Kadınlar İçin Bahar Elbiseleri

A+
A-
Kadınlar İçin Bahar Elbiseleri

Sezon trendlerine dikkat etmeye başlandığından beri kadınların bahar elbiseleri modanın oldukça önemli bir parçası olarak yerini almıştır. Çünkü bu elbiseler sayesinde kadınlar daha taze ve yeni bir görünüme sahip olabilirler. Sonbahar modası gibi bahar modası da herkesi heyecanlandıran bir yapıya sahiptir.

 

 

 

Kadınlar İçin Bahar Elbiselerinde Klasik Stiller

Bahar yenilenme sezonudur. Birçok farklı kültürde yılın bu zamanı yeni kıyafetler edinmek ve kışın bitmesiyle birlikte gelen sıcak havayı ve renkleri kucaklamak gelenekseldir. Bu dönemler için tasarlanan elbiseler genellikle pastel renklerdedir. Aynı zamanda bu sezon için tasarlanan elbiseler de genellikle çiçeklerin açmasını kutlamak için çiçekli desenlere sahiptir.

Klasik bir bahar elbisesi genellikle pamuk ya da ipek gibi kumaşlarla tasarlanan çiçekli bir modele sahip olur, yaz elbiselerindense biraz daha ağır bir kumaşa sahiptir. Bahar kaprisli bir sezon olduğu için havaya çok da güvenmemek gerekir. Bu yüzden de genellikle bu elbiselerin üzerine ceket, bolero ya da hırka kullanmak önemlidir. Bu konuda kadınlar kendilerine Michelle Obama’yı örnek olabilir çünkü kendisi genellikle kıyafetlerinin üzerinde hırkalar ve ceketler kullanır ve harika bir görünüme sahip olur.

1950 modellerine sahip olan bahar elbiseleri de popülerliğini hala korumaya devam edenler arasındadır-kolsuz ve hafif açık yakalı, A-line eteğe sahip ve genellikle ya dizde ya da biraz daha uzundur. Bu elbiselet hem zarif durur hem de oldukça rahattırlar.

Kapalı kollu ve uzun uçuşan bir eteğe sahip elbiseler de yine bahar ayları için daha mütevazi bir görünüm sağlar aynı zamanda da modern bir klasik halina gelmiştir. Bu elbise tipi de hem birçok farklı etkinliğe, sizin ruhsal durumunuza hem de farklı hava şartlarına uyum sağlayabilir. Bu elbiseleri dizlerinize kadar olan botlarla ve kot ceketlerle kombinleyebilir, baharın değişken havasında hem kendinizi sıcak tutabilir hem de günlük bir modele sahip olabilirsiniz. Tasarım bir şapka ve uzun topuklu ayakkabılarla akşam üzeri gerçekleşecek bir düğün için harika olabilir. Kolların kesimine bağlı olarak bu elbiseler daha retro bir havaya da sahip olabilir, çok çılgın ve modern bir modele de bürünebilir.

Bahar İçin Elbise Alışverişi

Modayı yakından takip eden kadınlar bahar ayları için hazırlık yapmak adına en uygun zamanın Ocak ayı olduğunu bilir. Her ne kadar bu zamanlarda hava biraz soğuk ve yağışlı olsa da, birçok mağaza bu zamanlarda bahar için elbiselerini stoklamaya başlar ve siz de seçmeye başlayabilirsiniz. Hala kış için montla dolaşırken elbise alışverişi yapmak biraz garip gelebilir ama sıcak zamanlar için alınan bu elbiseler aslında gelen sezonu hatırlatmak için harika bir yoldur. Eğer modayı takip etmek konusunda takıntılı değilseniz trend parçaları takip etmek için kendinizi zotlamayın. Belli bir stil o sezon için patlayabilir fakat eğer o stil sizin üzerinizde güzel durmuyorsa bunun yerine klasik parçalara yönelmeniz gerekir. Ayrıca her sezon da yeni bir elbise edinmek zorunda değilsiniz. Bu yüzden de klasik bir elbiseye sahip olmak her sezon stil sahibi olmanızı sağlar.

Bahar Aylarında Koyu Renkli Elbiseler

Her ne kadar kısa siyah elbiseler gennelikle sonbahar ve kış ayları için tercih ediliyor olsa da, bahar aylarında da yönünüzü koyu renklerden uzaklaştırmanız bir zorunluluk değildir. Londradaki ve New York’taki birçok kadın siyahın bütün yıl boyunca trend bir renk olduğunu bilir. Bahar aylarında genellikle dikkat etmeniz gereken kumaş ve kesimdir. Eğer ipek ya da pamuk bir kumaşa sahipse siyah bir elbise bu sezon için de iyi bir tercih olacaktır. Tabii biraz renk eklemekten de zarar gelmez-kırmızı ve pembe aksesuarlar da göz alıcı olacaktır. Diğer herkesin çiçekli ve renkli kıyafetler tercih etmesi sizin için önemli olmamalı- önemli olan sizin kişisel stiliniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.