Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir,Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir,Bakımı Nasıl Yapılmalı?
13 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.569 kez okundu.
Gri saç eğilimi çok fazladır. Gri saçı artık her yaştan bayan yaptırsa da hala  ‘Anneanne saç rengi’ olarak kabul edilmektedir. Gri saç rengine saçlarınızı boyattığınızda doğal yansımalarmış gibi duracak bu renk. Gri saç rengini ombre ile birleştirdiğinizde ortaya harika bir çeşitlilik çıkacaktır. Gri saçların popülerliği her geçen gün artmakta ve stili ile çevresine büyük soluk getirmekte ancak şu an istenen noktada değildir. Gri saç rengi romantik ve bir o kadarda duygusal  renk yüklemesi yapılabilir. Her yaştaki bayan saçını rahatlıkla bu renge çekinmeden boyayabilir. Aşağıda yazımız devam ederken evde ve kuaförde gri saç rengi nasıl elde edilir? Gri saçlar için hangi makyaj tercih edilmeli? Bu rengin bakımı nasıl olmalı gibi sorulara net ve doğru cevaplarla açıklayacağız.
gri saçların boyama aşamaları

Saçınızı Gri Renge Nasıl Hazırlarsınız?

Saçınızın gri renkle hasar görmemesi için önemli ipuçları vereceğiz. Ağartma işlemi yoğun bir süreç olduğu için saçlar zarar görebilir buna dikkat etmemiz gerekir.
-Saçınız zaten renkli ise,saçlarınızı gri renge boyatmadan boya işlemleri yaptırmayın.
-Hasarsız saçlar için saçınıza nemlendirici ve protein tedavileri yaptırın.
-Bu renge boyatmadan önce saçlarınıza deneme yapın! Denemeyi birkaç peruk ile yapabilirsiniz.
Saç Rengi İle İlgili Bu Konumuzu Okudunuz Mu? : https://www.stylekadin.com/sac/bakir-sac-rengi-icin-25-yeni-fikir.html
gri saç rengi hakkında

Boyama İşlemi

Profosyonel Gri Saç Boyama Süreci

Saçlarınızda önemli derecede değişiklik yapacaksanız profosyonel kuaförlerden yardım almalısınız. Usta eller her zaman en iyisini ortaya çıkarmaya çalışır. İşte adım adım boyama süreci
1. Adım Beyazlatma
Koyu kahverengi veya siyah saçınızı,geriye boyatacaksanız büyük olasılıkla birden fazla beyazlatma işlemi yapılacak ve işlem başına ücret alınacaktır. Bu işlemlere hazırlıklı olun biraz rahtsız edebilir. Saçlarınız sarı renkli ise daha kolay bu tona ulaşırsınız.
2. Adım Toner
Eğer saçınıza örneğin mor toner attırabilirsiniz. Gri saç rengine önemli ölçüde yakışan bir renk olduğu için tercih edebilirsiniz. (Tabi ki isteğe bağlı) Mor renk il gri kendini dengeler. İstemezseniz de direk toner arttırmadan boyatabilirsiniz.
3. Adım Boyama
Eğlenceli bir aşamadır. Çünkü artık saç rengini ortaya çıkarmak ve heyecanın arttığı aşamadır. Rengin ortaya çıkması için 30 dakika boyunca  oturduğunuz ve sonunda yıkanan aşamadır.
saçınızı gri renge nasıl hazırlarsınız

Gri Saçların Bakımı

-Gri saçlarınızı diğer renklere göre daha fazla nemlendirmelisiniz.
-Gri saçlar rengini kaybetmeye müsait saçlardır. Gerçek rengini korumak için boya koruyucu ürünleri kullanmanız gerekmektedir.
-Şampuan olan sülfat içermeyen bir şampuan seçmelisiniz rengin canlı ve parlak kalması için.
-Ayrıca zengin renkler için kullanılan saç kremlerini de evde sürekli kullanmalı.
gri saç bakımı nasıl yapılmalı

Gri Saçlar İçin Hangi Makyaj Tercih Etmeli?

Bu saç rengimizi makyajımızla taçlandırmalıyız. Güzel bir makyajla rengin etkililiğini artırır ve öneminin altını çizebilirsiniz. Bu renk ile cesur bir güz makyajı ve koyu renkli ruj ile eşsiz görünebilirsiniz. Makyaj genel olarak doğal ve yumuşak tutulmalı. Siyah eyeliner uygulanmalı gözlere. Şeftali renk allık,pembe ruj ve yumuşak göz farı ile gri saç 10 numara etki yaratacaktır.
gri saçlar için hangi makyaj tercih edilmeli

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git