Sarı Ombre Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Sarı Ombre Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Sarı ombre en çok tercih edilen saç renklendirmesi arasındadır. Ombre denilince en başta sarı ombre saç renkleri ve saç modeller gelmektedir. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde de kendini daha fazla ispat edecektir. Bu kadar beğenilmesinin temelinde ise hem çok özel duruyor hem de çok doğal bir görünüm veriyor. Özellikle sarı renk ve tonları seven bayanlar için bulunmaz öneri diyebiliriz. En yaygın kullanılan küllü sarı ombredir. Bununla birlikte siyah saça sarı ombre de yapılabilmektedir. Şimdide diğer detaylarına bakalım.

 

 

Sarı Ombre Nasıl Yapılır?

Sarı ombre ya koyu renkten başlayarak saçların uçlarına açık renkler yapılmakta ya da tam tersi şeklinde yapılmaktadır. Bu sayede mükemmel geçişler yapılarak harika görünüm kazandırılmaktadır saçlara. Şunu özellikle belirtelim tonunu iyi belirleyip uzman bir destek almanız şarttır. Küllü tonları tercih etmeniz halinde daha efektif saç stiline kavuşabilirsiniz. Bu sonuca ulaşmak için iki kere işlem yaptırmak zorundasınız. Koyu tonlardan açığa geçiş yaparsanız dip boyası gelmiş izlenimi verebilir açık ve küllü renklerden geçiş işleminde ise böyle bir durum yaşamazsınız.

 

blank

 

Sarı Ombreye Yakışan Saç Modelleri

Bu teknikle beraber yakışan çok güzel saç modelleri mevcut. Şunu belirtmek isterim bu renklendirme ile beraber saç modeliniz hayati önem taşımaktadır. Düz saç modelleri, hafif dalgalı saç modelleri, maşalı saç modelleri, katmanlı saç modelleri, şelale örgüsü saç stilleri, Ultra düz tarzlar en çok uyum sağlayan fikirlerdir. Bu öneriler gerçekten bu renkle beraber çok güzel duruyor. Eğer bu saydığımız saç modellerinden birini yaptırmazsınız renk kendini göstermez.

 

Kimlere Yakışır?

Güzel ve klasik bir soru bayanlar en çok acaba bana yakışır mı ? ifadesini kullanıyorlar bizde açıklık getirelim. Bu renklendirmenin bir avantajı da doğal olmasının yanı sıra bütün cilt tonlarına yakışmasıdır. Sadece yapmanız gereken güzel bir ton bulmaktadır. Esmer, kumral, buğday tenli bayanların hepsine sarı ombre yakışmaktadır. Ton seçerken uyuma dikkat ederseniz yeterli diyoruz.

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bakım renklendirme tekniklerinden sonra çok fazla önem arz etmektedir. İyi bir bakım yapılmasa kötü bir görünümle kullanmış gibi olacaksınız. Bunun içinde hem saçınızı için hem de renk için bakımlarını doğru ve düzenli yapın. Nemlendirici uygulayın, yarım saatlik saçta bekletilen nemlendiriciler uygulayarak saçın nem kapasitesini arttırmanız ombrenize ve saçınıza fayda sağlayacaktır. Bunun haricinde saç maskeleri de ciddi derecede yararlar sağlamaktadır. Argan yağı içeren ürünler kullanmak da hayati derece öneme sahiptir. Argan yağı parlaklık da kazandırmaktadır. Ayrı yeten 6 haftada bir saç uçlarını kestirmekte  saçınızın ve renginizin ömrünü uzatan diğer bir etkendir.

Gri Ombre Fikirlerimizi Çok Beğeneceksiniz!

Sizlere en güzel örnekleri de sunduk bu fikirlerden en beğendiğinizi kendi saçlarınıza da uygulayabilirsiniz. Birbirinden farklı öneriler kıyaslayıp sizin için en uygunu hangi olacaksa ilham alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.