Brezilya Fönü Hakkında Tüm Sorulara Cevap Bulacaksınız

Brezilya Fönü Hakkında Tüm Sorulara Cevap Bulacaksınız

Bayanların Nasıl Olduğunu Bilmek İstediği Brezilya Fönü Hakkında Merak Ettikleriniz!

Bu konu derin ve özel bir özellik taşır. Çünkü artılarının ve eksilerinin neler getirdiğini bilmeniz lazım. Brezilya fönü son birkaç yıldır çok favori ve ilgi görüyor. Dünya çapında kullanılan bir terimdir. Adının bir ülke adı olması da onu daha bir merak edilir hale getiriyor. Özellikle kalın kıvırcık saçlar için dümdüz bir etki vaat ediyor. Saçlarını düz kullanmak isteyene bayanlar içinde çok fazla merak ediliyor. Süresiz düzleştirme işlemi olan bu uygulamanın tüm detaylarını soru cevap şeklinde tek tek aktarıyoruz. Brezilya fönü hakkında tüm sorulara cevap bulacaksınız başlıklı yazımızın ayrıntıları!

 

 

Brezilya Fönü Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Saçlara yapılan bir uygulamadır. Brezilya fönü : Kıvırcık ve dalgalı saçlara özel keratin karışımı uygulanarak 7-8 aya kadar hiç fön kullanmadan dümdüz saçlara sahip olunan işlemin adıdır. Çoğu bayan evde sürekli düzleştirici ve fön kullanmaktan sıkılmıştır ve bunlara uzun süreli çareler gerekmektir doğal olarak bu ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bu uygulama sayesinde saçlarda 7-8 ay gibi düzlük sağlanmaktadır. Ayrıca saça canlılık ve parlaklıkta vermektedir. Kuaförler bu işlem için çok talep görmektedirler ve de çok fazla uygulama yapmaktadırlar. Eğer saçlarınız kıvırcık ve dalgalı ise o zaman yazımızı sonuna kadar okuyun.

 

 

Bu Uygulama Ne Kadar Zaman Almaktadır?

 

Bu işlemi kuaföre gidip yaptırdığınızda 3-3.5 saat kadar zaman almaktadır. Saçlarınız az kıvırcık ve dalgalı ise bu işlemden sonra 7-8 aya kadar düz olarak kullanabilirsiniz ama çok kıvırcık dalgalı ise bu süre 5-6 aya kadar düşmektedir. Yani saçların kıvırcıklık ve dalgalılığı kullanım süresini etkilemektedir.

 

 

 

Brezilya Fönüne Saçlarınız Uygun Mu?

 

Bu işleme uygun olup olmaması da çok çok önemlidir. Birçok bayan saç yapısının bu kimyasal işleme uygun olmamasından dolayı birçok sorun yaşamaktadır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise saçlarınızı yanlış şekillendirmeden ve yanlış ürün kullanımından dolayı kötü görünüm almadığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca son çare olarak bu işleme başvurmalısınız. Alternatif düzleştirme işlemi yetersiz kalıyorsa bu işlemi düşünmelisiniz. Çünkü bu uygulama saçlara zarar veren kimyasal bir formdur.

 

 

 

Evde Brezilya Fönünü Yapabilir Miyim?

 

Maliyetli bir işlem olduğu için çok sık bu soru soruluyor. Evde bu işlemi kendinizde yapabilirsiniz fakat daha profosyonel bir hizmetle daha güzel sonuçlar almanızı tavsiye ederiz. Çünkü risk bir miktarı olan bir saç işlemidir. Ev ortamında olumsuz sonuçlarla karşılaştığınızda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İlla ben yapılışını öğrenirim evde yaparım bu kadar para vermem diyenler için malzeme listesini verelim.

 

 

 

 

Evde Brezilya Fönü İçin Gerekli  Malzemeler  ve Yapılışı

 

Evde brezilya fönün yapılabileceğinin mümkün ama zor olduğunu söylemiştik şimdi malzemelerini ve nasıl yapılacağını açıklayalım.

Malzemeler

-Kozmetik ürün bayilerinden uygulama için keratin temin edin.

-Zamanla bir etki oluşmasını isteyenler için keratinli şampuan kullanabilirsiniz.

-İnce bir tarak

-Düzleştirici

 

Adım Adım Yapılışı

-İlk olarak saçlarımızı keratinli bir şampuanla özenli ve yıpratmadan yıkıyoruz.

-Daha sonra saç tellerimizi 10-12 dakika kadar havluda bekleterek kesinlikle sıcak fön uygulamadan çok ağır olamayacak şekilde kurutuyoruz. (Hafif nemli kalacak)

-Saçlarımızı 4 kısma ayırıyoruz.

-Saçlarımızın tarzına uzunluğuna göre 80 ml’den fazla olmayacak şekilde keratini saç derinize, ensenize, gözünüze ve yüzünüze değmeyecek şekilde sürün.

-Sürdüğünüz noktayı keratin tarağı ile tarama işlemi gerçekleştirerek saç tellerinizin içine işlemesini sağlayın.

-İşlemi bitirdikten sonra ise tüm saçınızı kaplayacak şekilde bone takıp bu şekilde 25 dakika kadar bekleyin.

-Çok aşırı derecede sıcak bir etki olmadan saçlarınızın kurumasını sağlayın.

