Orta Uzunluktaki Saçlar İçin 30 Şık ve Günlük Saç Stili

Orta Uzunluktaki Saçlar İçin 30 Şık ve Günlük Saç Stili

Orta uzunluktaki saçlar gerçekten harikadır, ve bize göre bu tarz saçlar moda dünyasında hak ettiği ilgiyi göremiyor. Uzun ya da kısa saçlar genellikle en trend saç stilleri arasında oluyor.Orta uzunluktaki saçlar göz ardı ediliyor- ve aslında size gerçekten harika ve stil sahibi bir görünüş katabilir! Orta uzunluktaki saçlar bizim favorileri trendlerimiz arasında yer almaktadır.

Söz konusu saç stilleriyle ilgili yazılar olduğu zamanda genellikle dikkatin çoğu uzun saçlara ve kısa saçlara çekiliyor. Küt saçlar olsun, uzun dalgalar olsun – saçla ilgili birçok sitede genellikle bu modelleri görürsünüz. Fakat bize göre orta uzunluktaki saçlar en az kısa ve uzun saçlar kadar stil sahibi olabilir, bu yüzden de sizinle bizim favorimiz olan bazı harika orta uzunluktaki saç stillerinden oluşan bir yazı derledik. Hangilerini sevdiğinizi bize bildirmeyi unutmayın!

1-Orta Uzunluktaki Dalgalı Saçlar

blank

Orta uzunluktaki dalgalı saçlar bizim favorilerimiz arasında. Bu harika saç stili yüz kısmında daha uzun parçalara sahip. Ve kafanın arka tarafına gidildikçe saçın uzunluğu biraz daha kısalıyor. Eğer isterseniz bu saça biraz da perçem ekleyebilirsiniz, saçları dalgalı hale getirerek daha dolgun ve gür bir görünüm sahibi olabilirsiniz.

Eğer saçlarınız orta uzunluktaysa, genelde nasıl şekillendireceğiniz konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Küt saç kadar kısa değil, daha uzun örgülü ve diğer sezonların trendlerini uygulayacak kadar da uzun değildir. FAkat ekibimiz sizin için orta uzunluktaki saçlarınızı nasıl şekillendirebileceğiniz ve nasıl harika bir görünüme sahip olabileceğiniz konusunda yardımcı olmak için bir liste oluşturdu. Bu şık saç stillerini siz de uygulayabilirsiniz.

2-Uçları renklendirilmiş salak uzun küt saç

blank

Yukarıdaki fotoğrafta orta uzunlukta klasik bir saç stili görüyorsunuz. Bu harika kesime bakmaya doyamıyoruz! Saçlarınız yaklaşık omuz uzunluğunda olacak. Güzel bir bitiş için biraz katlandırabilirsiniz. Saçın daha parlak ve güzel görünmesi için resimdeki gibi renklendirmeler kullanabilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

3-Salaş Dalgalı Sarı Saçlar -Balyaj Saç Stili

blank

Koleksiyona ekleyebileceğiniz bir diğer harika saç stili! Bu harika uzun küt saç gerçekten göz alıcı. Yine burada da klasik bir ön kısımları uzun, arka kısımları kısa model görebiliyorsunuz. Salaş dalgalarınızı hareketlendirmek için burada olduğu gibi  göz alıcı ve hareketli bir sarı kullanabilirsiniz.

4-Dağınık Omuzda Saçlar, Ombre Balyaj Saç Stili

Balyaj saçınızı bir renkten diğerine geçirmek ve bu geçişi yumuşatmak için harika bir tercihtir. Bu durumda açık kahverengi olan saçlar sarı ile birleştirilmiş ve harika bir görünüm elde edilmiş. Bu görünüm için saçlarınızın omuzlarınıza gelmesi gerekiyor. Bu dağınık ve tatlı görünüm için ise dağınık dalgalar kullanabilirsiniz.

5-Altın Sarısı Omuzda Saçlar

blank

Halkalar, omuzlardaki saçlara hareket katmak için harika bir yoldur. Göz alıcı bir şekilde saçlarınıza ayrı bir hava katarlar. Saçlarınızı omuzlarınızda ya da biraz daha uzun kestirebilirsiniz. SAçın arka kısımlarında birçok kat olması da harika bir görünüm katar. Saçlarınızın uç kısımlarını düşünebildiğiniz en güzel altın sarısına boyamayı da unutmayın. DAha vurucu bir görünüm elde etmek için saçlarınıza sıkı halkalar ekleyebilirsiniz.

6- Salaş Dalgalı ve Ombreli Saçlar

blank

Ombre bir rengin diğerine geçişini harika kılan bir diğer saç stili. Kahverengi ve sarı birlikte harika görünüyor – ilham almak için bu görünüşü kullanabilirsiniz. Dip kısımlarda kahverengi ile başlayabilir ve aşağı indikçe karamel bir sarı rengi tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı düz şekilde omuzlarınızda kestirin ve salaş dalgalar ile harika bir sonuç elde edin.

7-Işıltılı ve Hacimli Uzun Küt Saçlar

Hacim, orta uzunluktaki saçlarınıza apayrı bir hava katacaktır – bu  yüzden de saçlarınıza nasıl hacim kazandırabileceğinizi öğrenmeniz gerekir! Saçlarınızı uzun küt şekilde kestirmelisiniz- yani omuzlarınızdan biraz daha uzun halde olmalı. Üst kısımlardan aşağı doğru altın sarısı ışıltılar kullanabilirsiniz. Saçlarınıza hacim eklemek için parmaklarınızla dalgaları ayırabilirsiniz.

