Gül Suyunun Bilmediğiniz Faydaları

A+
A-
Gül Suyunun Bilmediğiniz Faydaları
Gül,genellikle sevgililere gönderilen bir çiçek olarak bilinir toplumda.Gül tıp,güzellik,gıda gibi farklı alanlarda kullanılan bir bitkidir.Çoğumuz gül ile evde gül reçeli yapar.İçindeki mükemmel vitaminler,antioksidanlar,hoş kokusu ve rengi ile büyüleyici bir çiçektir.Gülden elde edilen çok sayıda ürün vardır ancak en çok bildiğimiz ürün ise gül suyudur.
yazının arasına eklenebilir
Gül suyu gülün işlemden geçirilmesiyle elde edilir.Gül suyunun doğal katkısız halini bulmamız çok kolay değildir.Genelde piyasada satılan gül suları ya su katkılı ya da gerçekten gül suyu değildir.Böyle olunca da gül suyundan fayda beklerken tam tersine zarar görüyoruz.Gül suyu alırken doğal olmasına ve fiyatına dikkat edin deriz.Gül suyunu araştırarak alın böylelikle gerçek gül suyunu bulabilirsiniz.İşte sizler için derlediğimiz gül suyunun farkına varamadığınız  faydaları…
1)Düzenli olarak gül suyunu cildinize uygularsanız yüzünüzdeki lekeler azalır ve pürüzsüz lekesiz bir cilde sahip olursunuz.Bu işlemle beraber alnınızdaki çizgilerde zamanla azalacak ve doğal anti-aging etkisi yaratacaktır.Düzenli olarak uygulanması çok önemli ayrıca doğal suyu olmasına dikkat edin.
1. başlık ve kapak fotosu
2)Göz altı morluklarımızdan ve göz altında yaşlılıkla beraber oluşan torbalardan çok rahatsız oluruz.Bunun için estetiğe milyarlarca para harcarız.Gül suyu bu konuda sizlere mucize sunuyor.Pamuğa dökerek her gün 2 kere gül suyu ile göz altına uygulama yaparsanız 3 ay sonra sonuçların müthiş olduğunu göreceksiniz.
2. başlık
3)Gül suyunu cilt temizliği içinde kullanabilirsiniz düzenli olarak günde bir defa gül suyu ile cildinizi sildiğinizde cildinizin ışıl ışıl olduğunu göreceksiniz.Gül suyu cilde parlaklık ve canlık katar.Cildiniz matlığını alır ve cilt rengini yerine getirir.
3. başlık
4)Gül suyunu çay formunda içerseniz içindeki A,C,D,E,B vitaminleri sayesinde kalp hastalıklarından korur ve böbrek enfeksiyonu riskini azaltır.Sindirim sistemine de yardımcı olması bağırsaklarınıza da katkı sağlayacaktır.Ayrıca diş ağrılarını ve göz tahrişini bir ilaç gibi geçirir.
4. başlık
5)Güzellik deyince aklımıza gül suyu gelmeli. Cildimizden sonra saçlarımıza da çok yararlı.Bu durumdan dolayı birçok ünlü saç bakımında gül suyunu sürekli kullanmakta.İçerisindeki vitaminler ve yararlı bileşikler sayesinde saçları besler ve güçlendirir.Kepek ve diğer mantar hastalıklarına karşı çok faydalıdır .Durulama suyunuza 2 yemek kaşığı gül suyu ekleyin duşta. Ya da bir kere gül suyuyla saçınızı yıkayabilirsiniz.
5. başlık
6)Gül suyu hafızanızın güçlenmesini sağlar.Yapılan bir araştırma sonucuna göre yatak odamızda gül bulundurmak hafızamı olumlu yönde etkiliyor ve hafızamız güçleniyor.Bunun için de uzmanlar saf gül suyunu bol bol koklamalı önerisinde bulunuyor.
 6. başlık

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilt İçin Gerekli 10 Cilt Ürünü başlıklı makalemizde 2016 güneş koruyucu, cilt bakım ürünleri ve cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank FUNDA ŞANLI dedi ki:

    Zaten eskiden beri annelerimiz bu yöntemi kullanırdı hoş kokusu ve faydaları elbette ki tartışılmaz…..

  2. blank saliha temiz dedi ki:

    sürekli olarak sül suyu ile cildimi temizliyorum, çok memnunum, cildim pırıl pırıl ve tertemiz herkese tafsiye ederim