Saçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saçların elektriklenmesi çok can sıkıcı bir problem haline gelebiliyor. Saçlarınız sürekli elektrikleniyor ve kabarıyorsa bunun önüne geçebilirsiniz. Saçların elektriklenmesi nasıl önlenir? Sorusuna en iyi cevabı anti statik saç spreyleri yanıt vermektedir. Ayrıca saçlarınızı plastik taraklarla taramak yerine, tahtadan üretilmiş tarakları tercih etmek de önleyici faktörler arasındadır. Genellikle elektriklenme kış aylarında meydana gelse bile yaz ayı için de yaşanan problemler arasındadır. Elektriklenen saçın bir türlü şekil almaması da ciddi derecede zaman kaybına neden olabilir. Saçların elektriklenmesi nasıl önlenir? Diye merak edenler için günlük hayatta yapabileceğiniz bir iki değişikle bu sonucu tatmin edici sonuçlarla sonlandırabilirsiniz.
Saçların elektriklenmesi nasıl önlenir? Saçların elektriklenmesinin nasıl önüne geçilir? Gibi sorulara kafanızı kurcalıyorsa, ilk olarak işe duşta başlamalısınız. Normal şampuanla yıkadıktan sonra, krem kullanmıyorsanız mutlaka artık saç kremi uygulaması da yapın. Saç kremi saç uçlarına uygulanır ve saç tellerinin nem kazanmasına yardımcı olur. Nem kazanan saç telleri ağırlaşacağı içinde daha çok ağırlaşır ve kabarma, elektriklenme gibi sonuçlar azalır. Saçların elektriklenmemesi için mutlaka saçınıza nem takviyesi yapmalısınız.

saclarin elektiriklenmesi nasil onlenir

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.