Saçları Hızlı ve Sağlıklı Uzatmanın Yolları Nelerdir

Saçları Hızlı ve Sağlıklı Uzatmanın Yolları Nelerdir

Saçları Hızlı ve Sağlıklı Uzatmanın Yolları Nelerdir

Bütün kadınlar zaman zaman saçlarım neden uzamıyor sorusunu sormuştur kendisine. Saçların uzamamasında birçok etkili faktörler vardır. Saça uzun süre uygulanan boya, saç düzleştiriciler, stres ve daha birçok faktör nedeniyle saçlarımız yıpranır ve uzamayı bırakır. Hızla ve sağlıkla uzayan saçlar için ne yapmalıyız aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Hızlı ve sağlık saç uzatmak içinHızlı uzayan sağlıklı saçlar için saçlarınızı kestirin:

Ben zaten uzamasını istiyorum neden kestireyim diye bir soru aklınıza gelebilir. Ancak saç uçlarınızdaki kırıklar saçlarınızın hem sağlıksız görünmesine neden olurken hem de saçınızın uzamasını durdurur. Onun için kırılan saç uçları temizlenmelidir.

Hızlı uzayan sağlıklı saçlar için vitamin alın :

Biyotin saçların sağlıklı ve kısa sürede uzamasına yardımcı olur. Saç ve tırnaklarda etkili olan bu vitamini bazı yiyeceklerde bulabiliriz. Bu vitamin birçok kozmetik ürününde de gözümüze çarpar. Protein miktarı fazla olan sağlıklı yağlar barındıran yiyecekler de biyotin vitamini yer alır. Vücudunuza gerekli olan bu vitamin saçlarınızın sağlıkla uzamasına yardımcı da olur. Ayrıca saçlarının dökülmesinden şikâyetçi olanlar saç dökülmesine neden ola B12 vitamin eksikliğinin olup olmadığını anlamak için kan tahlili yaptırmalıdırlar.

Hızlı uzayan sağlıklı saçlar için saç bakım ürünlerini kullanın:

Özellikle kullandığınız şampuanın özelliklerine dikkat etmelisiniz. Nemlendirici etkili şampuanlar ile saçınızın nem dengesini korumanız gerekir. Nemsiz kalan saç cılızlaşır ve çabuk yıpranır. Ayrıca kullandığınız saç kremlerinin ve saç bakım ürünlerinin saçları güçlendirme ve nemlendirme etkisinin olmasına da dikkat etmelisiniz. Saçların sağlıkla hızlı şekilde uzaması için güçlü saç tellerine sahip olmanız gerekiyor. Yıkama sırasında saç derinize masaj yaparak kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olun. Vücuttaki kan dolaşımı hızlı olması vücudun birçok yönden güçlü olmasını sağladığı gibi saçlarında kısa sürede sağlıkla büyümesine yardımcı olur.

Hızlı uzayan sağlıklı saçlar için saç modelleri nasıl olmalı:

Saçlarımızı şekle sokmak içi kullandığımız fön, düzleştirici gibi aletler ısıdan dolayı saçımıza zarar veriri. Bunun için bunları uygulamadan önce saçlarınızı koruyucu özelliği olan saç spreylerini mutlaka kullanın. Çünkü ısının etkisiyle saçlarınız zamanla yıpranır ve dökülmeye kopmaya başlar. Ayrıca saç tellerinin sıkışarak kırılmasına ve yıpranmasına neden olan sıkı topuz ve atkuyruğu modellerini kullanmayınız. Bunu yerine saçınızın serbest kalabileceği ya da gevşek durduğu saç modellerini tercih etmelisiniz.

Hızlı uzayan sağlıklı saçlar için nasıl beslenmeliyiz:

Sağlıklı bir beslenme bütün vücudumuzu ve beynimizi etkilediği gibi saçların sağlıklı olup olmamasında elbette etkiler. Hızlı ve sağlıklı uzayan saçlar için doğru ve dengeli beslenme çok önemlidir. Protein bakımından zengin olan et, yumurta, peynir gibi besinleri yeteri kadar vücudunuza almalısınız. Protein saçlarınızın hızlı ve sağlıklı büyümesi açısından önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Örülerek Saç Nasıl Kıvırcık Yapılır ? başlıklı makalemizde evde kıvırcık saç yapma, kıvırcık saç nasıl yapılır ve örerek saçı kıvırcık yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.