Çocuklar İçin En Güzel Hediyeler

A+
A-
Çocuklar İçin En Güzel Hediyeler

Çocuklar için en güzel hediyeler seçilirken yaşı ve cinsiyeti gibi faktörler de dikkate alınmalıdır. Bunun dışında çocuğun ilgi alanları konusunda fikir sahibi olarak da alacağınız hediyeye daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Peki, çocuklar için hediye seçerken yaş faktörü neden göz önüne bulundurulmalıdır? Çocuklar, yaşlarına göre farklı oyun becerilerine sahiptirler. Çok küçük yaşlarda sadece lego ile yetinirken biraz büyüdüklerinde daha hayal dünyasına dalacakları oyuncakları tercih ederler. İşte yaş grubuna göre karar verebileceğiniz çocuklar için en güzel hediyeler;

2 yaş çocuklar

Çocuklar için en güzel hediyeler yaş grubuna ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterir. 2 yaş çocuklar, motor becerileri gelişmekte olan gruptadır. Buna bağlı olarak bu yaşlarda bir çocuğa hediye almak istiyorsanız erkek kız fark etmeden lego alabilirsiniz. Lego dışında küçük ve kolay parçalardan oluşan yapbozlar da alabilirsiniz.

3-5 yaş çocuklar

3-5 yaş çocuklar artık hayata adımlarını yavaştan atmaya başlamaktadırlar. Bir şeylerin daha farkına varmaya başlar ve sürekli yeni şeyler keşfetmek isterler. 2 yaşındaki çocuklarda olduğu gibi motor gelişimi bu yaşlarda yine devam etmektedir. Bu sebeple bu yaştaki çocuklara daha aktif olabileceği oyuncakları hediye edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; erkek çocuklar için araba, kamyon, polis arabası seti gibi oyuncaklar alabilirsiniz. Kız çocuklar için de ilgi alanlarına yönelik olan Barbie, mutfak gereçleri, makyaj setleri gibi oyuncakları satın alabilirsiniz.

6-9 yaş çocuklar

6-9 yaş çocuklar artık ev hayatından dışarıya yavaş yavaş açılmaktadır. Çocukların okula başladığı bu dönemlerde arkadaşları ile oyunlar oynadığı görülür. Yine araba, su tabancası, telsiz gibi oyuncaklar ile sağlıklı vakitler geçirebilirler. Ayrıca okula başlayan bu yaşlardaki çocuklara okul gereçleri hediye edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; okul çantası, kalem, silgi, kalem kutusu ya da küçük bir hikaye kitabı gibi. Okul gereçleri dışında hediye seçmek isteyen kimseler için de uzaktan kumandalı araba, ya da akülü araba güzel bir seçenek olacaktır.

10-13 yaş çocuklar

10-13 yaş çocuklar artık yavaş bir şekilde ergenlik dönemlerine doğru adımlarını atmaktadırlar. Bu sebeple bu yaşlardaki çocuklara çocuksu hediyeler dışında ilgi alanına yönelik bir hediye alınabilir. Ya da çocuksu olmayan kıyafetler de tercih edilebilir.

Çocuk odası dekorasyon fikirleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Ev Hediyeleri başlıklı makalemizde ev hediyeleri ve yeni evlenenlere ne hediye alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.