20 Harika Saç Örgüsü Stili

A+
A-
20 Harika Saç Örgüsü Stili

Örgülerin saç modasındaki popülerliğinin git gide arttığına şüphe yok. Sadece inanılmaz derecede pratik değiller-aynı zamanda saçlarınızı yüzünüzden rahat bir şekilde uzaklaştırmanızı da sağlıyorlar, bununla da kalmıyor tabi aynı zamanda oldukça da güzel bir görünüşleri var. Saçlarınızda örgü kullanmak için birçok farklı yol mevcut ve biz inanıyoruz ki bu modellerden bazılarını denedikten sonra vazgeçemeyeceksiniz. Bu özellikle de sonuçta oraya çıkan modeli gördüğünüzde olacak. Örgüler salaş, stil sahibi bir görünüme sahip ve aynı zamanda da yapımları oldukça kolay- hadi başlayalım! İşte size başlangıç için kullanabileceğiniz 20 harika saç örgüsü stili.
Bütün kadınlar örgüleri sever; hem feminen hem zarif hem de yapımları oldukça kolaydır. Fakat eğer standart üçlü örgülerden sıkıldıysanız burada size ilham vermesi için derlediğimiz harika örgü modellerine bir göz atabilirsiniz!

Dolgun Fransız Örgüsü -Tatlı, Kolay Uzun Saç Modeli

Galerimize hem oldukça kolay hem de göz alıcı şekilde modaya uygun bir model ile başlıyoruz. Burada gördüğünüz dolgun fransız örgüsü saçlarınızı yüzünüzden uzak tutar ve arka kısımda toplar. Başınızın üst kısmından başlayacağınız bu örgü bütün saçlarınızı sıkı şekilde başınızın arkasında toplayacaktır. Hem kolay hem de etkili

Fiyonklu Gevşek Balıksırtı Örgü

Balıksırtı örgüler de yine saçlarınızın görünüşünü anında değiştirecek bir başka örgü modelidir. Bu harika modeli siz de kolaylıkla saçlarınızda canlandırabilirsiniz! Saçlarınızı burada olduğu gibi açık kahverengine boyayabilir ve araya altın rengi ışıltılar atabilirsiniz. Saçınızın üst kısmını arkaya çekebilir ve üstten başlayan bir balıksırtı örgü oluşturabilirsiniz. Örgünün daha salaş durması için aralardaki parçaları çekebilirsiniz. Saçlarınızın iki yanından aldığınız tutamlar ile de harika bir fiyonk oluşturup bu modeli tamamlayabilirsiniz.

Gevşetilmiş Sarı Örgü-Uzun Saçlar İçin Modeller

blank

Saçlarınızdaki renk geçişlerini en güzel şekilde sergilemenin yollarından biri de saçın üst kısmından uçlarına kadar yapılacak bir örgü modeli olacaktır. Bu havalı, çağdaş ve çılgın modele siz de sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı koyu kahverengine boyamalı ve diplerden uçlara kadar altın renginde ışıltılar eklemelisiniz. Saçlarınızın üst orta kısmından başlayan bir Fransız örgüsü kullanmalısınız. Daha salaş ve etkili bir görünüm için örgünün parçalarını çekerek gevşetebilirsiniz. Son olarak da saçın kalan kısımlarına küçük örgüler ekleyebilirsiniz.

Fransız Örgüsü -Uzun Saçlar İçin Yaz Modelleri

Bu tarz örgüler hem stilinizi anında değiştirebilir hem oldukça pratiktir hem de mükemmel bir görünüm oluşturur. Saçlarınızı platin sarısının bu tonlarında boyamalısınız. Saçları uzun tutmalı ve yüzünüze yakın kısımlarda birçok kısa tutam oluşturmalısınız. Saçlarınızı ikiye ayırın ve iki taraftan da uçlara kada uzanacak şekilde fransız örgüsü ile saçlarınızı şekillendirin.

