20 Harika Örgülü Stil Saç Modelleri

20 Harika Örgülü Stil Saç Modelleri

Örgülerin günden güne daha popüler hale geldiği tartışılamaz bir gerçek. İnanılmaz derecede kolay olmaları bir yana aynı zamanda saçlarınızı yüzünüzden uzak tutarak daha rahat etmenizi de sağlıyorlar, bütün bunlarla birlikte oldukça da şık bir görünüme sahipler. Örgüyü saçlarınızda kullanmanın o kadar farklı yolları mevcut ki, bu yollardan biri muhakkak size ve tarzınıza uyacaktır. Özellikle de bunu sonucu gördüğünüzde fark edeceksiniz. Örgüler salaş, havalı ve aynı zamanda da bir kez eliniz alıştığı zaman yapması oldukça kolay saç stilleridir- hadi bakalım! İşte başlangıc için size derlediğimiz 20 farklı örgü.

Örgüleri her kadın sever, hem zarif hem de havalıdır, yapımı da oldukça hızlıdır. Fakat eğer sıradan üçlü örgüden sıkılmaya başladıysanız, biraz ilham almak için buradaki örgü modellerini kullanabilirsiniz!

Kalın Fransız Örgüsü-Tatlı, Kolay ve Uzun Saçlar İçin

Galerimize bu inanılmaz kolay aynı zamanda da modaya uygun olan örgü ile başlıyoruz. Burada gördüğünüz Fransız örgüsü saçlarınızı tamamen toplayıp, başınızın arkasından devam ederek tamamlanıyor. Saçın üst kısımlarından itibaren başlanan bu örgü, kalın ve gür görünümlü şekilde son buluyor. Hem kolay hem de etkili.

Fiyonklu Genişletilmiş Balıksırtı Örgü

Saçlarınıza bambaşka bir hava verecek bir diğer örgü şekli ise balıksırtıdır. Bu harika görünümü oldukça kolay şekilde elde edebilirsiniz. Saçlarınıza sarı ışıltılar ekleyerek modeli daha belirgin hale getirebilirsiniz. Saçlarınızın üst kısmını arkaya çekin ve üst kısımları balıksırtı şeklinde örün. Bölmeleri biraz ellerinizle gevşeterek daha havalı bir görüntü elde edin. SAçınızın iki yanından aldığınız parçaları ise bir fiyonk şeklinde bağlayarak görünümü tamamlayın.

Gevşetilmiş Sarı Örgü- Uzun Saç Fikirleri

blank

Saçlarınızdaki harika renk geçişlerini sergilemenin en güzel yollarından biri saçlarınızda örgülü modelleri tercih etmek olacaktır. Bu modelin havalı, çağdaş ve cesur modelini örnek olarak gösterebiliriz. Saçlarınızı koyu kahverengiye boyayın ve aralara sarı ışıltılar ekleyin. Saçınızın üst kısmını arkada toplayın ve bir Fransız örgüsü oluşturun. Daha hoş bir görünüm için bölmeleri elinizle gevşetin. Saçınızın kalan kısımlarına ise küçük küçük birçok örgü ekleyebilirsiniz.

Fransız Örgüsü Kuyruklar- Uzun Saçlar İçin Yaz Modelleri

Saçlarınızı kuyruk şeklinde örmek saçlarınızı toparlamanın hem oldukça pratik hem de oldukça havalı bir yoludur. Saçlarınızı platin sarısı tonlarında boyayabilirsiniz. Saçlarınızın arka kısımlarını uzun, ön kısımlarını ise biraz daha kısa tercih edebilirsiniz. Saçınızı iki yana ayırın. İki tarafı da tatlı bir Fransız örgüsü ile örerek kuyruk haline getirin.

Topuza Örgü

Topuz oldukça kolay, günlük ve havalıdır. Saçlarınızı yüzünüzden uzaklaştırır ve hem gündüz hem de gece kullanılabilecek bir modeldir. Saçlarınızın topuza uzanan kısmını örgü ile tamamlayabilirsiniz. Başınızın arka kısmından ortadan aldığınız saçları örerek topuza kadar uzanın. Harika bir görünüm için de topuzunuzu biraz daha yukarıda tercih edebilirsiniz.

Örgülü Sarışın At Kuyruğu

Birden fazla örgüye sahip olabilecekken neden bir taneyle idare edesiniz? Bu oldukça havalı, cesur ve gerçekten stil sahibi görünüm gibi. Saçlarınızı ön kısımlardan küçük parçalara ayırın. Saçınızın ayırdığınız her bir kısmını Fransız örgüsü ile arka kısma toplayın. Arkaya topladığınız saçlarınızı ise bir at kuyruğu ile tamamlayabilirsiniz.

Romantik Salaş Örgü

Balyaj saç renginizi başka renkler ile karıştırmanın harika yollarından biridir. Saçlarınızın dip kısımlarında koyu kahverengi kullanabilir ve balyaj tekniği ile uç kısımlara altın sarısı rengi ekleyebilirsiniz. Saçınızın ön kısımlarını daha gevşek bırakmalısınız. Saçın kalan kısımlarını ise bir Fransız örgüsü ile tamamlamalısınız fakat örgü kısımlarını salaş bırakarak daha romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Balıksırtı Örgülü Taç- Orta Uzunluktaki Saçlar İçin Modeller

blank

Örgüler saçlarınıza oldukça farklı bir hava katabilir, örgü saçınızın küçük bir bölümünde bile olsa etkisi büyük olacaktır! Bu harika modele sahip olmak için saçlarınızda karamel ve altın sarısı tonlarını kullanmalısınız. Saçınızı iki parça olacak şekilde ortada ayırmalısınız. Saçınızın arka tarafına doğru balıksırtı örgü kullannmalısınız. Arka kısmı çevirerek ve ortada birleştirerek bu harika modele sahip olabilirsiniz.

