Deniz Sonrası Saç Bakımı

Deniz Sonrası Saç Bakımı

Deniz Sonrası Saç Bakımı

Yaz aylarında saçlar olduğundan çok daha fazla yıpranır. Deniz, güneş derken saçlar ciddi anlamda kuru bir hale gelebilir. Saçların yıpranmaması içinde deniz sonrası saç bakımı mutlaka yapılması gereklidir. Gerekli nem dengesini kazandırmak için saçın bitkisel yağlar yardımı ile haftalık rutin bakımlar yapılması gerekir. Saçın yıpranmasına izin vermeden hafta içerisinde tekrarlayacağınız bakımlar sayesinde, normalde olması gerektiğinden çok daha fazla saçlarınıza parlaklık ve canlılık katabilirsiniz. Deniz sonrası saç bakımı için evde hazırlayacağınız maskeler yardımı ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Deniz sonrası saç bakımı önerilerinin ilk sırasında mutlaka saçları deniz suyundan arınmasını sağlamak olacaktır. Saçlarınızı iyi bir şekilde durulamalısınız. Bakım kremlerinden ya da bakım maskelerinden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca saçınızı besleyici bitkisel yağlar, saçlarınızın yumuşaklığını tekrar kazandırmak için en iyi yöntemler arasındadır. Saç maskesini yağ ile evinizde kendiniz hazırlıyorsanız, streç film ile sarıp en iki saat ya da mümkünse gece boyunca kalmasını sağlayın. Haftalık olarak en fazla iki kez istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.