Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

Hanımlar makyaj yapmak bir sanattır. Ve her kadın birer sanatçıdır. İyi bir sanat ustasının eseri olduğu gibi iyi bir makyaj da sizi yansıtır. Saç renginize en uygun makyajı yapmalısınız. Zira bunu es geçtiğiniz takdirde donuk ve daha az öne çıkan biri olursunuz. Cildinizin renginin sönmesine bile neden olabilirsiniz. Bu yüzden iyi bir tavsiyeye ihtiyacınız var. Saç renginize uygun makyaj nasıl olmalı size anlatmak için buradayım. Unutmayın, siz buna değersiniz. Değerli hanımlar, gelin sizin de saç renginize uyacak ve sizi oldukça iyi temsil edecek makyajı bulalım.

KAHVERENGİ SAÇLAR İÇİN MAKYAJ TAVSİYELERİ ;

Kahverengi saçlarda kullanışlı bir renk olmakla beraber ayrıca tehlikeyi seven de bir renktir. İyi bir makyaj ile kullanılmazsa soluk gösterir. Bunu engellemek için şeftali allık kullanın. Açık ruj uygulayın ve gözleriniz öne çıkarın.

brown_hair_color_ideas_31-horz

SİYAH SAÇLAR İÇİN MAKYAJ TAVSİYELERİ ;

Siyah saç, bayanı olduğundan daha genç gösterir. Ama yanlış makyaj ile bunu tersine çevirebilirsiniz. Buna engel olmak için siyah saç renginiz var ise gözlerinize siyah ya da koyu kahverengi göz kalemi uygulayın. Allık seçerken daha doğal görünen şeftali tonunu seçin.

Black-Hair-Color-idea-horz

BAKIR TONLAR İÇİN MAKYAJ TAVSİYELERİ ;

Daha flash renkler kullanın. Turuncu size yakışacaktır.

2016-Copper-Hair-Color-Trends-horz

SARI SAÇLAR İÇİN MAKYAJ TAVSİYELERİ ;

Sarı saçlarınız ve beyaz bir teniniz var ise pastel renkler tam da size biçilmiş kaftan olacaktır. Zira salarınız daha parlak cildiniz daha net ve güzel görünecektir.

ed9ea7a5b21c330c6a536c55f610b61f-horz

Kuaför denilince aklımıza ne geliyor, elbette kadınlar. Kadınlar güzellikleri konusunda kendilerine çok değer ve aynı zamanda da önem verirler. Bu bakımdandır ki; kadınlar kuaförlerden çıkmazlar. Saçım böyle olmadı, şöyle yapalım gibi birçok sözü duyarsınız. Her ne kadar kuaförler buna dayansa bile artık bizler dayanamayız, bunu da istemiyoruz deriz ve sıyrılırız işin içinden. Kuaförlerden çıkmayan bir nesil haline geldik resmen. Her ihtiyacımız olduğu an kuaförde buluyoruz kendimizi, evde yapabileceğimiz işlemler için bile kuaförlere gidiyoruz. Hem oralarda para harcıyoruz hem de zaman harcıyoruz. Bizlerde bu bakımdan daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünerek evlerde de bu işlemleri yapabileceğimizi düşündük.

Kadınların özellikle de son dönemlerde kuaförlerden çıkmamalarının sebebi aslında stres atmak. Stres atmak için kuaföre giden bir nesil haline geldik diyebiliriz. Ama kadın olarak da bazı haklarımızdan bahsetmek mantıklı gelecektir yine size, mesela güzelleşmek gibi. Son zamanlarda saç meselesi epeyce aklımızı karıştırır oldu. Saçımıza uygun kıyafet veya saçımıza uygun makyaj gibi birçok faktörün etkisine kaptırırız kendimizi. Elbette bir şekilde kendimize uygun davranmamız gerekecektir. Mesela saçlarımız kırmızıysa makyajımız da ona ayak uyduracaktır. Bu şekilde kıstaslara önem vermek gerekecektir ve bu şekilde devam etmek gereklidir bundan sonra ki güzellik hayatımıza.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Hayriye özdemir dedi ki:

    Ben gezdim stenizi ve muhteşem bayildim urunlere