-Bu aşamada düzleştirme işlemi yapılacaktır. Saçlarınızın telleri kalın ise 235 derce getirerek düzleştirme işlemi yapıyoruz. Eğer saç telleriniz ince ise 200 derecede düzleştirme yapın.

-Her tutam saçın üzerinden 9-10 defa geçerek düzleştirin.

-Bir sonraki gün tekrardan saçları düzleştirme işlemi yapıyoruz yukarıdaki sıcaklık derecelerinde.

-3. gün sonunda saçımızı aynı şekil düzleştirdikten sonra saçlarımızı güzelce yıkayabiliriz.

-Keratin bakım yağlarını uygulayarak sürekli düz saçları güzel günlerde kullanabilirsiniz.

Video eklemesi de yaptık buna baktım da nasıl yapılacağını öğrenip evde kendinizde yapabilirsiniz.

 

 

Brezilya Fönünün Zararları Nelerdir?

 

-Kimyasal bir işlem olduğu için birtakım zararlarının da olması mutlaktır. Nasıl ki fön, saç boyası gibi kimyasal işlemlerin zararlarını biliyoruz ama yaptırıyoruz Brezilya fönünde zararları mevcuttur.

-Bu uygulamadan sonra  saçların düz özelliği bittikten sonra kuru ve cansız bir etki bırakabilmektedir. Saçlarınızı düzgün tarayamayabilir şekillendiremeyebilirsiniz.

-Bu ürünün içinde bulunan formaldehit  burun, boğaz gibi organlarımıza zarar vermektedir. Çok uzun süreli kullanımlarda kanser riski taşımaktadır.

-Alerjik bir vücudunuz yapınız var ise hiç tavsiye etmiyoruz sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

 

Brezilya Fönü Fiyatları Ne Kadardır?

 

Brezilya fönü fiyatları 150 TL ile 750 TL arasında değişmektedir.  Bu değişikliğin temelinde kullanılan ürün, kuaförün kalitesi, şehrin etkisi gibi durumlar devreye girmektedir. Buna göre de fiyat farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Sizlere tek fiyat vermemiz mümkün değildir ama araştırmalarımız sonucunda en ucuz 150 en fazla 750 TL rakamlarına ulaştık. Önemli bir işlem olduğu içinde kesinlikle çok iyi kuaför seçmeniz gerekmektedir. İşinde uzman olan daha önce bu uygulamayı defalarca yapmış ve örneklerini gösterenleri tercih edin. Sosyal medyada iyi reklam yapan kuaförlere de kesinlikle aldanmayın deriz. Para konusunda da ucuz yapanlara karşı şüphe ile yaklaşın parayı ikinci planda tutun kalite çok daha önemlidir.

 

 

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

blank

 

 

Hamile ve Çocuk Emziren Bayanlar Bu İşlemi Yaptırabilir Mi?

 

İçeriğinde zararlı madde olan formaldehit olduğu için hamilelere ve emziren bayanlara tavsiye edilmez. Çocuğa zararlar verebileceği için eğer bu özel dönemde iseniz bu uygulamayı yaptırmayın kesinlikle.  Yan etkilerine siz ve çocuğunuz ciddi anlamda maruz kalabilirsiniz bundan dolayı da tavsiye edilmez.

Diğer Fikirler İçin

Saç Kategorimize Göz Atın

 

 

Bu İşlemi Yaptıranlar Ne Diyor? (Kullanıcı Yorumları)

 

İsim vermeden gerçek anlamda yaptıran kişilerin ifadelerini paylaşıyoruz.

Yorum 1 : Eğer saçınız nemli kalacaksa düz bir görünüm almıyor kurutunca düz görünü veriyor. Bunun içinde hiç hoşuma gitmedi fön çektirince daha düz ve güzel oluyor.

Yorum 2: Saçınız düz değil aslında kurutunca düzeliyor, normal fön gibi kurutacaksın nemli kalmayacak yoksa saçın yine kıvır kıvır( bunu yapana kadar fön çekersin hem de daha düz olur)

Şuna çok şaşırdım ya bende yaptırmayı düşünüyordum ama düz saçlılar gibi olacak sanıyordum bunları okuduktan sonra kesinlikle yaptırmam. Çok sağol bunları yazdığın için.

Yorum 3 : Bayanlar ben bu işlemi yaptıran bir kişiyle karşılaştım çok memnun ama yapılan yer çok önemli imiş olumsuz yorum yapanlarda çok gibi.

Yorum 4: Bu işlemi yaptırdım güzel oldu ama sanki saç dökülmem arttı saçlara zarar verdiğini düşünüyorum bundan dolayı da ikinci defa yaptırmayı düşünmüyorum.

Yorum 5 : Bu kişiden kişiden değişen bir durumdur. İyi bir marka ile bu uygulamayı yaptırmalısınız. Yoksa sonuç çok kötü olabilir iyi araştırın çok zor da kalmazsanız yaptırmayın derim.

Yukarıdaki yorumları okudunuz artık takdir sizin kara vermek size kalıyor tercihinizi yapın. Güzel bir konuda daha buluşmak dileğiyle hoşçakalın.  Saç bakımı kategorimizde harika öneriler sizi bekliyor tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Neriman G dedi ki:

    Saçım düzleştiricilerden dolayı mahfoldu ne yapmam lazım