Gri Saç Modelleri

Gri Saç Modelleri

Şüphesiz ki son zamanların moda olan saçı gri saç modelleri ve kısa saç kombinleridir. Hem uzun hem de kısa olarak iki ayrı şekilde değerlendirilebilen bu modellerin arasına isteğe göre çeşitli renkler de boyanabiliyor. Gri saç modelleri ilk boyandığı zamanlarda, saçında beyazlar olan kişiler tarafından tercih ediliyordu. Ancak zamanla insanlar, bu saç modelinin duruşunun asil olduğuna karar verdi ve her yaştan kadınlar bu rengi denedi. Gri saç modelleri kendi içerisinde tonlarına ayrılmış durumda ve her ton ayrı bir ten rengine yakışıyor.

Gri Saç Modelleri

Küllü Gri Saç Modeli

Küllü gri saç modeli soğuk bir renge sahip ve boyayan kişinin ten rengini olduğundan daha açık gösteriyor. Her ten rengine yakışacağı söylenebilir ancak küllü gri saç modeli daha çok esmer ve buğday tenliler arasında kullanılır. Kişinin rengini olduğundan açık gösterdiği için açık renkli kişiler tarafından tercih edilmez.

Gümüş Gri Saç Modeli

Küllü grinin aksine grinin canlı bir tonudur ve kendisini uzaktan dahi belli eder. Gümüş gri saç modeline saçın boyanması için çok açılması gerekir. Bu açılma işlemi de saçta yıpranmayı beraberinde getirecektir. Bu yüzden griye boyama işlemi yapılmadan düşünülmeli ve ona göre adım atılmalıdır. Eski renge dönüş olduktan sonra bile yıpranma izleri saçta kalabilir. Sürekli olarak saç boyanmamalıdır aksi takdirde yanabilir ve tamamı dökülebilir. Beyaz tenli kişiler tarafından tercih edilebilecek bir tondur.

Gri Saç Modelleri

Saç Uçlarında Gri Saç Modeli

Saçlarını griye boyatmak isteyen ancak bu konuda emin olamayan kişiler tarafından daha çok uygulanır. Uçlara yapılan bu renk sayesinde kişi, rengin kendisinde nasıl duracağı hakkında fikir sahibi olur. Ancak saç uçlarında gri saç modelinin kendisine has bir duruşu vardır. Uçlara salaş bir şekilde yapılmış olan grilik saçlarda kendisini belli edecek ve dikkat çekecektir. Daha çok koyu renk saçlara sahip kişiler tarafından kullanılır. Saçları sarı ya da açık kahverengi olan kişilerin saçlarında, kendisini göstermeyecek ve istenilen havayı vermeyecektir. Özellikle beyaz tenli ama koyu saçlı kişiler tarafından tercih edilebilecek bir saç modelidir.

 

Ombre saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Ombre Saç Modelleri başlıklı makalemizde Gri Ombre Saç Modeli, ombre saç modelleri ve Sarı Ombre Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.