Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
  • Saçlar kişiden kişiye farklı zamanlarda uzat. Kimi insanın saçları çok hızlı uzarken kimininki aylarca sürebilir hatta mevsimlerce. Herşey için bir çözümümüz olduğu gibi elbette geç uzayan saçlar içinde  birkaç çözüm önerimiz var. Bunları kürler şeklinde sıralayacak olursak birincisi şöyle olur.
  1. Biotin ile saç uzatma yöntemini daha önce duymuş muydunuz? Biotin aslında bir Vitamin (b7). Saçlara hem sağlık kazandıran hem de Rapunzel gibi uzun saçlara kavuşmamızı sağlayan en önemli faktörlerden.  Solgar biotin 5000 mcg isimli tabletler 10000 mg ile 1000 mg arasında değişiklik göstermekte. Saçı kısa olan birçok bayan tarafından denenen ve 5-7 cm (ayda) uzama ile olumlar sonuçların dışında hiçbir yan etkisinin olmadığı belirtilmiştir. Ayrıca;
  2. Sinameki, civanperçemi ve ezilmiş nar kabuklarını aynı kapta toplamda 25-30 dk kaynatın. Suyunu süzdüğünüz bu karşımı blender yardımıyla ezerek susam yağı, tatlı badem yağı ve yumurta sarısı ile kıvam kazanmasını sağlayın. Bu kürü haftada bir defa olmak kaydı ile kullanınız. Saçlarınız hızla uzarken sağlığını da asla kaybetmeyecek!
  3. Rendelenmiş turp tıpkı yukarıdaki kür gibi yarım saat boyunca kaynatılır. Az miktar su ile kaynatılmasını tavsiye ediyorum. Zira az suda kaynarsa özü az olan suya karışır ve bunu yarım saat içerisinde kaynayan bitkiler kolaylıkla geri emebilir. Bu anlamda bitkiler özünü kaybetmeden saçlarımızın uzamasını sağlar. Kaynayan turpları yine yumurta sarısı ve badem yağı ile kıvamlandırıp saçlar ovularak sıkça yıkanabilir.
  4. 2 adet iri havucu rendeleyip 2 su bardağı su içinde yarım saat boyunca kaynatın. Suyunu süzmeden blender yardımı ile iyice ezin ve saçınıza maske şeklinde uygulayın. 2 saat boyunca saçınızda duracak olan bu doğal maskeyi saçınızı canlandırmak ve parlatmak için de kullanabilirsiniz!

hızlı saç uzatma (2)

 

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Uygun Saç Modelleri başlıklı makalemizde Saç Modelleri ve yuvarlak yüze uygun saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.