Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir?

Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir?

Altın sarısı renk saç nasıl elde edilir? Altın sarısı saç rengi kadınların kullanmakta olduğu gözde saç renkleri arasında yerini almaktadır. Bu renk, kişilere daha kadınsı bir hava kattığından dolayı akıllarda kalmaktadır. Durum böyle olunca da çoğu kadın bu renge sahip olmak için soluğu kuaförde almaktadır. Ayrıca evde kendi yöntemleri ile de bu rengi elde etmek için de araştırma yapmaktadırlar. Tonu ile dikkatleri üzerine toplayan altın sarısı saç rengi, sarı rengin en çok tercih edilen tonları arasındadır. Saçlarında değişiklik isteyen kadınlar genellikle sarı tonlarına yönelmektedir. Fakat istenilen sarı tonunun elde edilmesi oldukça zordur. Peki, altın sarısı renk saç nasıl elde edilir?

Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir?

Altın sarısı saç rengini elde etmek için ne yapılmalı?

Altın sarısı renk saç nasıl elde edilir? Altın sarısı renk öncelikli olarak elde etmesi zor olan saç renklerinden bir tanesidir. Bazen bu rengi elde etmek için gidilen kuaförlerde bile kötü sonuçlar alınabilir. Durum böyle olunca bu tür riskli renkler için işini iyi bilen bir kuaför arayışı içerisinde olmalısınız. Sarı tonları arasında platinden atın sarısına kadar sıralanan birçok renk bulunmaktadır. En ufak bir yanlış yapıldığında saçınız altın sarısı renk yerine ara renklerden biri olabilmektedir. Altın sarısı saç rengini elde etmek için ne yapılmalı?

Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir?

Renk seçimi

Öncelikle saçınızın rengini dikkate alarak işleme başlamalısınız. Saçınız zaten sarının bir tonu ise bu rengi elde etmeniz daha kolay olacaktır fakat saçı siyah renkte olan kimseler için durum biraz daha zordur. Siyah tonlarda saç rengine sahip kimseler saç rengini öncesinde mutlaka açtırmalıdır. Yoksa boyama işlemi bir işe yaramaz. Saç rengi açtırılıp gerekli ton elde edildikten sonra seçmiş olduğunuz altın sarısı rengi hazırlamasınız. Altın saç rengi için tercih edilen boyalar arasında ‘’Koleston 9.3’’ yer almaktadır.

Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir?

Bu boyanın dışında ‘’Natural Colors Altın Sarısı’’ ile de gerekli rengi elde etmeniz mümkün. Renk seçimi size kalmış. Bahsetmiş olduğumuz gerekli talimatlara uymanız halinde altın sarısı saç rengine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kadın saç dökülmesine faydalı yağlar başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Bakır Karamel Saç Rengi başlıklı makalemizde bakır karamel saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.