İstanbul’dan Viyana’ya bir başarı hikayesi: Dr. Brows

İstanbul’dan Viyana’ya bir başarı hikayesi: Dr. Brows

İstanbul’dan yola çıkan bir Türk girişimci… İlk adım 2018 yılında Viyana’nın en merkezi bölgesinde açılan bir şubeyle başladı. Bugün Avusturya’da 6 şubeyle, Avrupalı kadınlara güzellik ve kozmetik alanlarında, Türk misafirperverliğiyle hizmet veriyor. Tarık Duru’nun azim ve kararlılık dolu hikayesi

 

Dr. Brows güzellik ve kozmetik alanlarında Avrupalı kadınlara Türk misafirperverliğiyle hizmet veriyor. İstanbul’lu iş adamı Tarik Duru tarafından 2018 yılında Viyana’da kurulan Dr. Brows’un ilk amacı Avrupa standartlarında kaliteli hizmeti, Türk misafirperverliğine uygun bir sıcaklıkla misafirlerine sunmak oluyor. Bir de üzerine Avrupalı rakiplerine göre çok daha uygun ve ulaşılabilir fiyatlar eklenince, Dr. Brows markası kısa sürede Viyana çapında bir üne kavuşuyor.

Dr. Brows’un kurucusu Tarık Duru, bu büyük başarının ardında yatan sırrı su şekilde ifade ediyor:

“Bizim için müşteri memnuniyeti her zaman ilk önceliğimiz. Bizim mottomuz ‘Beauty Lounge’. Biz sıradan bir güzellik salonu olmak istemiyoruz. Biz müşterilerimizin keyifli zaman geçirdikleri, arkadaşlarıyla buluşup çay, kahve içerek sohbet ettikleri, tüm bunları yaparken de güzelliklerine güzellik kattıkları bir marka olma hedefindeyiz.

Dr. Brows şubelerine gelip her hangi bir hizmet alan hiç bir müşterimizin mutsuz ayrılmasına izin vermiyoruz. Türk misafirperverliğini Avrupa’da hizmet sektöründe hayata geçirmiş olmak da bizim için ayrıca gurur verici.”

İstanbul'dan Viyana'ya bir başarı hikayesi: Dr. Brows

Corona’ya rağmen 3 kat büyüme!

Dr. Brows 2018 yılında Viyana’nın birinci bölgesinde ilk şubesini açıyor. Laser epilasyon hizmetini kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlarla sunan Dr. Brows, kısa zamanda bünyesine birçok farklı güzellik hizmetini de katıyor. 2019 yılında Türk nüfusunun da yoğun olduğu onuncu bölgede ikinci şubesini açılıyor. 2020 yılında tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 krizine rağmen büyümesine hız kesmeden devam eden Dr. Brows, Viyana’nın en büyük alışveriş caddesi olan Mariahilfer caddesine üçüncü şubesini açarken Bruck an der Leitha bölgesi için ilk bayilik anlaşmasını yaparak şube sayısını dörde çıkartıyor. Covid-19 krizinin Avrupa’da hız kesmeden devam ettiği 2021 yılında da büyümeye devam eden Dr. Brows, beşinci şubesini Wiener Neustadt şehrine açarken altıncı şubesini de yine bayi ortaklığıyla St. Pölten bölgesinde açıyor. Dr. Brows bugün toplam altı şubede yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlıyor.

Ama hikâye burada bitmiyor. 2022 yılının son çeyreğinde hızlı bir atılımla iki yeni anlaşmaya daha imza atıyor. Slovakya’nın ikinci büyük şehri Zilina’da yeni şubesi için resmi adımları atarak Avrupa’daki ikinci bir ülkede hizmet vermeye başlayacak. Bir yandan da Avusturya’nın kış sporlarıyla gözde şehri Salzburg için de bayilik anlaşmasını imzalıyor. İki yeni şubeye rağmen Dr. Brows yatırım ve ortaklıklarına hız kesmeden devam ederek yeni yılın ilk çeyreğinde Avrupa’da çift haneli sayılarda şubesi bulunan ilk güzellik salonu olmayı hedefliyor.

Laser Epilasyondan Botox’a onlarca güzellik hizmeti

Dr. Brows kendi içinde oluşturduğu Ar-Ge ekibi sayesinde hizmetlerini sürekli olarak güncel tutuyor. Laser epilasyonla başlayan serüven bugün, Hydroline, Microneedling, Microblading, G5, Altın İğne, HIFU, Kristal Peeling, Kalıcı Makyaj gibi onlarca farklı cilt bakım hizmetiyle devam ediyor. Ama hepsi bu kadar değil. Dr. Brow aynı zamanda Viyana’nın en iyi plastik cerrahlarıyla ortak çalışmalar yaparak Botox, dolgu, estetik gibi medikal hizmetleri de bünyesine katmış durumda.

İstanbul'dan Viyana'ya bir başarı hikayesi: Dr. Brows

Hem kendi makinasını hem kendi kozmetik ürünlerini üretiyor

Kurulduğu ilk günden bu yana yenilikçi ve öncü kimliğiyle fark yaratan Dr.Brows, kendi laser epilasyon ve cilt bakım makinelerini üretiyor. Yıllar boyu sektörde edindiği tecrübeyle müşterileri için en uygun makina başlıklarını son teknoloji alt yapılarla buluşturuyor.

Dr. Brows sadece kendi makinelerini üretmekle kalmıyor. Aynı zamanda kendi kozmetik ürünlerini de üretiyor. Lazer epilasyon öncesi ve sonrası için özel hazırlanmış kremler, cilt tiplerine uygun 3 farklı nemlendirici, beyazlatıcı krem, kaş ve kirpik serumu, güneş kremi, makyaj temizleyici tonik gibi on beşe yakın ürünle müşterinin sorunlarına çözüm üretiyor.

Tüm bu inovatif hamlelere rağmen Ar-Ge faaliyetleri durmadan devam ediyor. Bir taraftan yeni makinalar test edilirken diğer yandan da %100 doğal ve vegan etiketli kozmetik ürünler son testler için hazırlanıyor.

“Hedef tüm Avrupa! Birlikte büyüyeceğiz.”

Dr. Brows markasının kurucusu başarılı iş adamı Tarık Duru çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini vurguluyor.

“Bizi bugünlere müşterilerimize verdiğimiz önem getirdi. Ama arka planda bu başarı hikayesini oluşturan muhteşem bir ekibimiz var. Bir de bizleri Türkiye’de görmek isteyen ve Türkiye’den destek veren Fatih Koparan gibi dostlarımız, arkadaşlarımız… Tabi bayilerimizin de bu hikayeye katkısı çok büyük.

Bugün Almanya, Hollanda ve Danimarka için bayilik görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz tüm Avrupa’yı Dr. Brows şube ağıyla donatmak. Bu hedefte beraber yürümek isteyen her kişi ve kuruma da kapılarımız sonuna kadar açık. Birlikte büyüdük, birlikte büyümeye devam edeceğiz.”

https://www.drbrows.net/tr/

İstanbul'dan Viyana'ya bir başarı hikayesi: Dr. Brows

Bir önceki yazımız olan En Yeni Ev Terliği Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.