2020 Sonbahar-Kış Giyim Tarzında Hangi Renkler Moda?

2020 Sonbahar-Kış Giyim Tarzında Hangi Renkler Moda?

Moda haftaları sırası ile yapıldı. New York,Paris,Milano gibi modanın öncülük ettiği şehirlerde koleksiyonlar arka arkaya beğeniye sunuldu. Bu koleksiyonlardaki önemli ayrıntı ise renkler ,bildiğiniz gibi her sene moda olan renkler değişmektedir. 2020 sonbahar-kış giyim tarzında hangi renkler moda diye sormadan edemiyoruz. Renkler bir giyim tarzını gösteren en önemli parçalardan bir tanesidir güzel bir renk demek harika görünmek demek. Renk insanı fazlasıyla etkileyen bir olgu olduğu için 2020 sonbahar-kış renk trendleri daha anlamlı hale geliyor. Bir yazdan ziyade sonbahar ve kış mevsiminde herkes koyu renkli ağırlıklı giyme eğiliminde bunun için soğuk mevsimindeki renk tercihleri daha önemli hale geliyor. Bu mevsiminde renk raporlarına baktığımızda mavi renklerin,toprak tonlarının ve canlı renklerin ön plana çıktığını görüyoruz. Soğuk zamanlara uyumlu bir o kadarda güzel renk tonları seçilmiş. Ana renklerden ziyade bunların tonları üzerinde durulmuş.

2020 Sonbahar-Kış Renk Trendleri

1.Larcivert ile Kobalt Mavisi Arasındaki Renk Tonu

12016-2017-sonbahar-kis-giyim-tarzinda-hangi-renkler-moda

Bu yılın mavinin tonları yılı olduğunu söylemiştik. Bu da özenle seçilmiş mavi renk tonudur. Canlı,serin,sakinleştirici mavi anlamına geliyor bu ton. Lacoste,Chanel,Michael Kors gibi markalarda bu rengi sıklıkla görmeniz mümkün. Çoğu renk ile güzel uyum sağlaması artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Güzel kombinler için denene bir mavi renk tonudur.

2.Havalı Mavi

2havali-mavi-renk-tonu

Mavinin etkisini 2020 ve 2021 yılında fazlasıyla hissedeceğiz. Mavinin diğer bir tonu ise havalı mavi,bu mavi buz mavisine yakın ama biraz daha koyusu. Desenlerde,kazaklarda,elbiselerde bu rengi iyi bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Havalı mavinin huzur verdiğini söyleyebiliriz. Versace,Fendi,Elie Saab gibi markalar havalı maviye yer verenler.

3.Gri Tonları

32016-2017-renk-trendleri

Gri-kızıl kombinasyonu bu mevsime damga vuracak gibi. Grinin tonları fazlasıyla ön planda. Sonbahar ve kış mevsimine de fazlası ile uyumlu,gri renklerin üzerine desenlerde ayrı bir hoş duruyor.

4.Aurora Kırmızısı

42016-2017-ye-damga-vuracak-renkler

Koyu kırmızı ve kırmızı tonları arasında kalan bu renk aurora kırmızısı olarak isimlendirilmektedir. 2020 sonbahar-kış mevsiminin moda renklerinden. Canlı,gizemli,şehvetli ve sıcak duyguları barındıran bir ton olarak karşımıza çıkıyor.

5.Toprak Renkleri

52017-nin-en-cok-tercih-edilecek-renk-tercihleri

Nötr bir gölge rengidir. Trenç kotlarda toprak renklerini fazlasıyla görmekteyiz. Kahverengimsi renk tonları ile çok iyi kombinler yapılmaktadır. Zıt bir koyu bir açık tonlarla da eşleştirilmesi çok doğru olacaktır.

6.Tozlu Sedir Rengi

6renk-modasi

Kalplerimizi ısıtmak için en iyi renk trendlerinden. Birçok moda tasarımcısı bu renge aşıktır. Çünkü giyim parçaları ile çok iyi uyum sağlar. Güzel bir sonbahar ve kış için tercih edebilirsiniz.

7.Koyu Yeşil  ve Tonları

72016-2017-sonbahar-kis-giyim-tarzinda-hangi-renkler-moda

Son derece sofistike,havalı,zarif bir yeşil tonları. Deri elbiseleri,pantolon,blazer,ipek gömlek koyu yeşil ve tonları anlam kazanmıştır. Zengin koleksiyonların kurtarıcı rengi olduğunu söyleyebiliriz. koyu yeşil ve tonlarına en uyum sağlayan renklerden bir tanesi de turuncudur. Turuncu-yeşil kombini çok hoş olacaktır.

