Saçlarınızın Elektriklenmesini Önleyecek 5 Tavsiye

Saçlarınızın Elektriklenmesini Önleyecek 5 Tavsiye

Saçlar bayanlar için çok ama çok önemlidir.Bütün bayanlar çok güzel bir saça sahip olmak ister.Saçlarına sürekli bakımlar uygular ve saçlarının güzelleşmesi için elinden geleni yapar.Güzel bir saç demek bakımlı ve güzel görünen bir bayan anlamına gelmektedir.Saçlarımızın günlük hayat da bir çok problemi olabilir.Bu problemleri önlemek içinde yapılması gerekenleri göz ardı etmeden bunları uygulamalıyız. Saçlarımızın önemli problemlerinden birisi de elektriklenme.

Bayanların saçlarında gerçekleşen elektriklenme bir çok sıkıntıyı beraberinde getirir.Saçlardaki elektriklenme saçların çok fazla kabarmasına neden olur.Saçlardaki bu kabarıklık saçların oldukça kötü ve bakımsız görünmesine sebep olur.Böyle bakımsız kötü görünen saça hiçbir bayan sahip olmak istemez.Elektriklenme sanki saçları hiç taramamış yataktan kalkıp dışarı çıkmış izlenimi verir.Bu da çevredeki kişilerin bize garip bakışlarını almamıza sebep olur.Eğe saçlarınız elektrikleniyorsa bu 5 tavsiyeyi iyice okumanızı öneriyoruz.İşte elektriklenen saçlar için 5 tavsiye

saç kesim modelleri, saç modelleri ve daha fazlası için

1) Geniş Ağızlı Tahta Tarak Kullanın : Tarakların yapı malzemesi çok önemlidir.Plastik veya plastik türü taraklar yapı özelliğinden dolayı saçları elektriklendirir.Bunun yerine ahşap tahta taraklar kullanın .Ayrıca sık dişli tarak saçları yorup daha sık bir şekilde taraması saçları kabartıp hareketlendirecek bu da elektriklenmeye sebep olacaktır.
1. BAŞLIK
2) Saçlarınızı Soğuk Su İle Yıkayın : Sıcak su saç tellerini aşırı derecede etkileyecek ve saçların çok yumuşamasına sebep olacaktır.Bu yumuşaklıkta kırıkları ortaya çıkarıp saçların elektriklenmiş görüntüsünü ortaya çıkaracaktır.Saçlarınızı soğuk su veya ılık su ile yıkamanız bunu önleyecektir.Soğuk veya ılık su saçlarınıza parlaklık ve canlılık sağlayacaktır.
2. BAŞLIK
3) Saçları 2 veya 3 Günde Bir Yıkayın : Saçları her gün yıkamak ya da hafta da 1 kere yıkamak elektriklenmeye yol açar.Haftada 2 veya 3 kere yıkamak ideal olacaktır.Böylece elektriklenmeye meyilli saçlar yatışacak ve sakin bir görünüm alacaktır.
3. BAŞLIK
4) Saçlarınızın Kırıklarını Aldırın : Saçlar çevresel etmenler,saç boyaları,fön gibi işlemlerle yıpranır.Bu yıpranmadan dolayı da kurur ve nem tutmaz.Kuru saçlarda elektriklenmeye en müsait saçlardır.Saçlarınızın kurumaması ve yıpranmaması için 1 veya 2 ayda bir kuaförünüze uğrayarak saç kırıklarınızın alınmasını sağlayın.Bu durum size daha güzel saç olarak geri dönecektir.
4. BAŞLIK
5) Saç Kremi ve Şampuanını Masajla Uygulayın : Saç telleri yıpranmaya müsaittir.Eğer saç tellerinizi çok hırpalar ve yıpratırsanız elektriklenir. Duş alırken gelişi güzel şampuan ve kremlemeler elektriklenmeye yol açıyor.Saç tellerinize nazik ve sakince yaklaşın.Saçlarınıza dairesel ve yumuşak masajlarla şampuanı uygulayın.Saçlarınız çok uzunsa bunu daha dikkatli yapın.Saçlarınızın elektriklenmediğini göreceksiniz.
5. BAŞLIK

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank yasar dilek deveci dedi ki:

    Mükemmel tasarım.afyon dinar

  2. blank Ayşe altun tidim dedi ki:

    Ayşe altun tidim/BATMAN benim saçlarım kkalın ve dökülme var ne yapabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz Teşekkürler style kadın