedir. Evet Brezilya fönünü evde yapabilirsiniz fakat bu çok önerilmez. Çünkü saçınızı yakabilir ve kalıcı hasar verebilirsiniz. Bu yüzden ya bilen birinden yardım alacaksınız ya da bu işin eğitimini almış kuaförlerde yaptıracaksınız. Brezilya fönü işlemi yaptıracaksınız eğer saçınıza bu duruma göre bakım yapmalısınız. Brezilya fönü için özel yapılan şampuanları ve kremleri kullanmalısınız. Bu hem sağlıklı görünümü koruyacak hem de fönün uzun süre dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü oldukça basit bir işlemdir. Doğru yapıldığı takdirde saçınıza asla bir zararı yoktur. Uzun süren dayanıklığı için ise doğru bakımı yapmalısınız. Brezilya fönü nasıl yapılır diye aklınızda bir soru takıldıysa hiç merak etmeyin. Doğru malzemeler ile saçınızı dümdüz yapabilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki eğer saçınız çok kıvırcık ise Brezilya fönü sizin saçınız uygun olmayabilir. Gerçekten işini bilen bir kuaföre gitmediğiniz sürece de saçınız zarar görecektir. Bu yüzden bu fön sadece dalgalı ve hafif bukleli kişiler için önerilmektedir. Ayrıca bilmelisiniz ki sürekli olarak Brezilya fönü yaparsanız saçlarınız canlılığını yitirir ve kurur. Bu yüzden çok fazla yaptırmamalısınız.

Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Brezilya Fönü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir önceki yazımız olan Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.