Alttan Örgülü Topuz

Topuzlar kolay, günlük ve aynı zamanda da oldukça havalıdır. Hem saçlarınızı toplamanızı sağlarlar hem de hem gündüz hem de gece kullanabileceğiniz bir modeldir. Saçınızın topuzuna uzanan bir örgü ise stilinizi tamamen değiştirebilir. Saçlarınızın arka kısmından ortadan başlayacak şekilde örgüye başlayın. Saçın üst kısmında ise örgüyü harika bir şekilde bitirebilir ve bu modele sahip olabilirsiniz.

Sarı Örgülü At Kuyruğu

Birçok örgüye sahip olabilecekken neden birle yetinesiniz? Bu oldukça havalı, çılgın ve oldukça stil sahibi modele bakın mesela. Saçınızın ön kısımlarını birçok küçük kısma ayırın. Her bir bölümü arkaya doğru fransız örgüsü ile örün. Bu örgüleri saçınızın arka kısmında sıkı bir at kuyruğu ile birleştirerek bu modele sahip olabilirsiniz.

Romantik Gevşek Örgü

Balyaj iki farklı renk tonunu harika şekilde birleştirmenizi sağlayacak bir boyama stilidir. Saçların dip kısmında koyu kahverengi kullanabilir, uçlara doğru gidildikçe daha altın sarısı bir renk tercih edebilirsiniz. Saçınızın yüzünüze yakın kısımlarında serbest tutamlar bırakın. Saçın kalan kısımlarını ise oldukça gevşek bir fransız örgüsüyle tamamlayarak bu romantik modele sahip olabilirsiniz.

Balıksırtı Örgülü Hale – Orta Uzunlukta Saçlar İçin Modeller

blank

Örgüler sizin için birçok farklı harika modele dönüşebilir – saçınızda çok az bir miktarda kullansanız bile! Bu modele sahip olmak için saçlarınızın birçok kısmında altın rengi ışıltlar ve karamel rengi gölgeler kullanmalısınız. Saçınızın iki yanından iki bölüm almalısınız. Bu aldığınız saçları başıızın arka kısmına doğru balıksırtı şeklinde örmelisiniz. Örgüyü çevirmeli ve birbirine tutturmalısın ve işte! Balıksırtı örgüden oluşan haleniz tamam!

Yarım Gevşek Örgü

Eğer saçlarınızın yarısını açık yarısını toplu kullanmak istiyorsanız böyle bir örgü tercih etmek stilinizi anında değiştirebilir! Bu göz alıcı saçlara sahip olmak için saçlarınızı bakır rengine boyamalı ve altın rengi ışıltılar kullanmalısınız. SAçlarınızın ön kısmını at kuyruğu şeklinde sıkıca toplamalısınız. Topladığınız bu kısmı gevşek bir fransız örgüsü ile örmelisiniz ve işte bitti!

Yarıya Kadar Fransız Örgüsü

Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde toplamak ya da örmek arasında mı kaldınız? Neden bu iki modelin bir kombinasyonunu kullanmayasınız? Bu inanılmaz tatlı ve yaratıcı fransız örgüsü bizim kalbimizi çaldı. Başın üst kısmından başlayan fransız örgüsü saçın yarısına kadar örülmüş ve kalan kısımlar ise salaş bir şekilde serbest bırakılmış.

Göz Alıcı Hacimli Örgü

blank

Örgüleri kendinizi tembel hissettiğiniz günlerde kullanabilirsiniz, bu modelde de örgülerin oldukça havalı organizasyonlarda da kullanılabileceğini bize kanıtlıyor. Bu örgünün gevşek ve salaş havası hem saça hacim eklemiş hem de yüzün yanında serbest bırakılan bir tutam saçla birlik göz alıcı hale gelmiş. Bu güzel ve romantik modeli tatlı bir elbise ve birkaç takı ile tamamlayabilirsiniz.

