Doğru Makyajla Fotojenik Olun!

Doğru Makyajla Fotojenik Olun!

Kimi zaman fotoğraflarda yüzümüz parlar , kimi zaman da rujumuz çok silik görünür. Buna benzer birçok sorun fotoğraflardaki güzelliğimizi gölgeleyebilir. Size önereceğim püf noktalarına dikkat ederek fotoğraflar da özenli makyajınızla en güzel çıkan siz olabilirsiniz!

woman

*Baz kullanın: Güçlü bir flaş ya da spot ışığı cildinizdeki tüm kusurların gözükmesine neden olur. Fondötenden önce cilt pürüzsüzleştirici bir baz kullanarak ince kırışıklıkların ve gözeneklerin görünümünü azaltın.

*HD fondöten deneyin: Işığı dağıtıcı formülleri sayesinde cildinizdeki kusurları kaparken mat bir görüntü verirler.

*Her şeyin uyumlu olmasına dikkat edin: Eğer fondöteniniz, pudranız ve kapatıcınız benzer tonlarda ise cildiniz kusursuz görünecektir. Dekolteli bir kıyafet giyecekseniz boynunuza ve dekoltenize de fondöten uygulayın.

*Parlamayı azaltın: Sabitleyici bir pudrayı burnunuza, alnınıza ve çenenize uygulayarak makyajınızı sonlandırın. Cildinizde yağlanma hissettiğiniz anda matlaştırıcı bir mendil yardımı ile fazla yağı alın ve tekrar pudra uygulayın.

*Kusurları Gizleyin: Dişleriniz düzgün değil ise mümkün oldukça ağzınızı kapatın. Burnunuz kemikli ise yandan yani profilden fotoğraf çektirmemeye çalışın.

fotojenik

Bir önceki yazımız olan 2020 Yaz Makyajı Modelleri başlıklı makalemizde makyaj ve yaz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Tori dedi ki:

    Wouw