Perçemli Saç Modelleri

Perçemli Saç Modelleri

Saçınızda bir değişiklik yapmak isterseniz kesinlikle perçemi deneyebilirsiniz. Perçem size değişikliğin yarattığı güzel hissi vereceği gibi perçemli saç modelleri sayesinde de güzel gösterecektir. Özellikle açık renkli bir saçınız varsa, alnınız genişse perçemi denemelisiniz. Ayrıca aklınızın bir köşesinde bana kakül yakışır mı diye endişe varsa perçem kaküle atacağınız ilk adım olacaktır. Genel olarak perçem, kakül kadar çok yormaz. Eğer saçınızın belli bir şekli varsa sizi uğraştırmaz. Ama saçınızın bir şekli yoksa sürekli olarak şekillendirmeniz gerekebilir. Şekillendirmek için saçınıza düzleştirici ya da maşa kullanacaksınız kesinlikle saçınızın yanmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde perçemli saç modelleri saçınızda beklediğiniz kadar hoş ve zarif görünmeyecektir.

Perçemli Saç Modelleri

Perçem Kimlere Yakışır?

Bu saç modeli herkeste aynı muazzam etkiyi sağlayamayabilir. Perçem kimlere yakışır derseniz genel olarak herkes oval yüze sahip olanlar der. Bu hem doğru hem de yanlış. Çünkü perçem tek bir modelden oluşmamaktadır. Çok fazla farklı modeli vardır. Mesela katlı perçem oval yüzlülere çok uysa da düz perçem kare yüzlülere çok güzel gitmektedir. Perçem modeli yaptırmaya karar verdiyseniz alnınızı kapatacağını bilmelisiniz. Bunun için alnınız çok dar ise yüzünüzü olduğundan daha küçültebilir. Yaptığınız perçem modelinden sıkılırsanız eğer perçemleri maşa ya da düzleştirici yardımı ile şekillendirebilir ve kendinize göre değişik saç modelleri oluşturabilirsiniz. Eminim doğru bir elbise ile saç modelleriniz çok şık görünecektir.

Perçemli Saç Modelleri

Perçemli Saç Modellerinde Dikkat Edilecekler

Kakül kadar bakımı olmasa da perçemli saç modellerinde dikkat edilecekler listesi oldukça kalabalıktır. Saçınızın şekli, saçınıza yaptığınız bakım hatta rengi bile perçemin şıklığını etkileyecektir. Perçemi olduğundan daha güzel göstermek için saçınıza sürekli olarak bakım yapmalısınız. Saçınıza yaptığınız bakım saç renginizi daha canlı gösterecek ve perçemi olduğundan daha şık bir havaya sokacaktır. Saçınızı nemlendirmek canlı görünmesini sağlayabilir. Bunun için saçınıza Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı gibi besleyici yağlardan kullanabilirsiniz. Perçeminizin daha şık görünmesi için saçlarınızı toplayabilir ya da hafif uçlarını bukle yapabilirsiniz. Özellikle kısa saçlılarda bukleler çok güzel duracaktır. Perçeminizle ilgilendiğiniz zaman gayet şık bir saç modeli elde edebilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri Perçemli Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Salaş Topuz Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.