Kızıl Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kızıl Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kızıl saç modelleri iddialı bir duruş sergiler ve kızıl saç yapan kişinin özgüveninin arttığı görülebilir. Dikkat çekici bir saç modelidir ve boyayan kişi ağır makyaja ihtiyaç duymaz. Cilt kusuru var ise cilt kusuru kapatılır ve hafif bir rimel sürülerek dışarı çıkılabilir. Kızıl saç modelleri kısa ve uzun olan her saç tipine gider. Ancak kızıl saç her cilt tipine yakışmayacaktır. İçindeki tonlarla birlikte yakışacak olan kızıl modeli de değişecektir.

Beyaz Tenliler İçin Kızıl Saç Modeli

Beyaz tenliler kızıl saç modelleri ile şüphesiz ki bir tanrıça gibi duruş sergileyeceklerdir. Kızıl saç solgun ciltlerinin rengini kuvvetlendirecek ve kişiye renk katacaktır. Önceleri beyaz renk ya da açık renkte giysiler tercih edemeyen bu kişiler, kızıla boyattıktan sonra renk seçiminde özgür olabilirler. Açık renk giydikleri zaman saçlarını salarak bu modeli dengeleyebilir ve dikkatleri saçlarına çekebilirler. Koyu renk giymek istediklerinde ise saç modelleri tamamen o an görünmek istedikleri şekle bağlıdır. Yoğun kızıl saç rengi bu tene harika olacaktır.

Kızıl saç modelleri

Buğday Tenliler İçin Kızıl Saç Modeli

Buğday tenliler için kızıl saç modelleri yakışabilir bir modeldir. Kişinin kaşları çok kalın olmadığı sürece bu renk yakışabilir. Tercih ettiği kızılın tonu bakır adı verilen tonlardan herhangi birisi olabilir. Bakırın yanı sıra bu kişilere kızıl kahve saç modeli de çok yakışacaktır. Tenleri kızıl ve kahvenin uyumu arasında süzülecektir. Kızıl saçın koyu tonları bu kişiler tarafından çok tercih edilmeyebilir. Bakır saç rengi daha çok uzun saç modellerinde tercih edilmelidir.

Kızıl saç modelleri

Esmerler İçin Kızıl Saç Modeli

Esmer kişiler kızıl saç modeli içerisinde çok güzel durabilirler. Özellikle şarap kızılı adı verilen kızılın tonu bu kişilerde çok güzel duracaktır. Kırmızıya benzeyen saçların arasındaki koyu renkte olan tenin uyumu çok yakışır. Bu kişiler uzun ya da kısa saç modelleri fark etmeden kızıl yapabilirler. Ancak kaşlarını koyu siyah bir şekilde bırakmamalıdırlar. Kaşlar biraz inceltilmelidir ve kaşlara saç tonuna uygun olacak şekilde bir açma işlemi yapılmalıdır.

Gri saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Gri Saç Modelleri başlıklı makalemizde Gri Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.