Hangi Yüz Tipine Nasıl Bir Kakül Yakışır?

A+
A-
Hangi Yüz Tipine Nasıl Bir Kakül Yakışır?

Yüze Uygun Kakül Nasıl Kestirilir?

Kakül,saçlara yeni bir stil kazandırmanın önemli yollarından biridir. Hemen hemen her bayan yaşamının bir kısmında kakül kestirmeyi düşünmüş ve bu saç stilini denemiştir. Bazı bayanlara gerçekten kakül çok yakışmaktadır,kakül onlara hayat vermektedir. Bu basit saç stili sizde yakışıyorsa bilmeniz gereken önemli bir detay var. Bu detay hangi yüz tipine ne şekilde bir kakül kestirmeli? sorusunun cevabıdır. Yüz tipine uygun kesilmeyen kaküller çok çirkin görüntü oluşturmaktadır. Yanlış kesim sonucunda da bu saç tarzının size yakışmadığını düşünerek bir daha bu şekilde böyle stillendirme yapmak istemiyorsunuz. Aslında insan hatası sonucu oluşan bir hatadır. Yüz şeklinizi belirleyip buna yakışacak bir kakül keserseniz gerçekten harika saç modeli sizin olacaktır. Kakül kestirecekseniz doğru olanı bulmak için aşağıdaki yüz tipinizi öğrenip uygun olanı kendinizde deneyip ne kadar yakıştığını göreceksiniz. İşte 5 yüz tipine uygun kakül şekli.

Yüz Şekilleri ve Uygun Kakül Tarzları

 

1.Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Kakül Nasıl Kesilmeli?

1hangi-yuz-tipine-nasil-bir-kakul-yakisir

Yüz tipiniz dünya gibi orantılı bir şekilde çıkıntısız ise yuvarlak yüzlüsünüz demektir. Yuvarlak bir yüz şekliniz var ise size en ideal olan kakül yana doğru yatırılmış olandır. Yana yatırılmış kakül ile yüz şekliniz daha narin ve ince görünür bu da bir avantajdır.

2.Kare Yüz Tipine Uygun Kakül Hangisidir?

2kare-yuz-tipine-uygun-kakul-hangisidir

Kare bir yüzünüz var ise buna uygun olan kaşlarının hemen altında biten,yoğun ve katlı kaküllerdir. Bu kesim tarzı keskin olan çene yapısını da yumuşatarak daha güzel bir çehre vaat eder size. Kaşlarının bitiminden itibaren gittikçe uzayan kaküllerin saçlarınızın diğer kısmıyla uyum içinde olmalı.

3.Oval Yüze Uygun Kakül Stili

3oval-yuze-uygun-kakul-stili

Bu yüz tipinin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her açıdan oldukça orantısal bir yüz olan oval yüz kakül açısından da şanslıdır. Bu yüz her kesim kakül yakışır. En çok yakışan kakül ise ortadan ayrılan perde kaküller yüzünüzü çok iyi çevreleyenlerdir.

4.Dikdörtgen Yüz Tipine Hangi Kakül Kesilmeli?

4dikdortgen-yuz-tipine-hangi-kakul-kesilmeli

Dikdörtgen tipi yüzünüz var ise Brigitte Bardot gibi kakül kestirebilirsiniz. Kaküllerinizi yanlarda daha yoğun ve uzun bırakarak yüz kısmınızı daha oval bir hale getirip çok etkili görünebilirsiniz. Gerçekten çok harika durduğunu söyleyebiliriz.

5.Kalp Şeklinde Yüze Uygun Kakül

5yuz-sekilleri-ve-uygun-kakul-tarzlari

Kalp yüz şekline sahip nasıl kakül kesilmeli diyorsanız şöyle tarif edelim: İnce ve düz kaküller yüzünüzün en geniş kısmını küçülterek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarma yardımcı olacak ve böyle şekillendirilen bir yüz çok güzel görünecektir.

Yukarıda sıraladığımız hangi yüz tipine sahipseniz ona uygun kakül tarzını deneyerek ne kadar yakıştığını gözlerinizle görebilirsiniz.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız

Kaküllü Saç Kesim Modelleri

Kakülden vazgeçemiyorsanız kaküllü saç modellerine göz atıp en güzel modelleri kendinizde uygulayabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Uygun Saç Modelleri

Yüz tipiniz yuvarlak ise size en çok yakışan saç modellerini tercih etmelisiniz. Bu saç stilleri ile olduğunuzdan güzel görünebilirsiniz.

Oval Yüzler İçin En Harika Saç Modelleri

Oval yüz şekline sahip bayanlar içinde harika önerilerimiz var bu önerileri deneyen herkes çok fazla mutlu oldu ve daha önce yanlış modelleri kullandıklarını ifade ettiler işte o saç stilleri.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.