Küllü Kumral Saç Rengini Yakından Tanıyoruz

Küllü Kumral Saç Rengini Yakından Tanıyoruz
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Küllü kumral saç renkleri ve fikirleri

İlk olarak bu rengi kafamızda somutlaştıralım. Çoğu bayan nasıl bir saç rengi olduğunu bilmeyebilir. Kumral rengin çok daha griye çalan tonuna küllü kumral denir. Kendi içinde de değişik tonları mevcuttur. Bu tonların arasında farkları bilerek seçmeniz sizlere çok büyün avantajlar kazandıracaktır. Son dönemin en çok tercih edilen renkleri arasın ilk üç sırada küllü kumral saç rengi gelmektedir. Aslında şunu da net bir şekilde söyleyebiliriz. Son zamanlarda gri saç renginin çok popüler olmasından sonra da gri saç rengine denemek için cesaret edemeyen bayanlar daha çok küllü renklere yöneldiler. Böylelikle de küllü renkler çok tercih edilir hale geldi. İşte şimdi de diğer ayrıntılara bakalım.

 

küllü kumral saç

küllü kumral saç renkleri

 

Küllü Kumral Saç Renginin İlgi Görme Sebepleri

 

-İki rengin çok yüksek düzeyde uygun kombinasyonu

-En önemlisi hem natürel görünümü hem de harikulade şıklığı

-Her yüz yapısına kolay yakışması ve yüze yumuşaklık sağlaması.

-Ten renkleri ile yüksek uyumluluğu.

-Kullanan kişilerin çok olumlu geri dönüşler alması ve alışkanlık yapması

Gibi yukarıdaki maddeleri arttırabiliriz. Bu maddeleri bu saç rengini kullanan kişiler aldık diyebilirim. Yukarıdaki sebeplerden dolayı sizde bu saç rengini severek kullanabilirsiniz.

 

küllü kumral saç rengi tonları

küllü kumral saç modelleri

 

Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları

 

Kendi içinde alt tonları bulunan bir yansımadır. 4 çeşit alt tonu bulunmaktadır. Bu tonlarında kendi içinde değişen özellikleri mevcuttur. İşte o özellikler

a)Açık küllü kumral saç rengi :  Özellikle gri tonlamaların daha fazla olduğu ve kumralının az olduğu bir yansımadır. Şayet renkli bir göze sahipseniz ve de ten renginiz açık ise bu ton size çok güzel yakışacaktır.

b)Orta tonlu küllü kumral : Orantılı bir şekilde açıkla koyu arasında yer alan bir saç rengidir. Oranları sevenler için güzel bir öneri diyebilirim. Saçlarınızda hasarlar varsa ise bu gibi görünümleri çok iyi gizler. Ayrıca elektriklenme gibi durumları da göstermez. Daha çok esmere tene yakın bayanlar için kullanılmalıdır.

c)Koyu küllü kumral saç rengi :  Koyu özellikli bir kumral diyorsanız koyu küllü kumralı kullanmalısınız. Şunu belirtelim koyu kumral açık bir renge dönmek o kadar kolay değildir. Bunun içinde buna göre bu tonu kullanın.

d)Işıltılı kumral saç rengi : Son zamanlarda saçlarda yansıyan ışıltılar kişiye hareket ve canlılık katmaktadır. Gerçekten hoş ve güzel de durmaktadır. Işıltılı küllü kumral kullanmak bir zevktir. Çok beğeneceğinizi eklemek isterim.

 

Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Cilt Tonlarına Uyum Sağlar?

 

Küllü kumral saç renginin çok fazla tercih edilmesine bir sebep daha her cilt tonu ile uyum sağlamasıdır. Her ten rengine uyar fakat biz bir parantez açmak istiyoruz eğer teniniz çok açık ve bembeyaz ise bu renk çok silik, soluk görünüm oluşturur. Bunun içinde bu istisnayı atlamayalım. Şöyle bir örnek vereyim eğer soğuk ülkelerde yaşayan insanların ten rengi soğuk bembeyaz bir teniniz yoksa bütün ten renkleri bu saç rengini kullanabilir.

 

küllü kumral saç rengi

açık küllü kumral saç rengi

 

Küllü Kumral Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Aşağıda evde nasıl bu rengi elde edebileceğinizi de detaylı bir şekilde anlatacağız. Ondan önceden hangi markaları ve hangi numaraları satın almalısınız bunlara detaylı bakalım.

-Natural Colors  7C orta küllü kumral saç boyası ( Fiyatı : 15.90 TL)

-Loreal Excellence 7.1 küllü kumral saç boyası ( Fiyatı : 16.40 TL )

Koleston Set 7.1 küllü kumral saç boyası (Fiyatı : 12.04 TL )

-Palette Deluxe 7-1 küllü kumral saç boyasu (Fiyatı : 10.16 TL)

Loreal Excellence 6.1 koyu küllü kumral saç boyası ( Fiyatı : 16.52 TL )

-Palette Deluxe 8-01 açık küllü kumral saç boyası ( Fiyatı : 11.20 TL)

-Garnier Color Naturals 7/1 küllü kumral saç boyası (Fiyatı : 6.85 TL )

 

küllü kumral

küllü kumral saç boyası 7.1

 

Küllü Kumral Saç Modelleri

 

Küllü kumral saç modelleri hakkında da kısa ve öz bilgiler verelim. Düz uzun saç modelleri en güzel yakışan saç stilidir. Bunun yanında ekstra alternatif isteyenler içinde omuzda saç modelleri, kaküllü uzun saç modelleri, yandan ayrık dalgalı saç modelleri, hafif örgülü saç stilleri diğer öneriler.

