Doğru Makyajla Fotojenik Olun!

Doğru Makyajla Fotojenik Olun!
1 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 3.753 kez okundu.

Kimi zaman fotoğraflarda yüzümüz parlar , kimi zaman da rujumuz çok silik görünür. Buna benzer birçok sorun fotoğraflardaki güzelliğimizi gölgeleyebilir. Size önereceğim püf noktalarına dikkat ederek fotoğraflar da özenli makyajınızla en güzel çıkan siz olabilirsiniz!

woman

*Baz kullanın: Güçlü bir flaş ya da spot ışığı cildinizdeki tüm kusurların gözükmesine neden olur. Fondötenden önce cilt pürüzsüzleştirici bir baz kullanarak ince kırışıklıkların ve gözeneklerin görünümünü azaltın.

*HD fondöten deneyin: Işığı dağıtıcı formülleri sayesinde cildinizdeki kusurları kaparken mat bir görüntü verirler.

*Her şeyin uyumlu olmasına dikkat edin: Eğer fondöteniniz, pudranız ve kapatıcınız benzer tonlarda ise cildiniz kusursuz görünecektir. Dekolteli bir kıyafet giyecekseniz boynunuza ve dekoltenize de fondöten uygulayın.

*Parlamayı azaltın: Sabitleyici bir pudrayı burnunuza, alnınıza ve çenenize uygulayarak makyajınızı sonlandırın. Cildinizde yağlanma hissettiğiniz anda matlaştırıcı bir mendil yardımı ile fazla yağı alın ve tekrar pudra uygulayın.

*Kusurları Gizleyin: Dişleriniz düzgün değil ise mümkün oldukça ağzınızı kapatın. Burnunuz kemikli ise yandan yani profilden fotoğraf çektirmemeye çalışın.

fotojenik

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git