Ombre Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?

Ombre Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?

Bir dönem daha çok görsek de hâlâ popülerliğini koruyan ombre nasıl yapılır ve fiyatları nelerdir öğrenmek için doğru yerdesiniz. Sizlere hem evde kendiniz ombre saç modelini nasıl yapacağınızı anlatacağız hem de kuaförde yaptırdığınızda yaklaşık olarak size verecekleri fiyatı söyleyeceğiz. Burada önemli olan şeylerden biri saçınızın uzunluğu ve genel durumudur. Eğer kuru ve yıpranmış bir saçınız varsa ombre saç yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu saçınızı daha da zayıflatacak ve olduğundan daha da yıpratacak bir işlem olabilmektedir. Aşırı işlem görmüş ve yıpranmış bir saçınız varsa o zaman size ilk başta saçınızı nem terapisiyle düzeltmenizi ardından saçınızı ombre yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde daha etkili bir sonuç elde edeceksiniz.

Ombre Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir
Ombre Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?

Ombre nasıl yapılır ve fiyatları nelerdir hemen bahsedelim. Ombre fiyatları saçınızın uzunluğuna ve yapısına bağlı olarak 200 liradan başlayabilmektedir. Kuaförden kuaföre değişse de genel aralık 200-400 lira olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyat başta size çok gelse de ombre yapmak oldukça zordur. Özellikle saç renginiz çok koyuysa ve saç renginizi açmanız gerekiyorsa o zaman saçınızı açmanız gerekeceğinden evde yapmanızı önermiyoruz. Ancak saç renginiz açıksa ve kendi saç renginizden birkaç ton koyu ya da açık renk kullanacaksanız o zaman evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir saç modeli olacaktır. Bu modeli tek başınıza ya da size yardım eden birisiyle evde kolayca yapabilirsiniz.
Ombre yapmak için kendi saç renginizden en az 2-3 ton açık renk saç boyası gerekmektedir. Ardından ise boyayı sürecek kişi için eldiven, boyanın konulması için boya kabı, boya fırçası ve son olarak bol bol alüminyum folyaya ihtiyacınız olacaktır. Ombre yapmak için saçınızı ilk önce yıkamalısınız. Temiz saça boyanın uygulanması daha iyi olacaktır. Daha sonra saçlarınızın uçlarında ombre yapmak istediğiniz yerleri parça parça ayırın. Ombre yaparken saç köklerinizle boyadığınız yer arasında mesafe olması gerektiğini unutmayın. Ardından sırasıyla yapmak istediğiniz uzunluktan kısalığa göre sırasıyla saçınızın o bölgelerini boyamalısınız. Saçınızı boyayın ve ardından tarakla tarayıp boyadığınız her bölgeye eşit olarak dağılmasını sağlayın. Tarama işlemi de tamamlandıktan sonra artık folyo ile saçlarınızı kaplayabilirsiniz. Saçlarınız açık renkse yaklaşık yarım saat, koyu renkse 40 dakika kadar boyayı tutmalısınız.

Ombre Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?
Ombre Saç Kimlere Göredir?

Ombre saç kökleri ve uçları arasında mesafe isteyen bir saç modelidir. Bu yüzden ombre saç yaparken saçınızın uzun olması çok aranan bir şart olmasa da tercih edilir. Kısa saç için ombre yapılırken saç kökleri ve uçları arasında yeterince mesafe yoktur. Özellikle pixie saç kesimi gibi kısa bir saç modeliniz varsa ombre yaptırmanız pek mümkün değildir. Ancak omuzlarınızda olan bir saçınız varsa kuaförüne göre ombre saç modeli yaptırabilirsiniz. Saçınızın uzun olması önemli olduğu kadar saçınızın yapısı da önemlidir. İnce saç telli kadınlar özellikle saç rengini açması gerekirse bunu uzman bir kuaför eşliğinde yapmalıdır.
Saçlarınız kalın telli ve açık renkliyse siz oldukça şanslısınız demektir. Saçlarınız açık renkte olduğu için açmak daha kolay olacaktır ve kalın telli olduğu için evde bu işlemi yapmanız daha rahattır. Ancak boyanın saçınızda çok daha uzun sürelerde kalmaması oldukça önemlidir. Renk açan boyalar incelitici olduklarından dolayı kalın saç tellerinizi de inceltebilir ve zayıflatabilir. Ombre saç işlemi sonrası her boya işleminin ardından olduğu gibi saçınıza bakım yapmanız oldukça önemlidir. Özellikle yeni bir saç boyası markası denediğinizde saçınız alışmakta güçlük çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Bergüzar Korel Saç Rengi başlıklı makalemizde Bergüzar Korel Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.