Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Balık Sırtı Örgüsü

Denize giderken saçları nasıl yapmanız gerektiğini merak edenler için balık sırtı örgüsü tavsiye edilir. Çünkü denize girdiğinizde saçınız ıslandığı için çok kolay dağılabilir. Balık sırtı örüp suya girdiğiniz zaman hiçbir sorun olmayacaktır. Nasıl yapıldığı merak konusudur. Balık sırtı modelinin çok zor yapıldığı düşünülür fakat öyle değildir. Çok basit bir modeldir. İsterseniz ikili, isterseniz tekli yapabilirsiniz.

Önden bir tutam saç alarak 3 tane parçaya ayırmanız gereklidir. 3 parçaya ayırmazsanız yapmanız mümkün değildir. Daha sonra 3 tutamı bir elinizde tutarak sağdan 1 tane tutamını ortadakinin üstünden geçirip sola atmalısınız. Soldan bir tuta alıp ortadan geçirip sağa atmalısınız. Fakat bunu yaparken saçları birbirine karıştırmamanız gereklidir. Daha sonra sağdan bir tutam elinizde tuttuğunuz sağdaki tutamla birleştirmelisiniz. Aynı şekilde sol içinde geçerlidir.

Yukarıda anlatılana benzeyen fakat yapımı ve görüntüsü daha farklı olan ikili balık sırtı saçıda denizde kullanılabilecek saç modelleri arasında yer almaktadır. İkili balık sırtı nasıl örülür bilmiyorsanız  aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Topuz

Denize giderken yapılması gereken bir diğer saç modeli ise topuzdur. Üstten saçınızı çok sıkı bir şekilde topuz yaparak suya girdiğinizde saçınız dağılmayacaktır. Fakat topuzu gevşek yaparsanız bu sizin için sorun olacaktır.

At Kuyruğu

Denize giderken saçınızı atkuyruğu yapmak yararınıza olacaktır. Denize girmeseniz bile güneş ışınları sizi çok terletecektir ve bu yüzden atkuyruğu rahat bir saç modelidir. Yaparken bir tokaya ihtiyacınız vardır. Tokayla saçınızı topladıktan sonra topladığınız yerden bir tutam alarak etrafında çevirin ve bir tel toka ille tutturun. Bu sizin için yeterlidir.

Su Dalgası

Eğer denize girmiyorsanız su dalgası çok güzel bir saç modelidir. Yapımı da çok basittir. Yüzünüzü hoş göstermesi ile birlikte doğal bir görünüm katar. Yaparken maşaya ihtiyacınız vardır. Fakat normal maşa gibi sıkı yapmamalısınız. Saçınızın uçlarından alarak ortasına kadar sarmalısınız. Dibine kadar sararsanız düğün havası verecektir. Su dalgasının doğal görünmesi gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.