8-Koyudan Açığa Kahverengi Dalgalar

blank

Kahverengi küt saçlar orta uzunluktaki saçlarınızı kullanmak için harika bir diğer yol olabilir! Saçlarınızı orta uzunlukta kestirin ve dip kısımlarını koyu kahverengiye boyayın. Balyaj tekniğini kullanarak ise uç kısımlarını daha açık renkte kahverengiye boyayabilirsiniz. Hafif şekilde dalgalandırın ve su dalgaları ile harika şekilde sergileyebileceğiniz saçlara sahip olun.

9-Dalgalı Uçları Olan Uzun Sarı Küt Saçlar

blank

Söz konusu dalgalar olduğu zaman, saçlarınızın yalnızca uç kısımlarını dalgalandırmak harika sonuçlar verebilir. Orta uzunluktaki saçlarınız ve eklediğiniz katlarla bunu elde edebilirsiniz. Saçın ön kısımlarından saçlarınızı arkaya doğru atarak yüzünüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Saçlarınıza birçok farklı tonda sarı ışıltılar ekleyebilirsiniz, harika görünüşü tamamlamak için ise uç kısımları dalgalandırmalısınız.

10-Su Dalgalı ve Balyajlı Saçlar

Su dalgaları oldukça trend ve balyaj da oldukça moda bir görünüm- neden orta uzunluktaki saçlarınıza bu iki stili de kullanmayasınız? Dip kısımlarda açık kahverengi tonları kullanabilir ve uç kısımlarda sarı ile birleştirebilirsiniz. Salaş bir şekilde dalgalar eklemeli ve parmaklarınız ile bu dalgaları açmalısınız. Saçlarınızın şeklini korumak için saç spreyi kullanabilirsiniz.

11-Dağınık ve Dalgalı Kahverengi Balyaj

Kahverengiden sarıya geçen bu balya stili orta uzunluktaki saçlarınızı şekillendirmek için harika bir fikir. Bu tatlı kadının saçları omuzlarına düşüyor, ve uç kısımlara kadar birçok farklı uzunlukta katlara sahip. Saçlarını hem gece hem de gündüz kullanabileceği bir stilde tercih eden bu kadın daha dağınık bir model tercih etmiş.

12-Sarı Su Dalgaları: Balyaj

Dalgalı saçlarla bu yaz görünümünü elde edebilirsiniz. Diplerden uçlara kadar gelen salaş dalgalar ile saçlarınızı dağıtarak su dalgaları elde edebilir, bu harika görünüşe siz de sahip olabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta görünen stil gerçekten gözleri üzerinize kilitleyecek.

13-Ortadan Ayrılmış Altın Rengi Dalgalar

Altın sarısı gerçekten zamandan ayrılan bir renk, yılın hangi ayı-hangi sezonu olduğu fark etmeksizin, her zaman göz alıcı görünüyor. Yukarıdaki kadının ortadan ayırdığı orta uzunluktaki saçları, yüze yakın kısımlarda daha kısa katlara sahip. Saçının bazı kısımlarında kullandığı daha açık renkteki ışıltılar ise görünüme ayrı bir hava katmış.

14-Uçları Dalgalı Gri Renkte Omuzlarda Saç Stili

Gri son zamanların trend renklerinden biri, popülerliği ise gittikçe büyüyor. Bu stil sahibi kadın orta uzunluktaki saçlarında göz alıcı bir gri renk kullanmış, uç kısımlarda dalgalanmalara sahip olan bu saçlar gerçekten göz alıcı bir parlaklığa sahip. Siz ne düşünüyorsunuz?

15-Mor ve Pembe Ombre Karışımı

Pastel tonlar 2019’nin trendlerinden, ve bu harika saç stiline baktığınız zaman sebebini anlamakta zorlanmayacaksınız. Bu göz alıcı kadın saçlarında pastelin iki farklı tonunu kullanmış. Dip kısımlarında mor olarak renklendirdiği saçları uçlara doğru pembe rengini alıyor. Renk geçişlerini harika bir şekilde sergilemek için ise düz bir model tercih etmiş.

Bütün fotoğraflar orta uzunlukta saçların harika örneklerini size gösteriyor, bu da yürürken gözleri üzerinize çekmek için çok kısa ya da çok uzun saçlar tercih etmek zorunda olmadığınızın bir göstergesidir! Bir sonraki modelinizde kullanmak için hangi modelin size ilham verdiğinden bizi haberdar etmeyi unutmayın.

Bütün bu orta uzunluktaki saçlar gerçekten göz alıcı görünüyor- bu stillerin hepsi farklı renk tonlarına ve bitişlere sahip. Hangi modellerin favorileriniz olduğunu ve hangilerinin orta uzunluktaki saçlarınızı nasıl kullanacağınız konusunda size ilham verdiğini bize söylemeyi unutmayın. Bu harika modeller ile orta uzunluktaki saçlarınız konusunda daha mutlu hissetmeyi unutmayın. Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bize bildirebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda hangi saç modellerinden bahsetmemizi istediğini bize bildirebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.