Göz kalemi ile dumanlı göz makyajı yapımı !

A+
A-
Göz kalemi ile dumanlı göz makyajı yapımı !

Dumanlı göz makyajı kadınların daha çekici ve seksi göründüğü makyaj tekniklerinden.Dumanlı göz makyajı aynı zamanda erkeklerin gizemli bulduğu ve en çok beğendiği kadınların makyajı.Dumanlı göz makyajı yapımı her ne kadar aşamalı ve zor görünsede sadece göz kalemi ilede kolay bir şekilde yapabilceğiniz yöntemleri var.Acil durumlar için bu yöntemlerin cebinizde hazır olamsının yararı var.

İşte kolay ve hemen yapabilceğiniz göz kalemi ile dumanlı göz makyajımı yapmı için bilmeniz gereken ip uçları…

 Göz kalemi ile dumanlı göz makyajı yamka için gerekli olan malzemeler;

Tek bir yumuşak uçlu eyeliner göz kalemi.Kolay dağıtabileceğiniz ve kalıcı akmayan bir göz kaleminize ihtiyacınız var.Üstelilk eyeliner kalemler artık çok fazla var.Bu iş için ise biçilmiş kaftan diyebilirisiz.Ben pastelin siyah ve koyu kahve eyeliner kalemini kullanıyorum hem çok uygun hemde kolay kolay akmıyor.küçük bir aplikatör yardımı veya parmak uçlarınızla hafifçe dokunarak bu kalemi kolayca dağıtabilir ve dumanlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 Göz kalemi ile dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

1-İlk olarak göz kaleminiz ile göz kapağınıza kalın bir çerçeve yapın.

2-Daha sonra bu kalın çizgiyi aplikatör veya parmak ucunuz ile hafifçe dağıtın.Tüm göz kapağında hafif gölgelenmeler belirmeli.Daha etkli bir dumanlı göz makyajı için göz kapağınıza çizgi çekerken hafifçe taşırabilirsiniz.3-Göz kapağınızın iç kısmınsa da kalın bir şekilde kalemle çizgi çekip yine dağıtma işlemi yapmalısınız.

4-Dağıtma işlemi bittikten sonra ince bir çizgi ile tekrar göz kapağını belirginleştirmelisin aynı işlemi göz altınızın iç kısmına yapmalısınız.

5-Daha sonra 3 kat maskaranı sür ama her katta 3 dakika kadar kurumasını bekle, bu şekilde kirpikleriniz daha hacimli ve daha uzun görünücektir.Unutmayın kirpikler gözlerin çerçevesidir.Onlarda en az göz makyajınız kadar belirgin olmalı.

Kalem ucunuz yumuşak uçlu ve akmayan iyi bir göz kalemi olduğu sürece bu buğulu göz makyajını her kalem rengi ile yapabilirsiniz.Ama kaleminizin dayanıklı ve kalıcı olmaına özen gösterin.

Sezonun makyaj  trendleri arasında yer alan dumanlıgöz makyajınızı sadece göz kalemi ile üstelik bütün renkleri kullanıp hem gece hem gündüz her gittiğiniz ortamda büyüleyici ve etkileyici dumanlı gözleriniz ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

dumanli goz makyajı goz kalemi ile nasil yapilir

Bir önceki yazımız olan Doğru Makyajla Fotojenik Olun! başlıklı makalemizde fotojenik görünmek ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.