Uzun Yüz Tipi İçin En Uygun 5 Saç Modeli

A+
A-
Uzun Yüz Tipi İçin En Uygun 5 Saç Modeli

Uzun Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modeli Önerileri

Yüz kısmı bir miktar daha geniş ve daha köşeli kişileri uzun yüzlü olarak tanımlarız. Uzun yüzlü bayanlar birazcık dezavantajlılardır. Çünkü her saç modeli yakışmayabilir. Herkes artı ve eksilerini bilerek hareket etmesi en doğru yaklaşım olacaktır. Uzun yüzlü bayanlar bazı saç modelleri sayesinde yüz hatlarını yumuşatabilir,daha köşeli gösterebilirler. Yani saç modeli sayesine bu uzun yüz tipinin değiştirebilir çok güzel bir görünüm verebilir. Burada önemli olan doğru saç modelini seçmek. Uzun yüzlü sadece siz değilsiniz birçok ünlü de uzun yüzlere sahip. Uzun yüz tipine sahip olan ünlüler: Jennifer Anniston,Sarah Jessica Parker ve Blake Lively bunlardan bazılarıdır. Bu ünlülerin kullandığı saç stilleri sizlere ilham olabilir. Biz genel olarak detaylı araştırmalar sonucunda en uygun saç kesim şekillerini bularak sizlere sunuyoruz. Sizlerde mutlaka bu saç modellerinden birine şans tanımalısınız. Aksi taktirde bu dezavantajınız kötü bir görünüm oluşturabilir.

Uzun Yüzler İçin En Uygun Saç Modelleri

1.Bob Kesim

1uzun-yuz-tipi-icin-en-uygun-5-sac-modeli

2019 yılının en popüler saç kesimlerinden bir tanesi. çene kısmına kadar kesilen günümüz kadınını harika durduran bir saç şeklidir. Bob kesim saç modelinin avantajı,şekillendirme kolaylığıdır. Saç köpüğü ile bile kolay şekiller,dalgalar verip güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bob kesim saç modelinin avantajı uzun yüzleri gizleyerek daha yuvarlak bir yüz imajı vermesidir. Uzun yüzünüzü yumuşatarak güzel bir şekil vermesine yardımcı olur bu saç stili.

2.Omuz Hizası Saç Modeli

2uzun-yuzler-icin-hangi-sac-modelleri-yakisir

Eğer saçlarımı kısa kestirmem diyorsanız omuz hizasında orta uzunluktaki saç modelini tavsiye ediyor. Omuz hizası saç modelini ünlü yıldız Kendall Jenner’da sıklıkla kullanmaktadır. Omuz hizası saç modeli sayesinde yüz hatlarınız dengelenecektir. Saçlarınızı omuz hizasında kestirdikten sonra da düz bir fön kullanmayın onun yerine dalgalı şekillendirme sağlayın. Bu saç kesimi uzun yüzlü bayanlara çok yakışmakta ve onlar için en ideal saç tarzıdır.

3.Kaküllü Saç Modelleri

3uzun-yuze-uygun-sac-modelleri

Yüzünüz uzun ise bunu daha kısa göstermenin yolu kakül kestirmektir. Kakül uzun yüzde ne işe yarar diye sorarsanız da şöyle bir işlevi var diye açıklama yapabiliriz. Kaküller alnı gizleyerek uzun yüzleri daha küçük ve güzel gösterir. Gerçekten kaküllü saçların önemli bir işlevi olduğunu görüyoruz. Farklı tarzlarda kaküllü saç modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

4.Yandan Ayrılmış Saç Modeli

4uzun-yuzler-icin-yandan-ayrilmis-sac-modeli

2019 ve 2019 yıllarında çok popüler olan bir saç tarzı yandan ayrılmış saçlar. Bu saç şeklini bayanlarda çok sık gördük. Uzun bir yüz şekliniz var ise saçlarınızı ortadan ayırmak yerine yanlardan ayırmalısınız. Böyle yaparsanız yüzünüze daha uygun bir saç yapısı ortaya çıkarmış olacaksınız. Yandan ayrılmış saç modelleri uzun yüzler için biçilmiş kaftan yakıştırmasını yapabiliriz.

5.Ombreli Saç Stili

5uzun-yuzlu-bayanlara-yakisan-sac-modelleri

Ombre son yılların en trend saç tarzıdır. Ombre saçlarda geçişler oluşturmaktadır. Bu saç geçişleri yüzü daha orantılı gösterdiğinden uzun yüzlere çok uyum sağladığını bir çok uzman kuaförden teyit ettirdik. Ombre zaten saçlarda harika duruyor bunu sevmeyen bayan sayısı yok denecek kadar az. Siz de saçlarınızda iki farklı renk uyumu ile modayı takip ederken aynı zamanda yüzünüze de yakışmış olacak.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız

Hangi Yüz Tipine Nasıl Bir Kakül Yakışır?

Bayanları Olduğundan Yaşlı Gösterecek 5 Saç Hatası

Zayıf Gösteren Saç Modelleri Hangisi?

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.