Oval Yüzler İçin En Harika Saç Modelleri

Oval Yüzler İçin En Harika Saç Modelleri

Eğer oval yüz şekliniz varsa kendinizi daha güzel gösterebilir ve çekici görünüm sağlayabilirsiniz. Oval bir yüz şekliniz olduğu için şanlısınız çünkü elmacık kemiğiniz biraz  daha geniş ama alnınızda aynı genişliktedir. Yüzünüz bu şekilde dengeli ve uyumlu özelliklere sahiptir. Ancak bazı saç modelleri sizin ön plana çıkmanızı engelleyebilir. Bu yüzden oval yüzler için en harika saç modellerini öneririz.

1) Kırmızı halıya layık zarif bir görünüm elde etmek için bu saç modelini sunuyoruz. Saçınızı gevşek yapın. Yüzünüzün yan tarafını etkili kılmak için ön kısmından saçlarınızı alıp kulaklarınızın üstüne yumuşak dalgalar yapabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzün güzelliğini vurgulayarak sanat eseri gibi çerçeve yaratacaksınız.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (1)
2) Resimde görüldüğü gibi düzgün topuz ve gevşek saçlar birazcıkta dağınık görünüşü taç olmadan kullanılan modeldir. Bu sayede yüzünüz açık kalıp saç hacmi ile sonuç muhteşem olacaktır.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (2)
3)Yüksek at kuyruğu modeli de oval  yüzler için çok hoş olacak bir modeldir. Yüksek at kuyruğu yüz hatlarını belirgin hale getirir. Güzelliğinizi artırır ve doğal güzelliğinizi vurgular. Zarif görünüm elde edebilirsiniz bu modelle.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (3)
4)Oval yüzler için bir diğer saç modeli aşağıda önerilmektedir. Gördüğünüz gibi çok kadınsı ve gurur vericidir. Bu saç modelini oluşturmak için saç uçlarında bazı yumuşak dalgalar oluşturarak aşağı bırakılmalı. Daha sonra saçın ön kısmı ise toka ya da örülerek arkaya doğru tutturulmalı.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (4)
5)Daha kaygısız ve seksi bir görünüm için aşağıdaki saç modeli önerilmekte. Saçlarınızı gevşek bırakarak saç dalgalarınız elmacık kemiklerinizden başlar bu da yüz özelliklerinizin vurgulanmasını sağlar. Bu saç kesim tarzı yüzünüze güzel bir görünüm verir. Ön kesim kısmı ise kaşların seviyesine  gelmesi oval yüz şeklinizi vurgulamak içindir.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (5)
6)Eski stil ve oval yüz için resimdeki Drew Barrymore’un  saç model örneğidir. Oval yüzün özelliklerini vurgulamıştır. Popüler bir tarzdır.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (6)
7)1940’lı yılları anımsatan retro tarzı bir saç modelidir. Orta uzunluktaki bob saç kesimi büyük dalgalarla saça hacim verir.Yüzünüzü mükemmel saç modeli ile çerçeveleyerek şık dokunuş elde etmek için saç yüzünüzün bir parçası olmalıdır. Resimde görüldüğü gibi, makyaj da sonuç olarak önemli bir rol oynar.
OVAL YÜZLER İÇİN EN HARİKA SAÇ MODELLERİ (7)

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank ebru korkmaz dedi ki:

    en begendigim.model 7 numara