Modern Kısa Saç Modelleri

Modern Kısa Saç Modelleri

Kavurucu yaz mevsiminde bayanların başına bela olan en büyük sorunlardan birisi uzun saçlardır. İşte bu problemden en basit şekilde kurtulabilmek adına kesin çözüm olan kısa saç modelleri ise yüze ve vücut tipine uygun bir model seçimi yapıldığında her kadını olduğundan daha güzel ve çekici bir hale getirebilir. Dalgalı, kıvırcık ve düz saçlarda kullanılabilen kısa saç modelleri kolay kullanım imkanının yanı sıra şekil verme açısından da oldukça basittir ve bu da bu tür bir saç modelini özellikle de çalışan bayanlar için cazip hale getirir. Bu yazımızda sizlere hem yaratıcı hem de modern kısa saç modelleri konusunda yardımcı olacak ve kendiniz için en ideal kısa saç modelini bulmanız için önerilerde bulunacağız. ”İşte bu benim stilim” diyeceğiniz birbirinden çarpıcı kısa saç modelleri için yazımızın devamındaki resimleri inceleyebilirsiniz.

Düz Saçlar İçin Modern Kısa Saç Modelleri

Pek çok kadının sahip olmaktan gurur duyduğu saç türlerinden birisi olan düz saçlar, biraz bakım ve doğru saç kesimleri ile gerçekten de kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlayabilir. Sarı, siyah, kahve tonlarında kullanılabilen düz saçlar için modern kısa saç modellerine bakıldığı zaman ise kahkül desteği ile kesilmiş modellerin ön plana çıktığı görülmekte. Bu tür bir saç kesiminde saç aralarına katlar atarak daha kabarık ve şık bir görünüm elde edebilmek de mümkün.

Dalgalı Saçlar İçin Modern Kısa Saç Modelleri

Düz saçlara göre bakımı biraz daha güç olan ancak stil sahibi bir kuaförün ellerinde kesildiğinde muhteşem bir şekil alabilen dalgalı saçlar, kısa bir model tercih edilecekse omuz hizasından biraz daha yukarıda olacak şekilde düşünülmeli. Ancak dalgalı saçların özellikle duştan sonra kabarmalarından ötürü daha kısa gözükme ihtimali her zaman ön planda olacağından dalgalı saçları olan bayanların saçlarını kestirmeden önce boyunu çok dikkatli bir şekilde ayarlamalarında fayda var.

Kıvırcık Saçlar İçin Modern Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık saçşar pek çok kadın için korkutucu sayılabilecek saç türlerinden birisi. Kolay kolay şekil almayan ve özellikle banyodan çıktıktan sonra iflah olmayan kıvırcık saçlar, yüze uygun kesildikleri takdirde ise sanıldığının aksine bayanlara oldukça şık bir hava katabilir. Günümüzde pek çok kıvırcık saçlı ünlünün saçlarında kısa kesim modelleri tercih ettiği de göz önüne alındığında kıvırcık saçlarını en güzel halleriyle kullanmak isteyen bayanlara foto galerimizde yer alan modelleri gözden geçirmeleri tavsiye edilir.

Kısa Saç Modellerinde Bakım Nasıl Olmalı?

Modern kısa saç modelleriyle alakalı tavsiyelerden sonra merak edenler için kısa saç modellerinde nasıl  bakım yapılabileceği ile ilgili bilgiler de verilebilir. İlk olarak kısa saç bakımında daha şık ve havalı saçlara sahip olabilmek için düzenli olarak fön çektirilmesi önerilir. Fakat sürekli fön çektirmek bir süre sonra saçların yıpranmasına ve saçlarda kırık artışına neden olabileceğinden ötürü evde doğal yöntemlerle hazırlanabilecek doğal zeytinyağı kürleri ile bu problemin önüne geçilebilir.

Kısa saç bakımında saç boyalarından mümkün mertebede uzak durulması gerekli. Zira saçların kısa olmasından ötürü saç boyaları doğrudan saç diplerine nüfuz edecek ve bu da bir süre sonra saç diplerinin güçsüzleşerek saçların dökülmesine sebebiyet verecektir. Kısa saçlara sık ve çok miktarda saç jölesi sürmek de aynı olumsuz etkiyi gösterecek ve uzun vadede saçlarda dökülme problemleri ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilecektir.

Bahsedilen tüm konuların dışında modern kısa saç modellerinde bakım için günlük en az 2.5 litre su içmenin öneminden de söz edilebilir. Çünkü yeterli miktarda su içilmesi halinde saçlar da güçlenmekte ve buna bağlı olarak dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank gamze dedi ki:

    dalgalı saçlarda kısa model kötü durur mu ?