8.Hardal renkleri

82017-kombinleri-icin-renk-onerileri

Baharatlı hardal renkleri canlı ve egzotik bir hava katmaktadır. Soğuk mevsimde güneşin ışığı yoksa hardal renklerinin yansıması vardır. Hardal renkleriyle özellikle tül süslemelerine yer verdiklerini söyleyebiliriz.

9.Yaprak Rengi

92016-2017-sonbahar-kis-renk-trendleri

Yumuşak bir tona sahip olan yaprak rengi sonbaharın rengidir. Sonbaharla özdeşleşen yaprak sararması giyim tarzınada yansımış durumda. 2020 renk trendleri arasında başı çekmektedir. DKNY,Prada,Isabel Marant,Givenchy gibi markalar giyim parçalarında yaprak renklerine bolca yer verenlerden.

10.Pembe-Mor Tonları Karışımı

102016-2017-sonbahar-kis-giyiminde-renk-trendleri

Büyülü moda tasarımcıların sevdiği renk tonudur. Çok yönlü renk kombinasyonları sunar. Harika ve baştan çıkarıcı bir tonu vardır bu rengin. Etkileyici bir o kadarda tesirli bir renk diyebiliriz. Bu mevsim tarzına damga vuracak gibi.

11.Larcivert ve Kobalt Mavisi

112017-nin-en-guzel-renkleri-hangisi

En güçlü mavi tonu budur. Benzersi bir şekilde bize maviyi yansıtmaktadır. Baş döndürücü etkisi ile maksi elbiselere,dalgalı eteklere,balıkçı yaka kazaklara kadar yansımıştır.

12.Haki ve Zeytin Yeşili

12haki-ve-zeytin-yesili

Çalışma hayatındaki bayanların sıklıkla kullanabileceği bir renktir. Hem hoş hem de rahatsız edici olamamasından dolayı rahatlıkla iş yaşamında bu yansımaya yer vereceklerdir. Gayet tatlı ve şirin bir renk diyebiliriz.

13.Metalik Renkler

132017-nin-renk-modasi-metalik-renkler

Sıra dışılığı seven ve parlaklığın metal etkisini tercih etmek isteyenler için düşünülen bir renk tonudur. Galalarda,özel gecelerde,tanıtımlarda tercih edilmesi düşünülen fark edilecek renklendirmedir.

14.Mandalin ve Mercan Rengi

14mandalin-ve-mercan-renkleri

Soğuk günleri canlandıracak,sevinç,mutluluk açısından yüksek bir enerjiye sahip olan renk tonudur. Koyu renkleri sevmeyenler çok hoş bir tercih diyebiliriz. Ayrıca mandalin ve mercan renklerinin yatıştırıcı özelliği de vardır.

15.Elektrik Fuşya ve Pembe

15elektirk-fusya-rengi-ve-pembe-modasi-2017

Karanlık bir atmosferi neşelendirmek için renk seçecekseniz bunlar fuşya ve pembe olmalıdır.2020 sonbahar kış renk trendlerinin en başında gelmektedir. Canlı pembe ve geometrik ayrıntılı parçalar sıklıkla yer alıyor.

16.Koyu Siyah

16siyah-modasi-2016-2017

Siyah tarz her zaman ve sonsuza kadar da olacaktır. Hemen hemen her moda tasarımcısının koleksiyonunda şans tanıdığı özel bir renktir. Soğuk mevsimlerde insanların renk tercihlerinin koyu tonlar olduğu içinde siyah önemli bir yer tutacaktır. Yalnız siyah renginin biraz daha koyulaştığını söyleyebiliriz. Valentino,Diesel,Dior gibi markalar siyah renge koleksiyonlarında yer veren dünyaca ünlü moda devleridir.

17.Leylak Rengi

17leylak-renk-modasi-2016-2017-sonbahar-kis

Sonbahar-kış gibi soğuk mevsimlerde özel gün için bir renk düşünüyorsanız sıcak leylak rengi çok harikadır. Parlak,canlı ve kadınsı görünmek istiyorsanız bu renk size bu özellikleri sağlayacaktır. Kenzo, Miu Miu, Michael Kors, Roberto Cavalli ve Tod gibi markalar bu renge koleksiyonlarında şans tanıdı.

18.Toz Pastel Renkler

toz-pastel-renkler-2017-de-cok-moda

Pastel renkler sadece sıcak mevsimde kullanılmaz. Sonbaharda güneşin çıktığı günlerde toz pastel renkli kıyafetler güz mevsiminin o kasvetli havasını dağıtır. Versace,Balmain,Carven,Givenchy,Kenzo,Michael Kors gibi dünyaca ünlü markalar koleksiyonlarında fazlasıyla toz pastel renkleri kullandığını gördük.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız:

2020 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modasında Neler Var?

2020 Sonbahar-Kış Saç Rengi Trendleri

Sonbahar Mevsimine Uygun Renk Kombinasyonları

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.