Yarısı Açık Gevşek Örgü

Eğer saçlarınızın yarısını açık bırakmayı tercih ediyorsanız üst kısımlarda örgü kullanmak stilinizi oldukça etkileyebilir. Bu göz alıcı modelde bakırın altına yakın tonları ve sarılar kullanılmış. Saçınızın ön kısımlarını yüksek bir at kuyruğu şeklinde toplamalı ve sıkıca bağamalısınız. Alt kısma doğru ise fransız örgüsü kullanarak modeli tamamlayabilirsiniz.

Yarım Fransız Örgü Stili

At kuyruğu ile örgü arasında mı kaldınız? Neden ikisinin harika bir kombinasyonunu tercih edebilecekken biriyle yetinesiniz? Bu göz alıcı ve yaratıcı fransız örgüsü stili bizi hayran bıraktı. Saçlarınızın üst kısımlarını dağınık ve salaş bir fransız örgüsü ile şekillendirmelisiniz. Başınızın arkasının orta kısmında örgüyü bırakmalı ve saçlarınızı kullanarak bir at kuyruğu modeli vermelisiniz.

Göz Alıcı ve Gür Örgü

blank

 

Örgüler tembel hissettiğimiz zamanların stillerinden olabilir, fakat burada da gördüğünüz gibi çok havalı organizasyonlarda da kullanılabilirler. Buradaki örgünün gevşek kısımları hem oldukça güzel ve bir görünüm vermiş, hem de yüze harika şekilde bir çerçeve oluşturmuş. Bu güzel ve romantik görünümü ise hoş mücevherler ve şık bir elbise ile tamamlayabilirsiniz.

Yandan Atılan Halat Örgü

Halat örgüler normal görünümüzü canlandırmanın ve değişiklik katmanın en güzel yollarından biridir. Bu halat örgü hem geçmişe giden bir görünüme sahip, hem de kızıla yakın renklendirme ile göz alıcı hale gelmiş. Bu mükemmel görünüm ile istediğiniz organizasyona katılabilirsiniz.

Dalgalı ve Örgülü Yarısı Açık Saçlar

Bu görünümde öyle flörtöz bir hava var ki, hem oldukça havalı bir yere giderken hem de kız arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınız zaman kullanabilirsiniz. Bu üçlü örgü stili saçın arkasında yarıya kadar toplanmış ve kalan kısımlarda salaş bir şekilde dalgalandırılmış. Dalgalı kısımların görünümü tamamladığını ve oldukça seksi bir görünüm kattığını unutmayalım!

Yarım Şahin Örgüsü

Eğer daha değişik ve havalı bir örgü stili istiyorsanız, bu modelden bir başkasını aramanıa gerek yok demektir. Burada kullanılan yarım şahin görünümü normalde daha sert olsa da, örgünün güzelliği ile biraz daha yumuşatılmış. Böyle havalı bir görünüm bütün kafaları size çevirecektir.

Kalın Balıksırtı Örgü

 

Saçları gür ve hacimli olan kadınlar bu görünüme bayılacaktır. Bu modelin uzun ve kalın telli saçları balıksırtı örgü ile oldukça seksi bir model haline gelmiş. Aynı zamanda saçın bazı kısımlarında bırakılan saçlar da oldukça göz alıcı bu görünümü tamamlamış.

Yarıdan Toplanmış Taç Örgü

Saçlarınızı öylece toplayıp bütün bir günü geçirmeyi mi düşünüyorsunuz? Asla! SAçlarınıza bu modeli vererek çok daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz, arka kısımda ise bir topuz haline getirebilirsiniz. Saçınızın kalan kısımlarınızı salaş şekilde omuzlarınıza düşecek şekilde bırakabilir, bu kısımları dalgalandırabilirsiniz.

Örgülü Düşük Kuyruklar

Bu tarz kuyruklar inanılmaz tatlı ve sevimli, bu kuyruklara daha dişi bir hava vermek için de üst kısımlara örgüler ekleyebilirsiniz. Bu tatlı ve masum görünümü ise spora giderken ya da benzeri aktivitelerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Zıt Örgülü At Kuyruğu

“Ne kadar çok o kadar iyi ” lafı gerçekten de doğru, burada bu modelde bunu net olarak görebiliyoruz. Burada saçın renklendirmesinin oluşturduğu zıtlığı başka çok yerde göremezsiniz. Saçın üst kısımlarındaki balıksırtı örgü, dönerek bir at kuyruğuna bağlanmış ve minik bir örgü ile devam edilmiş. Yaz için harika bir görünüm.

Hollanda Balıksırtı Örgüsü

Burada da gördüğünüz gibi Hollanda balıksırtı örgüsü gerçekten göz alıcı. Yüksek at kuyruğu ile tamamlanan bu modelde çok bohem bir hava var. Gözler kesinlikle üzerinizde olacak.

Sarılmış Balıksırtı Örgü

blank

Saçlarınıza model vermek için bir toka ya da taç kullanmak yerine kendi saçlarınızı kullanabilirsiniz! Burada da olduğu gibi balıksırtı örgü kullanarak saçlarınızı zarif bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Hangi model sizin favoriniz?

İstediğiniz saçlarınızı tamamen toplamak da olsa, yarım toplamak da olsa burada sizin için bir model bulduğunuza eminiz. Hangi modelin sizin en sevdiğiniz model olduğunu bize bildirmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.