Fransız Şelale Saç Örgüsü Modeli ve Yapımı

Fransız Şelale Saç Örgüsü Modeli ve Yapımı

Fransız Şelale Saç Örgüsü Modeli ve Yapılışı

Bu yazımızda sizler bütün bayanlarımızın beğeneceğini umduğumuz Fransız şelale saç örgüsü modeli ve yapılışından bahsedeceğiz. Fransız şelale saç örgüsüyle çok güzel ve şık görüneceksiniz.
Nasıl yapıldığına göz atalım.

fransiz selale sac orgusu modelleri 2014

*Saçınızı iyice tarayıp dümdüz hale getirin. Örgünün güzel görünmesi için örgünün yapılacağı bölümde düğüm ya da karmaşıklık olmamalıdır

*Örgünün nerden başlamasını istiyorsanız saçınızın önünden tutamı ayırın. Aldığınız tutam örgünüzün kalınlığını belirler. Sonra elinizde ki tutamı 3 parçaya bölün

*Tutamı bildiğimiz klasik saç örgüsü ile örmeye başlayın %-veya 6 cm yaptıktan sonra saçınızı aşağı doğru örmek yerine başınızın arkasına doğru örün.

*Klasik örgüyü tamamladıktan sonra ise Fransız örgüsünü örmeye başlayın. Saçlarınızın kalan kısmından tutamlar alarak örgünüzün iki tarafından eklemeler yapın. Böylece örgü saçınıza bağlanarak deva eder. Şelale örgüsüne geçmeden önce 5 ya da 6 cm Fransız örgüsüne devam edin

*Fransız örgüsünden 5–6 cm ördükten sonra örgünüzün alt tutamlarını alarak örmeye devam edin. Yani alt kısmı örgüye katmadan aşağıya bırakılır. Aşağıdan yeni bir tutamı örgüye katın. Tekrar bırakın. Tekrar katın. Örgüye saçınızın üst kısmında ise yeni saç tutamı ekleyerek devam edin.

*Şelale şekli bittikten sonra ise kalan saçınızı klasik örgü şeklinde örerek devam edin.

*Örgü bittikten sonra saçınızın sonunu toka ile tutturun. Gün boyunca örgünüzün bozulmaması ve uzun süre kalması için saç spreyi sıkın.

fransiz selale sac orgusu video

fransiz şelale saç örgüsü

fransiz selale sac orgusu modeli

şelale saç örgüsü

Bir önceki yazımız olan Su Dalgası Saç Trendi 2020 başlıklı makalemizde dalgalı saç modelleri, Saç Modelleri ve su dalgası saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.