Yandan Halat Örgü

Halat örgüler, klasik üçlü örgülerden sıkıldığınızda işleri biraz hareketlendirmek için harika bir modeldir. Bu halat örgü hem göz alıcı hem de kızıl renklendirilen saçlarla birlikte tam bir rönesans havasına sahip. Böylesine göz alıcı bir örgü hem havalı organizasyonlarda hem de günlük olarak kullanılabilir.

Üçlü Örgülü Yarım Saç Stili

Bu görünümde öylesine flörtöz bir hava var ki, hem özel bir yere giderken hem de bir akşam kız arkadaşlarınızla vakit geçirmek için uygun. Saçın üç kısmından başlayan örgüler başın arka üst kısmında toplanarak bir at kuyruğu haline getirilmiş. Saçın uç kısımlarına eklenen dalgalar ise saçı hem daha hacimli göstermiş hem de görünümü daha seksi hale getirmiş.

Şahin Örgüsü

Eğer biraz daha çılgın bir örgü modeli arıyorsanız, işte bu havalı ve sıradışı model tam size göre demektir. Bu şahin örgüsü biraz fazla çılgın görünebilir fakat kullanılan örgü ile bu model oldukça yumuşatılmış. Bu modeller gözleri üzerinize çekeceğinize şüphe yok.

Kalın Balıksırtı Örgü

Saçları kalın ve hacimli olan kadınlar bu modele bayılacaklardır! Uzun ve dolgun saçlar arka kısımda at kuyruğu şeklinde toplanmış. Sonrasında balıksırtı örgü ile örülen saçlar hem saçları harika şekilde kontrol altına almış hem de oldukça seksi bir model ortaya çıkarmış.

Topuzlu Balıksırtı Örgü

Saçlarınızı topuz yapıp bütün bir günü geçiriyor musunuz? Artık hayır! Saçlarınızda aniden daha havalı bir görünüş elde etmek istiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz. Saçlarınızın üst kısmını ayırıp balıksırtı şeklinde örmeli ve uç kısmını topuz yapmalısınız. Alt kısımlarda bırakılan dalgalı saçlar ile de daha hareketli bir model elde etmiş olacaksınız.

Örgülü Saçlar

Bu model gerçekten hem göz alıcı hem de çok tatlı, fransız örgüsünü bu şekilde kullandığınız bir model ile anında daha dişi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Böylesine sevimli ve masum bir modeli hem spora giderken hem de dış mekan aktivitelerinde kullanabilirsiniz.

Zıt Örgülü Model

“Ne kadar çok,o kadar iyi” öylesine doğru bir deyim ki, bunu yukarıdaki modelde de görebilirsiniz. Buradaki zıt örgülü modelin oluşturduğu eşsiz dokuyu başka hiçbir yerde göremezsiniz. Saçlarınızın üst kısmını balıksırtı şeklinde örmeli ve alt kısma doğru çevirerek klasik bir üçlü örgüye geçiş yapmalısınız. Sonuçta elinizde yukarıda gördüğünüz havalı model olacak ve bu model yaz için gerçekten mükemmel.

Hollanda Örgüsü At Kuyruğu

Hollanda örgüsü gerçekten de göz alıcı bir model oluşturuyor değil mi? Ve eklenen at kuyruğuyla birlikte oluşan bu bohem model kesinlikle gözleri üzerinize çekecek.

Burgulu Balıksırtı Örgü

blank

Saçlarınızı toparlamak için bir toka kullanmak yerine kendi saçlarınızı kullanmaya ne dersiniz? Saçlarınızı balıksırı örgü ile iki yandan örebilir ve arkada burgulu bir şekilde birleştirerek hem zarif hem de sofistike bir model elde edebilirsiniz. Peki ya sizin favori örgü stiliniz hangisi?
Saçlarınızı toplu, dağınık ya da salaş istemeniz önemli değil-önemli olan bu örgü modellerini istediğiniz şekilde modifiye ederek kullanabileceğinizi bilemniz. Hangi saç stilinin favoriniz olduğunu bize yorumlar kısmından söylemeyi unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.