Fransız Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fransız Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Bu mükemmel örgülü saç modelinin yapılışını öğrenmelisiniz!

Mevsimler sürekli değişmektedir. Mevsim değiştikçe de farklı saç stilleri denemeye başlıyoruz. Yazın yaklaşması ile beraber insanlarda bir canlılık bir kıpırdanma olmaktadır. Yaz günleri için ise örgülü saçlar bir başkadır. Bugünde sizlere Fransız örgülü saç modeli nasıl yapılır? Bunun detaylarını aktaracağız. Son birkaç yıldır Fransız örgülü saç stili çok fazla yükselişte sizlerde bu saç stilini öğrendikten sonra çok ama çok beğeneceksiniz. Bu saç şekillendirmesini yaptıktan sonra herkesin dikkatini fazlasıyla çekecek bu örgülü saç modelinin ismini öğrenmeye çalışacaklardır. Şimdi de Fransız örgülü saç modeli nasıl yapılır? Bunun ayrıntılarına tüm boyutları ile bakalım.

 

 

Klasik Tarzda Fransız Örgüsünün Hareketli Yapımı

 

Not: Resmin hareket etmesi için üzerine tıklayın.

 

Yukarıda resmini gördüğünüz örgüye ulaşmak o kadarda zor bir durum değil. İlk bakışta karmaşık gibi gelebilir ama yapılışını anlattığımızda ve üstteki hareketli resmi adım adım takip ettiğinizde gayet kolay bir şekilde bu saç stiline ulaşacaksınız. Her zaman aynı stillerden biraz sıyrılarak kendinize farklılık katmanızda fayda var. Bu saç modeli de hoşunuza gitti ise kesinlikle deneyin.

 

Adım Adım Yapılışı

 

1.Adım

İlk adımda yapmanız gereken saçlara güzel bir şekil verebilmek için saçlarınızı hırpalamadan tarayın. Şu ayrıntıyı da yapabilirsiniz su ile durulanmayan bakım kremi veya bakım spreyi kullanıp daha basit bir şekilde saçlarınızın yön bulmasını sağlamalısınız.

2.Adım

Saçlarınızı taradıktan sonra ise ikinci noktada yapmanız gereken saçlarınızı geriye doğru tarayıp, tam orta kısmından bir saç tutamı alın. Daha sonra ise bu aldığınız saç tutamının yanından bir tutam daha saç alıp bu tutamları birbirinin üzerine gelecek şekilde kaydırarak örmeye başlayın.

3.Adım

Bu adımda ise yapmanız gereken basit bir sağ taraftan, bir sol taraftan saç tutamlarını örgüye ekleyerek örmeye devam etmek olacak.

4.Adım

Enseye geldiğimizde alışılagelmiş 3’lü örgü şeklinde saçların uçlarına kadar örüp lastik toka ile sabitlemelisiniz. İşte bu kadar kolay yapılışı. Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Videolu Yapılışı İçin İzleyin!

 

İşte Ortaya Çıkan Saç Modeli

 

 

Çift Fransız Örgüsü Saç Modeli (Hareketli Yapımı)

 

Not: Resmin hareket etmesi için üzerine tıklayın.

 

Klasik Fransız örgüsü size göre değilse çift örgüyü deneme şansınızda var. Klasik örgüden daha efektif hoş bir öneri diyebiliriz. Bizim size önerdiğimiz iki Fransız örgüsü ile beraber artık daha net ve güzel görünümünüz ortaya çıkacaktır.

Yapılışı

Bu saç modeli için yapmanız gereken adımları aynen yapmanız tek farkı ikiye ayırdığınız saçlara uygulamak olacaktır. Daha sonra ise saçların dağılmaması için sabitleyici sprey kullanıp görünümü sürekli hale getirmek olacaktır.

Örgülü Saç Klavuzu: Boksör Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 

Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz umarım sizlere faydalı olmuştur. En güzel saç modelleri ile karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi sürekli olarak takip etmeye devam edin iyi günler.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.