Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere platin saç rengi nasıl yapılır diye anlatacağız. Bunun nedeni özellikle son dönemde platin gibi açık renklere artan taleptir. Bu gibi açık renkler özellikle yüzünüzü daha da genç ve canlı göstermektedir. Platin saç rengini genellikle 30-35 yaş aralığındaki kadınlara tavsiye ediyoruz. Bu şekilde daha canlı ve parlak bir görüntü elde edeceklerdir. Ancak özellikle daha genç yaştaki kadınlar için başka saç renklerine bakmalarını ve onları kendilerine örnek almalarını tavsiye ederiz. Platin saç rengini aşırı ince saçlarınız varsa tavsiye etmiyoruz. Bu saç rengini yapmaya çalışırken saçınızı yakabilir ve daha da incelmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden ilk önce saçlarınızı daha da kalınlaştıracak yöntemler denemenizi artından ise platin saç rengine boyamanızı tavsiye ederiz. Eğer bütün bakım ve doktor tavsiyelerine rağmen saçınız kalınlaşmadıysa o zaman peruk kullanabilirsiniz.

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Platin saç rengi nasıl yapılır hemen anlatalım. Daha önceki yazımızı gördüyseniz saç renginizi açmak için papatya suyu, limon suyu, C vitaminini şampuana koyma gibi pek çok farklı yöntem söylemiştik. Bu yöntemler saç renginizi açmak için gerçekten işe yarasa da söz konusu platin saç rengi olunca pek etkili olmamaktadır. Platin saç rengi aşırı açık bir renk olduğundan dolayı yalnızca saç açıcı kullanırsanız o renge ulaşabilir. Bu yüzden eğer platin saç rengi istiyorsanız o zaman kendinize kaliteli bir saç açıcı almanız gerekmektedir.

Saç açıcı aldıktan sonra saç uçlarından diplerine doğru gitmeniz oldukça önemlidir. Çünkü saçın en çok uçlarının açılmasını istiyoruz. Ayrıca bu kadar kademeli bir şekilde saç köklerine doğru giderse saçınızda oldukça hoş bir yansıma da olacaktır. Saç açma işlemi saçı yakabilir. Bu da saç kopmalarına gidebilir. Ayrıca saç açma işleminden sonra saçlarınızın bakımına fazla fazla dikkat etmeniz gerekir. Bunun asıl nedeni saç açma işlemi saçı oldukça yıpratmaktadır. Saç yıprandıkça o canlı ve parlak görünümünü kaybeder ve elektriklenmeye başlar. Bu görüntüyü istemediğimiz için saçımızı platin rengine kadar açar açmaz buna uygun şampuan ve saç kremleriyle saçın bakımının desteklenmesi gerekmektedir.

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır

Saç Açıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ve Saçın Bakımı Nasıl Olmalı?

Platin saç rengi için saç açıcı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey içerisindeki kimyasaldır. Saç açıcıları diğer saç boyalarına göre daha fazla kimyasal içermektedirler. Bu yüzden içerisinde ne var ne yok bakmalı ve alerjinizin olabileceklerini tercih etmemelisiniz. Ayrıca saçınızı platin yaptıktan sonra bu renkten hoşlanmayıp değiştirmek isteyebilirsiniz. O zaman diğer süreceğiniz boyadan önce en az 2 hafta kadar beklemeniz oldukça önemlidir. Saçınız bu şekilde daha çok toplanır ve eski gücüne kavuşur. Üst üste sürülen boyalar ise asla iyi bir sonuç vermez.

Saç açıcıdan sonra ise dediğimiz gibi saç bakımı oldukça önemlidir. Saçlarınız koyu renkten açık renge geldiği için saçlarınızda farklı renklerin yansımalarını görmek mümkün olacaktır. Bu yüzden saçlarınızı mor şampuanla ve boyalı saçlar için olan boya kremleriyle bakımını sağlamalısınız. Ayrıca doğal içerikli ürünler seçerek saç boyanızın akmasını ve saçınızın daha hızlı toparlanmasını destekleyebilirsiniz. Saçınızın rengini açtıktan sonra isterseniz sarı renklere boyayabilir ve sarı platin rengini elde edebilirsiniz. Platin rengini elde ettikten sonra mor, mavi, pembe gibi renkleri de kolayca saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca saçınızda daha uzun süre ve belirgin bir şekilde kalacaktır. Dilerseniz bu şekilde farklı renklerle dilerseniz ise platin olarak yeni saçınızı kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Meryem Üzerli Saç Rengi başlıklı makalemizde Meryem Üzerli Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.