Tepede Dağınık Topuz Modeli Nasıl Yapılır?

Tepede Dağınık Topuz Modeli Nasıl Yapılır?

 Yüksek Dağınık Topuz Nasıl Yapılır

Daha Çok Abiye elbiseler ile kullanabilceğimiz tepeden dağınık topuz modelleri nasıl yapılır bugün hep birlikte inceleyeceğiz.Biz bayanlar abiye kıyafetlerimizi düğünlerde , doğum günü partilerinde ve diğer özel günlerimizde giyiyoruz.Bu kıyafetimizin dağınık topuzun yukardan toplanmış halini yapabiliriz.Hem bu topuzu günlük yaşamımızda da kullanabiliriz. Dağınık topuzun tepeden toplanmış halini yapmak hiçte zor değil .Birazcık el becerisi olan bütün bayanlar tepede dağınık topuz modelini yapabilir.

[highlight]Malzemelerimiz: Bunlar çok basit hepimizin evinde zaten günlük saç yapımımızda kullandığımız  malzemeler.Saç spreyi,köpük,sprey yada durulanmayan saç bakım kremi bir de tarak .Şimdi nasıl yapıldığını tarif edelim.[/highlight]

Topuza başlamadan önce saçımıza krem yada köpük sürelim.Sprey yada bakım kremide sürebiliriz.Bunu saçımızı parlatmak için yapıyoruz.hem bunları yaparsak özellikle kıvırcık saçlar yatışır kabarması önlenir.

Saçımıza lastik geçiriyoruz . Hani at kuyruğu yaparken saçımızı bağlıyoruz ya işte öyle lastiği geçiriyoruz saçımıza.Ama burada at kuyruğu yapmıyoruz.Saçımızı tamamen aşağıya bırakıp saç uçlarımızı yüz tarafımızda kalmasını sağlıyoruz.

Tel tokalarla saçımızın uçlarını topuzun çevresini saracak şekilde arkaya topluyoruz.
Bu topuzu yaptıktan sonra bir tarak alıyoruz ve üstüne nasıl topuz şekli istiyorsak onu
yapıyoruz . Dışarda da saçlarının olmasını isteyenler bunları topuzlardan çıkarıp sarkıtabilirler. Topuz sert dursun diye üzerine sprey sıkıyoruz.

Bu basitçe yapılış olanı günlük hayatımızda nereye gidersek gidelim  kullanabiliriz .Arkadaşımıza,sinemaya ,gezmeye.Ama mesela bir düğünde falan yaparsak elbisemizin üstünde daha güzel görünsün diye saçımıza parıldayan tokalar bantlar yada hoşlandığınız başka aksesuarlar takabilirsiniz.

 

 

 

tepeden dağınık topuz nasıl yapılır

 

Bir önceki yazımız olan Su Dalgası Saçlar İçin 10 Model! başlıklı makalemizde dalgalı saç modelleri, dalgalı saç modelleri 2014 ve dalgalı saç modelleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank selinakar dedi ki:

    Kolay topuz modelleri diye geçiyor ama ben topuz yapmaktan hiç anlamıyorum, belkide yüzüme topuz yakışmıyor.Kaçkere yaptım bozdum ama olmadı.Yüzüm yuvarlak yüz hatlarına sahip bunun için hangı tarz topuz modellerini yapmalıyım.Paylaşırsanız çok memnun olurum.Teşekürler.