 

 

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Koyu mu Açık mı ?

Koyu küllü kumral saç rengi istiyorsanız 6.1 ve 6 ile başlayanlarla saçlarınızı boyatmalısınız. Şayet açık küllü kumral istiyorsanız 7.1, 7.01 gibi 7 ile başlayan saç boyaları ile saçınızı boyamalısınız.

Koyu saçlardan küllü kumrala geçiş yapılır mı?

Saçlarınız koyu renkli ise küllü kumrala geçmeniz çok kolay olmayacaktır. Öncelikle bu rengi saçlarınızda yakalamanız için birazcık sabırlı olmalısınız. Koyu saçtan açık renkli bir saç geçtiğinizde bu hemen belli olmayabilir. İyi bir sonuç almak için ya siz ya da kuaförünüz saçlarınızı oriyelle açması gerekir. Bu şekilde küllü kumrala ulaşabilirsiniz. Şunu unutmayın 2-3 kere boyattıktan sonra tam olarak küllü kumrala ulaşacaksınız.

Sarı saçlardan küllü kumral geçiş nasıl elde edilir?

Sarı saç bildiğiniz gibi açık bir renktir. Yani küllü kumralla aynı tondadır. Bunun içinde geçiş koyu renklere göre kolay olacaktır. Küllü renklerin artısı şu olacaktır içlerinde kızıllık ya da turunculuk yoktur. Bunun içinde geçişte bu şekilde kötü görünümler olmayacaktır. Fakat matlık olabilir bunun içinde yapmanız gereken saça parlaklık veren spreyler olacaktır.

Bakır ve turuncu saçlardan küllü kumral saç rengine geçiş nasıl yapılır?

Şu anda saçınız bakır ya da turuncu özellikli ise size kötü haberimiz var hemen küllü kumrala geçemezsiniz. Çünkü bu rengi bakır ya da turuncu renk üstüne uyguladığımızda hızlı şekilde akar. Bunun içinde yapmanız gereken birkaç defa boyamak olacaktır. Saç Renkleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

Evde Saçları Küllü Kumral Saç Boyası İle Boyama İşlemleri

 

-İlk önce formülü söyleyeyim. Garnier color naturels serisinden 7.1 küllü kumral saç boyası ile Nevacolor 9.01 gümüş saç rengini karıştırarak boyama yaptım. Benim saçlarım uzun ondan dolayı da 2 tüp boya harcadım. Yani bir tüp 7.1 bir tüp de 9.01. Bu iki tüpü karıştırdıktan sonra kumral rengin ağırlıkta olması içinde yarım tüp daha 7.1 küllü kumral saç boyası ekledim. Sonrasında boyama kurallarını uyguladım 35 dakika bekledim ve saçlarımı yıkadım. Boyama sonunda hafif küllü kumral elde ettim. Bu rengi yıkadıkça saçlarım bakır renge döndü. Bu öneri tecrübeyle sabittir. İkinci önerim ise daha güzel oldu o da aşağıda.

2.Öneri : Nevacolor saç boyama serisinden ürünü denedim. Nevacolor 8.1 saç boyasından bir tüp, yarım tüp 7.1 ve yarım tüpten az fazla da gümüş 9.01 saç boyasını karıştırdım. Oksidan olarak ise 9’luk oksidan kullandım. Bu üç ürünü iyice karıştırdıktan sonra da saçlarıma güzelce sürdüm. Yıkama işlemini de yaptıktan sonra ortaya çok hoş küllü kumral saç rengi çıktı ve gayette güzel bir şekilde kullandım. Üsteki öneriyi beğenmeyenler bu önerimi deneyebilir ben çok beğendim ve kullandım. Uygulanmış bir sonuçtur onun için hoşunuza gidecektir. Tabiki de herkesin farklı istekleri tercihleri olabilir.

 

 

Altın Karamel Saç Rengi Kılavuzu
Sonbahar-Kış 2017-2018 Ayakkabı Trendleri

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Küllü Kumral Saç Rengini Yakından Tanıyoruz Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Sibel dedi ki:

  Oksidan sadece bir tüp mü kullandınız. Boya markaları üçünde de nevacolor mu

  1. stylekadin dedi ki:

   Bir tüp yeterli oluyor boya markalarının üçü de nevacolordu kolay gelsin

 2. Esra dedi ki:

  Boya markası farklı olursa sıkıntı olur mu bende koleston 7.1 lilafix 6.11 koyu küllü kumral var. nevacolor da alsam olur mu

  1. stylekadin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum ama markadan markaya hafif ton farklılığı olabilir bunun haricinde bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Sayfa başına git