Kaş Modelleri Kataloğu 2020

A+
A-
Kaş Modelleri Kataloğu 2020

Kaş modelleri kişinin yüzündeki ifadeyi etkileyen, bakışlara anlam kazandıran en önemli unsurlardır. Yüzünüzdeki birçok unsurdan yani gözlerden, burundan veya ağızdan daha az yer kaplayan ama sizin yüz ifadenizi direkt olarak değiştiren kaşlar her yüz tipine farklı olarak tasarlanmalıdır. Kaşlarınızı alırken veya kaşlarınıza şekil verirken senenin modasını dikkate almanız ve yüz tipinize en uygun kaş modelini tercih etmeniz gerekiyor.

Son dönemlerde çok popüler olan kalın kaş modelleri ile ortaya çıkan kaş furyasında ince kaşlar bulunmuyor. Kalın kaşlar arasında da tercihinize göre kalın düz kaşlar, kavisli kaşlar, doğal görünümlü kaşlar ve daha bu tarz birçok kaş modelleri bulunuyor.

Kaş modelinize karar verirken ilk dikkat edeceğiniz şey yüz tipinizi iyi analiz etmiş olmak. Ve yüz tipinize en uygun kaş şeklini bulmaktır. Size en uygun kaş modelini bulmak için uzman birilerinden de yardım alabilirsiniz.

Yüze Göre Kaş Modelleri Kataloğu 2020

Yuvarlak yüze kaş modeli arıyorsanız eğer yüzünüzü daha uzun ve ince gösterecek kaşlar tercih etmeniz gerekecektir. Sizin için en uygun kaş modeli yani yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecek olan kaş modeli kavisli kaşlardır. Kavisli kaşlarda kaşın orta kısmında veya uçlarına doğru olan kısımlarında bir kavis oluşturulur ve kaşın orta kısmı alına doğru uzanır. Bu şekilde yüzünüz olduğundan uzun görünebilir.

Uzun yüze kaş modeli arayanların kaşlarından beklentileri yüzünü daha kısa göstermesidir. Bu da yukarıdakinin tam tersi olan düz kaş modeli ile mümkün olabilir. Düz kaşlar yüzünüzü daha kısa gösterecek, dikey ve yatay olarak tamamen bir denge içerisinde olan düz kaşlar simetrik olduğu sürece mükemmel bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Oval yüze en uygun kaş modelini merak ediyorsanız şunu söyleyebiliriz ki tüm kaşlar bu yüz tipine yakışıyor. Bu yüz tipine sahip olan kadınlar çok şanslı çünkü ister düz ister kavisli ister kalın isterlerse de ince kaşlara sahip olsunlar her zaman mükemmel bakışlara sahip olurlar.

Kalp yüz şekline en uygun kaş modeli yüzde öyle bir değişiklik yapacak ki ön planda olan alının ve çenenin geride kalmasını, çok göze batmamasını sağlayacak. Bunu yapacak olan kaş modeli ise ince ve kavisli kaş modelidir. Yumuşak geçişleri olan bu kaş modelini ana kaşlarınız ince ise kullanın, ince değilse kalın ama yine yumuşak geçişli kaş modelini de tercih edebilirsiniz. Hoşunuza gitmediği taktirde kaşlarınızı incelterek ince kaş modelini de denemiş olursunuz.

Kare yüz şekli için kaş modeli arayanların kaşların başladığı bölgeye yani kemer bölgesine çok dikkat etmesi gerekir. Kare yüze sahip olan kadınların kemer bölgesi daha koyu olan, yani kaş kalemi veya kaş farı ile koyulaştırılmış olan kaş modellerini kullanması gerekir. Kemerden desteklenmiş açılı kaş modelleri bu yüz şekline en uygun olan, kare yüzleri mükemmel gösterecek olan kaş modelidir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Fular ve Atkı Modelleri başlıklı makalemizde Atkı modelleri ve fular modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.