Soğan Kabuğu Rengi Saç Modelleri

Soğan Kabuğu Rengi Saç Modelleri

Hepinize merhaba arkadaşlar. Son dönemde televizyondaki ünlülerde de sık sık gördüğümüz soğan kabuğu saç rengi hepimizin ilgisini oldukça çekmektedir. Oldukça sıcak bir renk olması ve kalabalıkta bile fark yaratacak etkisi sayesinde hepinizin beğenerek kullanacağı bir saç rengi olacaktır. Eğer bu saç rengini yaptıktan sonra saç modelleri olarak kısıtlı imkânınız olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. soğan kabuğu rengi saç modelleri birbirinden farklı ve göz alıcı haliyle oldukça kullanılmaktadır. Soğan kabuğu rengi dikkat çektiği için saçlarınıza daha fazla bakım yapmak isteyebilirsiniz. Bu bakımları yaparken doğal içerikli ürünler kullanmayı ve saç bakım rutinlerinizi düzenli aralıklarla tekrarlamayı unutmayınız. Düzensiz yapılan saç bakımları saçınızı düzeltmez ve çok etkili olmaz. Bu yüzden düzenli olmak da en az kullandığınız ürünler kadar önemlidir.

Soğan Kabuğu Rengi Saç Modelleri

Soğan Kabuğu Rengi Saç Modelleri

Soğan kabuğu rengini kullanan çoğu ünlü saçlarını uzun ya da orta boyda kullanmayı tercih ediyor. Bu şekilde saçlarını daha belirginleştiriyorlar. Siz de soğan kabuğu rengini yapacaksanız onlar gibi saçlarınızı uzatıp açık bırakmayı tercih edebilirsiniz. Soğan kabuğu rengi saç modelleri illa uzun saç modelleri olmak zorunda değil. Orta ya da kısa saç modelleri de olabilmektedir. Önemli olan kendinize hangi saç modelinin yakışacağıdır. Örneğin yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz o zaman katlı ve saçınıza hareket katacak modeller tercih etmelisiniz. Örneğin saçınızı kıvırcık kullanabilirsiniz ama burada kıvırcıklığın miktarı oldukça önemlidir. Afro gibi bir saç stili oldukça fazla kaçacaktır.

Eğer yüzünüz ovalse arkadan öne doğru uzayan ters kat bir saç modeli yapabilirsiniz. Bu şekilde de oldukça farklı ve modern bir görünüşe kavuşacaksınız. Saçlarınız zaten soğan kabuğu rengi sayesinde dikkat çekecektir ve sizin de bu kesimden sonra onu belirginleştirmeniz kaçınılmazdır. Kalp yüz şekliniz varsa çenenize göre daha geniş olan alnınızı saklamanız için gereken şey kakül kestirmek olacaktır. Bu şekilde alnınızı daha dar gösterebilir ve çenenizle daha uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz. Kakül oldukça bakım isteyen bir model olduğundan dolayı eğer kakül kestirmek konusunda emin değilseniz o zaman yapay saç alabilirsiniz. Soğan kabuğu rengi oldukça revaçta olduğu için kolayca kakül bulacağınıza eminiz.

Soğan Kabuğu Rengi Saç Modelleri

Diğer Yüz Tiplerine Göre Saç Modelleri

Diğer yaygın yüz tiplerinden birisi ise kare yüz tipidir. Kare yüz tipi zaten oldukça köşeli bir yüze sahip olduğu için kısa saç yerine uzun saç modellerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Kısa saç yüzünüzü daha da kare gösterecektir. Dikdörtgen yüz tipi ise kendine uygun modeli bulması en zor olan modeldir. Dikdörtgen yüzler diğer yüz tiplerine göre daha da kendilerine özeldir. Anca yüzünüzü biraz daha küçük ve yuvarlak göstermek için kakül ve perçem kestirmek isteyebilirsiniz. Düz saç modeli yüzünüzü daha da uzun göstereceğinden bu şekilde kullanmaktan kaçınmalısınız. Onun yerine dalgalı ya da kıvırcık gibi şekilli modellere yönelmelisiniz.

Ters üçgen yüz şekline sahipsen o zaman kalp yüz tipi gibi sen de katlı saç modelleri kullanmalısın. Soğan kabuğu rengi sayesinde saçınız yeterince dikkat çekecek olmasına rağmen katlarla daha hoş bir renk elde edebilirsiniz. Ters üçgen yüz tipine sahipseniz saçınızı açık bıraktığınızda saçınız yüzünüzü kapatıyor gibi gelebilir. Bu yüzden saçlarınızı topuz ya da at kuyruğu gibi toplayabileceğiniz saç modelleriyle kullanabilirsiniz. Elmas yüz tipine sahipseniz o zaman bob modellerine yönelmelisiniz. Saçınızı olduğundan daha dolgun ve parlak gösterecektir. Ancak saçlarınızı şekillendirmek için fön gibi yöntemlere başvurmanız saç boyanızın daha hızlı akmasına neden olur.

Bir önceki yazımız olan Altın Kumral Saç Rengi başlıklı makalemizde altın kumral saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.