Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Günlük kullanım için saçınıza vak yapmak istiyorsunuz ama nasıl yapıldığını bilmiyorsanız vak dalgası nasıl yapılır yazımıza hoş geldiniz. Vak dalgası esasında 1920’lerde oldukça popüler olan bir saç şeklidir. Ancak günümüzde hem vintage tarzı benimsemiş kişiler hem de Hollywood yıldızları gibi yıldızlar hala vak dalgasını yapmaya devam etmektedirler. Vak dalgası kadınsı yönünüzü ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden takılarınızı ve kıyafetlerinizi aslında saçınıza göre kombinlemelisiniz. O dönemin modasına uygun olmasına benzetmek için sıfır kol ama simli bir tişört ve midi boy etek giyebilirsiniz. Takılar oldukça önemli detaylar. Bu kombin için oldukça gösterişli bir küpe seçmelisiniz. Günlük kullanım için desenli halka küpeler kullanabilirsiniz.

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Vak dalgası nasıl yapılır hemen anlatalım. Vak dalgası yapmak için öncelikle saçınızın hali hazırda dalgalı olması gerekmektedir. Eğer saçınız dalgalı değilse üzülmeyin. O zaman saçınızı aynı yönde geniş olacak şekilde maşalayın. Burada elde etmek istediğimiz şeyin bukle değil dalga olduğunu unutmamanız gerekiyor. Saçlarınızı maşa ile iki tarafını da güzel bir şekilde dalgalandırın. Saçlarınızı dalgalandırdıktan sonra arasını biraz açmak için geniş taraflı fırça ile fırçalamanız gerekmektedir. Fırçanın dişleri sık olursa istediğimizden fazla saçınız açılabilir bu yüzden eğer sık dişli bir fırçanız varsa dikkatli olmanız gerekmektedir. Bundan sonra yapmanız gereken şey ise pens kullanmak olacaktır. Eğer elinizde yeterince pens yoksa en yakın Japon pazarından almanızı tavsiye ederiz.

Birden fazla pense ihtiyacınızın olma nedeni çok basit. Saçınızın üst kısmından başlayarak geniş aralık bırakarak katman katman penslemeniz gerekiyor. Penslerin yönleri farklı yöne bekebilir aynı yöne de bakabilir bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Saçınızı hem yukarıdan hem de yanlardan bu şekilde kalın penslere ayırın ve gözlerinizi koruyarak azar azar saç spreyi kullanmaya başlayın. Saç spreyini kullanmaya her zaman en üst katmanlardan başlayın ve en alt katmana doğru gidin. Saçınızın tamamına sprey sıktıktan sonra hemen pensleri çıkartmayın ve o saç spreyinin kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ise genel olarak saçınıza son defa bir katman daha saç spreyi sıkın ve o da donduktan sonra pensleri en üst katmandan en alt katmana doğru açın. Artık vak dalgalı saçlarınız hazır.

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Saçta Vak Dalgası Nasıl Kullanılır?

Saçınızda vak dalgaları yaptınız ama aklınızda belli bir model yok muydu o zaman iki seçeneğiniz var. Saçınızı açık mı kullanacaksınız yoksa toplayacak mısınız? Eğer toplayacaksanız Saç aksesuarları kullanacak mısınız kullanmayacak mısınız? Aynı şekilde açık bırakırsanız saç aksesuarları kullanacak mısınız kullanmayacak mısınız? Bunlar oldukça önemli sorulardır. Kısa saçlarınız varsa vak dalgası modeli sizin için daha da güzel bir seçenektir. Saç aksesuarı kullanmadan bile bu model oldukça yakışacaktır Özellikle saçınız uzunsa ve vak dalgası yaptıysanız o zaman saç aksesuarları kullanmanızı ve saçınızı toplamanızı tavsiye ediyoruz.

Saç aksesuarı olarak parlak bir bandana tercih etmelisiniz. Eğer bir gece davetine gidecekseniz o zaman saç aksesuarınızda tüyler olabilir. Hem vak dalganız hem de topunuzun varsa ve taşlı ve tüylü bir saç aksesuarı takıyorsanız siz 20’lerin ruhuna oldukça uygun bir kıyafet seçimi yapmışsınız demektir. Bununla beraber bandana yerine yandan tel toka gibi takılan tokaları da tercih edebilirsiniz. Parlamak zorunda değil üstlerinde çeşitli görseller olan bir model de işinizi görecektir. Saçınızı bu şekilde süsledikten sonra oldukça göz alıcı olacaksınız. Bu modeli bu kadar süslemeyip saçınızı açarak da günlük hayatta kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Abiye Topuz Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Abiye Topuz Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.