Altın Karamel Saç Rengi Kılavuzu

Altın Karamel Saç Rengi Kılavuzu

Karamel saç rengini tanımayan bayan yoktur herhalde, altın karamel de bu rengin alt tonudur. Alt tonlar her zaman daha özel renklerdir ve kişiseldir. Altın karamel saç rengi, sarı ile kumral rengin arasında olan ışıltı bir renktir. Yüzünüz çok daha canlı ve dinamik görünmesini isterseniz bu tonu kullanabilirsiniz. Özellikle mat yüz görünümü olan kişilerde çok işe yarayacaktır. Bir bayan kendine çekicilik ve hoş bir hava katmak istiyorsanız bu renkten kesinlikle yararlanmalıdır. Dört mevsimde rahatlıkla kullanılabilir ama yaz aylarında ise daha bir hoş görünmektedir. 2019 yıllarında bu saç renginin fazlasıyla rağbet göreceğini söyleyebilirim. Altın karamel saç rengi kılavuzu ile tüm detayları öğrenip en güzel tonu oluşturacağınıza da emin olabilirsiniz. Günlük ve iş yaşamı içinde rahatlıkla kullanacağınızı söyleyebiliriz. İşte şimdi de diğer ayrıntılarına bakalım.

 

altın karamel

Altın karamel kimlere yakışır?

 

Altın Karamel Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

Altın karamel saç rengi kimlere yakışır konusunda çok çelişkili düşünceler olsa da bizler size en doğru önerileri sunacağız. Altın karamel beyaz ve esmer tenli bayanlara uyum sağlamaktadır. Genellikle çoğu saç stilisti sadece beyaz tenli bayanlara uygun dese de dünya ünlü yıldız Jennifer Lopez bu saç renginin esmerlere yakışabileceğini gösterdi. Biz de buradan yola çıkarak beyaz tenli ve esmer tenliler bu alt tonu deneyebilirler.

 

altın karamel saç

Altın karamel saç rengine uygun saç modelleri

 

Altın Karamel Saç Boyaları ve Numaraları

Saç boya önerilere geçmeden önce birkaç hatırlatma yapalım. Eğer saç boyama konusunda çok yeterli derecede tecrübeniz yok ise bir uzmandan yardım alarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Çünkü tecrübesi olmayan kişilerde çok sorunlar oluşmaktadır. Bunun yanında evde bu rengi elde etmek de o kadar kolay değildir bunu da vurgulamış olalım. Bazı bayanlar artık bu konuda uzman olabiliyorlar onlar içinde altın karamel saç boyası ve numaralarını verelim.

-Palette set boya 7/554 altın karamel ( fiyatı : 8.50 TL)

-Palette deluxe altın karamel saç boyası 7.554 (fiyatı : 7.99 TL)

Loreal Paris 603 altın karamel saç boyası ( fiyatı : (fiyatı : 13.46 )

-Loreal casting amonyaksız saç boyası 603 altın karamel ( fiyatı : 16.99)

Palette saç boyası 7/55 altın karamel ( fiyatı : 12.90 TL )

 

altın karamel saç boyası

Altın karamel saç boya numaraları neler?

 

Altın Karamel Saç Rengini Kullanan Ünlülerin İsimleri

Ünlüler kötü saç renklerini kullanmaz diye bir anlayış var gerçekten de doğru. Onların saçlarına bakıp ilham almak gerçekten iyi sonuçlar çıkaracaktır. İşte bu rengi kullanan isimler : Jennifer Lopez, Julia Roberts, Beyonce, Jennifer Aniston. Gerçekten de saçlarını inceleme fırsatım oldu çok harika görünüyor. Saç renklerinin herkesi rahatlıkla büyüleyeceğini söyleyebilirim.

 

 

Altın Karamel Saç Rengine Uyum Sağlayan Saç Modelleri

Önemli bir nokta bu durumu kesinlikle es geçmeyin. Altın karamel saç rengine yakışan saç modelleri omuz hizası saç modelleri, doğal dalgalı saç modelleri, maşalı saç stillerini sıralayabiliriz. Bazı saç modelleri uyum sağlamıyor ve çirkin bir görünüm oluşturacaktır. Bu noktaya dikkat edip saç modelinizi seçmelisiniz.

 

Açık Karamel Saç Rengi Hakkında Önemli Detaylar

 

Evde Altın Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Evde altın karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabı şudur : Bu tonu elde etmek hiç kolay değildir. Eğer koyu saçlarınız var ise altın karamele geçmek istiyorsanız yavaş adımlarla bunu aşama aşama yapmalısınız. Çünkü bir anda direk geçiş yapamayabilirsiniz. Bunun yanında bu rengi kuaföre gidip elde etmenin maliyeti de ortalama 250 TL dir. Yakın saç rengi tonlarınız var ise yukarıdaki saç boya numaraları bu renge geçiş yapabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Dilek dedi ki:

  Saçlarım karamel kahveydi suanda mocha kahveye boyattım biraz rengi kirmak istiyorum hangi renk sac boyası ıle boyayabilirim

  1. blank stylekadin dedi ki:

   Kahve tonlarından bir seçenek isterseniz akaju kahve önerisinde bulunabilirim eğer bu yeterli gelmediyse açık kahve tonlarını deneyebilirsiniz.

 2. blank Canan dedi ki:

  Saçlarım platin sarısı ve dipleri koyu ve on cm e yakın. Altın karamele boyamak istiyorum. Acaba nasıl olur

 3. blank Mnr dedi ki:

  Ben altin karamel rengi saçlarıma uçlara renkli bir renk yapmak istiyorum pembe mor yeşil mavi vs gibi ..hangi renk gider acaba